SPORTOVNÍ SERVIS: VOLEJBAL, HÁZENÁ, POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

0

Turnovským volejbalistům se konečně začalo dařit a pomalu stupají tabulkou, házenkářky ve druhé lize senzačně zaskočily družstvo Prahy Vršovic, proběhlo druhé kolo Nejvyšší Pojizerské ligy v ledním hokeji.

VOLEJBAL

TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ SI PŘIPSALI DVĚ VÝHRY NA PALUBOVKÁCH SOUPEŘŮ A DOTAHUJÍ ČELO TABULKY 1. LIGY

* I. liga, Volleyball NYMBURK – TJ Zikuda TURNOV 0:3 (-27,-23,-22). Sestava: Piskáček, Bäumelt, Starý, Indra, Ducháč, Čermák, libero Bukovjan. Střídali: Folprecht, Kovář, Kunc, Vencovský, Peníška.
V dalším utkání čtyřzápasové série na venkovních hřištích zavítali v pátek 20. října večer turnovští volejbalisté na palubovku Nymburka. Domácí nastoupili oproti loňské sezoně se značně obměněným kádrem, a tak byli pro turnovský tým velkou neznámou.
Oba týmy se snažili v úvodu utkání především přitlačit na podání, ale výsledkem bylo spíše velké množství zkažených servisů než nějaká bodová šňůra, a tak se nikomu nepodařilo jít do výraznějšího trháku. Vyrovnaný stav pokračoval i v celém průběhu setu, ale první varování pro hosty přišlo až za stavu 21:21, kdy se podařilo domácím při podání Hanzlíka získat dva body a odskočit na 23:21. Turnovští však tlak domácích zachytili a za stavu 24:22 si dobrou obranou při podání Čermáka dokázali vytvořit první setbol (24:25). Skóre se přelévalo (26:25, 26:27), ale poslední slovo měli šťastnější hosté, kteří dobrým podáním Bäumelta set získali na svoji stranu.
Prohraná koncovka zanechala na domácích stopy a hosté druhou sadu začali o poznání lépe. Dobrým servisem nutili domácí k chybám a skóre postupně narůstalo v jejich prospěch, set ale nakonec získali nejtěsnějším rozdílem 23:25.
Vstup do třetí sady si domácí pohlídali a stav byl dlouho vyrovnaný. První náskok získali hosté za stavu 15:17, poté si ho udržovali dobrou hrou na ztrátu až do stavu 20:20, kdy domácí dokázali srovnat, a šlo se do třetí koncovky tohoto zápasu. Za stavu 21:21 šli Turnovští do rozhodujícího trháku na 21:23 a i přes snížení domácích na 22:23 si už vedení pohlídali a získali i třetí sadu a následně i celý zápas v poměru 0:3.

* I. liga, TJ ČZU PRAHA – TJ Zikuda TURNOV 0:3 (-17,-19,-16). Sestava: Piskáček, Vencovský, Bäumelt, Indra, Peníška, Čermák, libero Kunc. Střídali: Ducháč, Kovář, Bukovjan.
Na palubovce pražského ČZU v dresu domácích nastoupili bývalí hráči Turnova Charousek s Vojtou, a tak bylo o náboj utkání a motivaci hostujícího týmu postaráno.
Turnovští začali dobře a hned v úvodu se dobrým takticky vedeným podáním dostali do mírného vedení (1:3, 6:8, 8:11, 10:14). Domácí špatně přihrávali, a když se k tomu připojila ještě dobrá obrana hostů, náskok turnovských postupně narůstal (15:19, 16:22) a o vítězi 1. setu nebylo pochyb.
Druhý set byl od začátku vyrovnaný, ale v jeho střední části se díky chybám hostů na příjmu ujali mírného vedení domácí (14:10). V tuto chvíli však přišel na servis turnovský Indra, který svým plachtícím servisem působil domácím velké potíže, také následné nepřesné útoky domácích hosté trestali a otočili na 14:17. Další bodová série při podání Vencovského již tak definitivně rozhodla o majiteli druhé sady.
Vstup do třetího setu se hostům povedl a při podání Piskáčka se ujali vedení 1:6. I přes změny v sestavě domácích se na jejich herním projevu příliš nezměnilo a náskok hostů postupně narůstal (4:12, 6:14, 7:16, 9:19). Domácí jakoby již rezignovali na obrat v utkání a tak si za 20 minut dokráčeli Turnovští pro další tři body do tabulky.
Jan Šimůnek, simano.h@seznam.cz

