VÁNOČNÍ SVÁTKY BYLY VCELKU POKLIDNÉ, JE TU JEN PÁR KURIOZIT

0

O vánočních svátcích od pátku 24. prosince do neděle 26. prosince vyjížděly jednotky požární ochrany Libereckého kraje ke 30 ohlášeným událostem. Při dopravních nehodách, u nichž bylo třeba zásahu hasičů, bylo zraněno sedm osob. Je tu také několik kuriozit. Třeba ta štědrovečerní, kdy hasiči v Liberci – Starém Harcově museli k ošetření pacienta použít záchranářské terénní pásové vozidlo, protože sanitka do kopce díky silnému náledí nevyjela. V hasičských záznamech jsou i dvě zaznamenáníhodné události z 26. prosince.

Jedna je z čerpací stanice z Hrádku nad Nisou, kde hasiči ze záchodu museli zachraňovat holandskou dívenku, které se zasekl zámek a ona málem dostala záchvat. Druhá záchranářská akce toho dne je již téměř silvestrovská. Po 13. hodině byli profesionální hasiči voláni do Rakous, kde se v Jizeře v pětistupňovém mraze nacházeli dva muži a nemohli se dostat na břeh. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že postižené osoby jsou myslivci, kteří chtěli vytáhnout divočáka, kterého před tím střelili, a on se ještě ve smrtelné křeči stačil skutálet do řeky. Jeli pro kance na loďce, převrátili se a uplavala jim vesla. „Nemohli se dostat na břeh u hlavní silnice, vylézt se jim ale nakonec podařilo na břeh protilehlý, kde vyčkávali na pomoc,“ přiblížil zásah Radek Vojík z Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Vše nakonec dopadlo dobře, hasiči použili vlastní člun, na kterém oba nezraněné, ale značně podchlazené myslivce převezli na druhý břeh, kde je předali do péče zdravotníků.

Poklidné vánoční svátky mají za sebou policisté. Velitelé turnovské státní (Milan Drahoňovský) i městské policie (Luboš Trucka) hlásí klid. Snad jen těsně před svátky, kdy narůstala díky dopravním zácpám a posledním předsvátečním nákupům nervozita, museli strážníci řešit jednu poměrně ostrou výměnu názorů. „Bylo to 23. prosince večer, kdy se v Nádražní ulici srazilo osobní auto s autobusem. Nešlo o nic vážného, obě vozidla nejela rychle, odnesly to jen plechy karoserie. Nicméně jak pro řidiče autobusu, tak i osobního auta to byla asi poslední kapka a pustili se do sebe hlava nehlava. Naštěstí jela kolem v tu chvíli naše hlídka a oba od sebe odtrhla,“ uvedl Luboš Trucka.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.