SBĚR TEXTILU V TURNOVĚ PO PRVNÍM MĚSÍCI FUNGOVÁNÍ

0

Město Turnov ve spolupráci s firmou Dimatex CS rozmístilo 22. února po městě do současnosti celkem 14 kontejnerů na sběr nepotřebných oděvů, textilu a párovaných bot. Celkem bylo za pět týdnů fungování sběru vybráno 9.230 kg materiálu. Většina odevzdaného textilu je dále využitelná, odpadu je v průměru něco přes deset procent. Firma Dimatex po dohodě s odborem životního prostředí upravuje průběžně harmonogram svozů.

Původní plán svozů s frekvencí přibližně jednou týdně byl nedostačující a v současnosti se ve vytížených lokalitách blíží potřebě vybírání kontejnerů dvakrát týdně.

n200802261114_zap_92_08_kontejnerTímto prosíme občany, aby i nadále dodržovali pravidla pro odkládání textilu do kontejneru dle umístěných informačních tabulí a současně chceme požádat, pokud je to možné, abyste přednostně využívali kontejnery v blízkosti svého bydliště. Dochází totiž k přeplňování kontejnerů v blízkosti nákupních středisek a občané pak textil odkládají mimo kontejner a tím může dojít k jeho znehodnocení. Kontejnery na méně frekventovaných místech plně využity nejsou, jedná se především o kontejner v Mašově, na Výšince v Perlové ulici u kotelny, ve Skálově ulici za internátem OAHŠ a na Sběrném dvoře na Vesecku.

Kontejnery se nacházejí v těchto lokalitách: Diskont Plus, Sobotecká ulice (2ks), Coop discount, Zahradní ulice (Daliměřice), Bezručova ulice u čp. 1387, Hasičárna, Hruborohozecká ulice u čp. 388, Mašov, U školy čp. 56, Delvita, Nádražní ulice (2ks), Výšinka, Diamantová ulice čp. 1909, Výšinka, Perlová ulice u kotelny, Skálova ulice – za internátem OAHŠ, Žižkova ulice – u penzionu  pro důchodce, Sběrný dvůr Vesecko (2ks).

Autor:
Ing. Zuzana Sedláková, Odbor životního prostředí MěÚ Turnov
z.sedlakova@mu.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.