PŘÍSPĚVKY SPÁDOVÝM OBCÍM

0

Město Turnov je jedním z mála tzv. pověřených měst, které obcím ve svém regionu alespoň malým dílem přispívá na drobné nákupy a aktivity. Alespoň to zaznělo při schvalování příspěvků na veřejném zasedání turnovského zastupitelstva. Obcím je v letošním roce poukázána částka ve výši 150 tisíc korun. Prostředky byly rozděleny na základě jejich konkrétních žádostí.

Mikroregiony Jizera, Český ráj a Tábor od města dostanou na protidrogovou prevenci zhruba 36 tisíc, nejvíc Mikroregion Jizera, jehož je město Turnov členem. Přes 19 tisíc obdrží Mikroregion Podkozákovsko na náklady spojené s podpisem smlouvy Most k naději. Ve Čtveříně na renovaci informačních tabulí dostanou pět tisíc, 10 tisíc putuje do Jenišovic na sadové úpravy hřbitova. Hasiči v Kacanovech dostanou příspěvek pět tisíc, Karlovice na údržbu zeleně získají tři tisíce, v Kobylech pět tisíc poslouží na nákup nové úřední desky.

Loučky dostanou sedm tisíc na nákup informační mapy, Modřišice za sedm tisíc zlepší vybavení obecního úřadu a nechají opravit historické loutky, v Olešnici za získaných 12 tisíc provedou údržbu zahrady u mateřské školy. Na drobnou údržbu dostaly v Rakousích 10 tisíc, ve Svijanském Újezdu stejná částka poslouží na nákup zahradního domku na nářadí. Sychrov získal na vybavení tělocvičny pro školu pět tisíc, stejná částka putuje do Tatobit na uvítací cedule a úpravu autobusových čekáren, Vlastibořice za pět tisíc dozařídí dětský koutek, ve Vyskeři za poukázané čtyři tisíce budou moci realizovat přepis ručně psaných kronik do elektronické podoby.

 

Pro upřesnění je nutno dodat, že příspěvek z rozpočtu Turnova nekryje sto procent potřebných nákladů na realizaci konkrétní akce, je to nicméně příspěvek víc než symbolický a obce v mnoha případech díky tomu budou moci daný projekt či nákup uskutečnit.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.