ŠEST TISÍC ROČNĚ CHCE RADNICE ZA STÁNÍ AUT V KRAJÍŘOVĚ ULICI

0

Za roční vyhrazené parkování v turnovské Krajířově ulici mají majitelé zdejších nemovitostí a podnikatelé, kteří tu mají obchody, zaplatit radnici šest tisíc korun. Za to budou mít jistotu, že v ulici, která je oficiálně pěší zónou, budou moci nejen zastavit, ale své auto tu i nechat stát delší dobu. „Šest tisíc platí lidé v Praze, na Turnov mi to přijde drahé. Když se ulice rekonstruovala po povodni, tak jsme nesouhlasili s tím, aby tady byla pěší zóna, a stejně si ji radnice prosadila,“ řekl TvA jeden ze zdejších podnikatelů. Platit prý zatím nehodlá, i když si je vědom, že nějaký režim pohyb aut v této poměrně úzké ulici mít musí. Až na výjimky je tento názor slyšet v celé ulici.

Radnice tímto opatřením sleduje hlavně zamezení pohybu dalších vozidel. Krajířova ulice je sice oficiálně pěší zónou, každodenní návyky a vysoká míra tolerance ze strany policie způsobily, že pěší zóna není prakticky respektována. Přitom blízká parkoviště na Koňském trhu nebo u autobusového nádraží zejí prázdnotou. „Opatření neznamená, že koupíte-li zde v obchodě třeba ledničku, že si ji nebudete moci odvézt. Je ale rozdíl mezi stáním a zastavením,“ vysvětluje tajemník městského úřadu Miroslav Šmiraus. Naložit ledničku tedy ano, nechat auto stát a jít na nákupy ne. Vjezd vozidel zásobování je do ulice povolen.

n200806032304_zap_260_08_krajirovaParkování bude v Krajířově ulici možné pouze na vyhrazených stáních konkrétním vozidlům, resp. podle jména majitelů. Celkem je tu připraveno deset až dvanáct rezidenčních stání, na počátku června měli ale zaplaceno pouze čtyři občané. Vedení města připravuje častější kontroly, zaparkované auto bez majitele a bez rezidenční karty může být odtaženo nebo řidič pokutován. „V ulici dokončujeme opravu synagogy, počítáme, že tady bude větší pěší turistický ruch. Dopravní situace v Krajířově ulici je často nepřehledná, auta stojí, kde se komu zachce,“ uvedla starostka města Hana Maierová. Ta nevyloučila, že v budoucnu podobné placené vyhrazené stání čeká i na obyvatele sídlišť.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.