SKÁLOVKA HLÁSÍ PLNO!

0

V závěru školního roku je třeba bilancovat a zhodnotit nejenom uchopení distanční výuky, ale také shrnout celý školní rok. A že těchto deset měsíců bylo plných změn, hledání cest a otevírání nových možností!

Základní škola Skálova se ve školním roce 2020/2021 posunula v mnohém o krok dál. Ať jde o digitální gramotnost, rozvíjení využití digitálních nástrojů ve výuce, podporu kolegiálních vztahů, ale také hledání individuálních cest jednotlivých žáků. „Z čeho máme radost? Především, že jsme velmi dobře zvládli distanční výuku,” přemýšlí ředitel školy Michal Loukota, „včas jsme nastavili jasná a srozumitelná pravidla, žáci měli přiměřený počet online hodin, s těmi, kteří potřebovali individuální pomoc probíhala setkání buď jeden na jednoho (učitel – žák, případně asistent pedagoga – žák, pozn. aut.), případně jsme vytvořili učící se skupiny po šesti žácích.”

O tom, že si zvolenou formu vyučování chválili i rodiče, svědčí dotazník zpětné vazby, který jsme rodičům v červnu poslali. Je zřejmé, že pravidla distanční výuky byla nastavena vhodně, zároveň učitele těší fakt, že dle rodičů se žáci ve škole cítí spokojeni.
„Díky systematické práci, jasné vizi a směřování školy postavenému na třech hlavních pilířích (Hejného matematika, rozvoj čtenářské gramotnosti a sportovní příprava) se v příštím školním roce dostáváme na vrchol kapacity školy,” vysvětluje Michal Loukota, „zároveň se musíme omluvit všem, kteří nemohli být na naši školu přijati.”

Zaměstnanci ZŠ Skálova

V příštím školním roce bude školu ve Skálově ulici (resp. na odloučených pracovištích v Alešově ulici a v budově OHŠ Turnov) navštěvovat 680 žáků.
„Velice si vážíme zpětné vazby jak žáků, tak rodičů. Věřím, že očekávání nově příchozích v dalším školním roce nezklameme. Přeji všem krásné prázdniny,” dodává ředitel školy.
Hezké léto vám všem!
Jana Pekařová, ZŠ Skálova

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.