V příštím kole přivítají Turnovští v domácí hale nejprve v pátek 27. 10. velmi kvalitní tým a rezervu extraligového Brna, tým SG LD Brno B (19.30 hod.) a v sobotu 28. 10. družstvo VSK Staré Město (již od 11.00 hod), který je farmářským týmem extraligového Zlína. Turnovští jsou v tabulce na 4. místě.

HÁZENÁ

* II. liga, ženy: TJ Sokol Vršovice – TJ Turnov 21:22 (15:11). Sestava (branky): L. Podhajská – L. Ševrová (6/2), Ž. Palounková (5), Š. Gahlerová (3), I. Tichá (3), V. Ševrová (2/1), L. Víšková (2), M. Lohinová (1), A. Vítová.
V neděli 22. října zajíždělo turnovské družstvo žen k utkání do pražských Vršovic. Vzhledem k tomu, že k zápasu z Turnova odcestovalo pouze 9 hráček (7 žen a 2 starší dorostenky, některé se zraněnými prsty z předchozích zápasů), nastupovaly do zápasu s obavami.
První branku vstřelily domácí házenkářky až ve 3. minutě, kdy se dostaly do vedení 1:0. V 7. minutě vedly vršovické ženy už 3:0 a do poloviny poločasu svůj náskok navýšily na 10:4. Turnovské hráčky ale dokázaly do konce poločasu brankový náskok soupeřek snížit na 15:11.
Ve druhém poločase byly střelecky úspěšné Turnovanky. Domácím házenkářkám se podařilo opět gólově poodskočit, to když svítil ve 47. minutě na ukazateli stav 20:17. Další minuty ale překvapivě patřily hráčkám
z Turnova, které své soupeřky trápily nejen v útoku, ale také v obraně. Když už došlo na střelu soupeřek, dokázala chytající Lucka Podhajská vytáhnout perfektní zákrok a „bránu zavřít“. V 56. minutě bylo opět vyrovnáno 21:21 a turnovský tým si přál remízu ubránit. Stalo se však to, s čím počítal opravdu málokdo, možná nikdo!
V 58. minutě šly hostující do vedení 22:21 a toto vedení se jim podařilo ubránit. V tabulce tak odskočily z posledního na předposlední 11. místo.

* II. liga, mladší dorostenky: DHK Žirovnice – TJ Turnov 39:15 (19:10). Sestava (branky): B. Andělová, D. Hrochová – M. A. Marko (4), A. Svobodová (4), Š. Hatašová (3), A. Hrancová (2), Kat. Nováková (1), V. Víšková (1), E. Berndtová, A. Christovová, K. Landecká, K. Sladová.
V tabulce jsou dorostenky na předposledním 10. místě.

* Starší žákyně, přebor středočeského kraje: V sobotu 21. října jelo družstvo starších žákyň se svými trenéry k dalšímu turnaji, tentokrát do severočeského Ústí nad Labem.
Výsledky: TJ Turnov – HC Kolín 22:4 (12:2), Házená Mělník 12:9 (4:3), TJ Spartak Ústí n. L. 9:12 (5:5).
Sestava (branky): E. Kolomazníková (2), B. Andělová (1) – B. Adamová (12/1), Š. Hatašová (11), T. Kolomazníková (5/2), Kateřina Nováková (5), Kristýna Nováková (4), K. Landecká (3).
Pořadí: Ústí n. L, TJ Turnov, Házená Mělník, HC Kolín.

