ABECEDU FOTBALU UŽ MÁ DÁVNO V MALÍČKU!

0

JUBILEUM */  Červnová, námi avizovaná Abeceda fotbalu přitáhla do areálu FK Sedmihorky desítky malých i větších fotbalistů, kteří si sem přišli zhruba ve dvanácti disciplínách otestovat své fotbalové dovednosti a porovnat je s vrstevníky. Video z akce máte možnost vidět na klubovém webu nebo na adrese: www.abecedafotbalu.cz. Obdobný ruch bylo možné na karlovickém svatostánku zaregistrovat také v samém závěru června. V tomto případě ovšem nešlo o další fotbalový kemp mladičkých míčových kouzelníků, ale o sraz reprezentantů regionální kopané z 80. a 90. let minulého století. Všichni měli krom lásky k nejpopulárnější týmové hře společného a jediného jmenovatele dne, jímž nebyl nikdo jiný než předseda FKS Petr Bajer.

Populární „Bája“ zde totiž slavil svůj životní přestup mezi „padesátníky“. Fotbalista, který do Českého ráje po vypršení dorosteneckých let přesídlil z Mostecko-Teplicka, odkopal několik sezon v ligovém modrobílém dresu Turnova, aby poté hájil černobílé barvy Semil. Svou fotbalovou kariéru ukončil právě v FK Sedmihorky, kde je po problémech s kolenem již hezkou řádku let vedle bratří Jana a Ondry Staňků výraznou funkcionářskou personou, a mj. také hlavním trenérem starších „A“ žáků.

V hlavním bodu programu dne oslav – než aktéry vyhnala pod přístřeší průtrž mračen – byl samozřejmě fotbálek, v němž Bájův výběr v žlutých dresech FK Teplice porazil „Zbytek světa“ 2:1. Mezi gratulanty si potom na bolavé nohy stěžoval bývalý hráč a trenér Pavel Šafář (na snímku s kapitánskou páskou), jehož bolest alespoň trochu zmírnila vstřelená čestná branka. Spolu s dalšími legendami Sedmihorek (gólman K. Karásek, O. Lupač, L. Bakeš, J. Mencl, A. Švarc, J. Pavlíček ad.) bylo možné v davu gratulantů zahlédnout např. také exligového hráče Turnova Radka Houšku, semilského ostrostřelce Havla se stoperem Kovářem a další.

Na výčet dalších spoluhráčů by nám nestačila tato stránka, a tak se, byť poněkud opožděně, omezíme už jenom na další blahopřání. Hodně štěstí v osobním životě, pevné zdraví, nervy a hlavně spoustu nových sportovních a klubových úspěchů za TvA přeje Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

201607071827_sport_123_016_bajer

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.