CENU OBCE LETOS ZÍSKÁ JEDNA Z OSOBNOSTÍ TURNOVSKÉ KULTURY A IN MEMORIAM KAZATEL JEDNOTY BRATRSKÉ

0

Prestižní ocenění – Cenu obce – letos rozhodnutím turnovských zastupitelů získají: Knihovnice a jedna z nejvýraznějších osobností turnovské kultury Eva Kordová a ředitel o. s. Nová naděje a kazatel Jednoty bratrské v Turnově Petr Gruber. Ten ocenění získal in memoriam. Na cenu obce byl ještě navržen zdejší hudebník Martin Hybler, na udělení čestného občanství William Beardmore, zapomenutý předválečný publicista, který žil v Turnově, a výtvarnice Eva Mastníková.


Eva Kordová
je jednou z nejvýraznějších osobností turnovské kultury, v Turnově se narodila a po knihovnických studiích v Praze se vrátila domů. Už 40 let pracuje v knihovně A. Marka. Výčet jejích aktivit je velmi široký, zahrnuje práci v knihovně, akce od předškoláků po středoškoláky, organizování dalších kulturních vystoupení a akcí. Je turnovskou zastupitelkou a radní města.

n201210101631_zap_304_2012_cenaobcePetr Gruber stojí spolu s dalšími za aktivitami The Bouda, ať už jsou to známé akce Bouda na ulici, či projekt na podporu dětí amerických vojáků z evropských vojenských základen. V poslední době bylo o. s. Nová naděje nositelem celé řady aktivit – rodinné centrum, čajovna, akce pro rodiny s dětmi, volnočasové aktivity pro děti a mládež ad.  Petr Gruber ve svém úsilí nepolevil ani když v roce 2009 vážně onemocněl a aktivně pracoval pro ostatní až do svého předčasného odchodu v letošním létě.

Cena obce bude jmenovaným udělena při slavnostním večeru v sále Střelnice u příležitosti svátku 28. října, je spojena i s finanční odměnou ve výši 50 tis. Kč.
V diskuzi zastupitelů k tomuto tématu zazněl i návrh Tomáše Tomsy (Nezávislý blok) udělovat kromě Ceny obce a čestného občanství ještě čestnou medaili města, která by byla čestným oceněním například k životnímu jubileu nebo by byla udílena občanům za nějaký významný počin.

GRUBEROVIC ZÁPISNÍK
n201210101631_zap_305_2012_cenaobceKniha o posledním roce života jednoho ze současných hrdinů víry – Petra Grubera, správce Sboru Jednoty bratrské v Turnově, a jeho rodiny.
Jedná se o knižní vydání internetového blogu „Gruberovic zápisník“, skrze který tato rodina sdílela s ostatními svůj boj se zákeřnou nemocí – rakovinou. Po celý poslední rok zveřejňovali své zápisky o tom, co se v jejich životě odehrávalo, po celý rok přinášeli čtenářům povzbuzení, podněty k zamyšlení a pomáhali odhalit, o co v životě doopravdy jde. Výnosy z prodeje knihy budou věnovány do Fondu na podporu vdov a sirotků… Knihu vydává nakladatelství Jednoty bratrské (ZDE), k dispozici by měla být začátkem listopadu. Budeme informovat, jestli bude k dostání i někde v Turnově.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.