Připravila Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

* HC Všeň Pojizeří – HC Raptoři Turnov 24:0 (8:0, 8:0, 8:0). Rozhodčí Kopecký a Mikule, branky: 1., 8., 14., 35., 39., 41., 44., 49. a 58. Sluka, 5., 14. a 58. Kutěj, 12. a 25. L. Lamač, 15. Kobosil, 17. a 41. M. Lamač, 24. a 27. Saska, 36. Patočka, 40. a 58. Taibr, 52. Z. Pařízek, vyloučení 3: 2, diváků 18.
Všeň: Dědeček – Z. Pařízek, Kutěj, Hofman, J. Pařízek, L. Lamač – M. Lamač, Sluka, Kobosil, Patočka, Šťastný, Egert, Šulc, Taibr, Saska.
Raptoři: M. Špinka, T. Špinka – Holik, Kratochvíl, Hašek, Buček – Šašek, O. Honzů, Hořínek, Vítek, M. Honců, Sedláček, Kravec, Budina, Hlubuček.

* SDH Troskovice – Black Hawks 6:6 (3:3; 1:3; 2:0). Rozhodčí Texl a Hujer, branky: 7. Srba, 10. Dobrý, 19., 29. a 56. J. Vondráček, 60. Srbek – 10. Brož, 17. Kujan, 20., 22. a 29. Srb, 24. Pilař, vyloučení 5:9 4 – Jágl, 2 – Dobrý, Maňka, Srba / 4 – Srb, Pilař, 2 – Vaníček, Pospíšil, Staněk, Pala, Sedláček, diváků 21.
SDH Troskovice: Horáček – Dobrý, Varečka, Jágl – J. Vondráček, M. Vondráček, Srba, M. Procházka, Maňka, Paldus, Srbek, Štěpánek, Vařejčko.
Black Hawks: Hruška – P. Peukert, Vaníček, Majer, Pilař, Sedláček – Kujan, Daňo, Srb, Pala, Ševčík, Pospíšil, Brož, Bárta, Staněk.

* HC SDH Hnanice – TJ Sokol Turnov 0:6 (0:2; 0:2; 0:2). Rozhodčí Texl a Koňák, branky: 4. Vogt, 12. Fajta, 33. P. Augsten, 40. Sedláček, 43. Berka, 46. Krim, vyloučení 13:1, diváků 9.
HC SDH Hnanice: Kašpar – Groh, Jíra, Richter – Mazánek, Buchar, Stuchlík, Šourek.
TJ Sokol Turnov: Procházka – Khlebstov, P. Augsten, Schwarzkopf, Čermák – Fajta, Berka, Krim, Vogt, Štryncl, Sedláček, Krouza, Šolc, Herrmann.

* HC Performers Turnov – HC Modřišice 6:4 (1:1; 1:3; 4:0). Rozhodčí Novotný a Ploc, branky: 3. a 46. Mazánek, 35. Roubíček, 44. a 56. Hujer, 55. Jan Lhoták – 2. Karásek, 22. Jan Marek, 33. M. Marek, 40. Marušinec, vyloučení 4:62 – Zonyga, Janoušek, Kopal, Laurin – 2 – Jiránek, M. Marek, Karásek, Marušinec, Knížek, L. Holán, diváků 18.
Performers: M. Kopecký – Hujer, Kučírek, Černohouz, Kopal – Mazánek, Laurin, Jan Lhoták, Cidlinský, Kolomazník, Janoušek, Zonyga, Roubíček, A. Kopecký.
HC Modřišice: Koubus – Jiránek, Dumek, Knížek, Karásek – Hladík, R. Holán, Jan Marek, M. Marek, L. Holán, Marušinec, Jaroslav Marek, T. Marek, Pelda, Krouza.

1. TJ Sokol Turnov 2 2-0-0 25:1 4
2. HC Performers 2 2-0-0 19:6 4
3. HC Všeň Pojizeří 2 1-0-1 27:8 2
4. HC SDH Hnanice 2 1-0-1 11:7 2
5. HC Modřišice 2 1-0-1 12:9 2
6. Black Hawks 2 0-1-1 7:17 1