POŘADATELÉ NĚKTERÝCH PLESŮ NA STŘELNICI SI STĚŽUJÍ NA NEDOKONALÝ SERVIS

0

Dva ředitelé turnovských středních škol – Miroslav Vávra z gymnázia a Jana Rulcová ze „špéry“ – a zástupce Sdružení přátel gymnázia Adam Syrovátka a za Sdružení rodičů a přátel školy pro OHS Karel Vodrážka oslovili dopisem starostu města s nespokojeností se zajišťováním gastronomického servisu v Kulturním centru Střelnice během minulé plesové sezony.

„Gastronomické služby a jejich úroveň negativně ovlivnily plesovou sezonu a je nutné přijmout kroky, díky kterým se to nebude do budoucna opakovat. S problémy se potýkaly maturitní plesy většiny turnovských středních škol a naprostou katastrofou pak byl tradičně vyprodaný Absolventský ples gymnázia Turnov. Za sníženou kvalitu služeb mohl z velké části nedostatek personálu. Projevovalo se to na první pohled nekonečnými frontami, které hosté často vzdávali. Kvalita služeb ovlivňuje zásadním způsobem výsledný dojem z pořádané akce a kritika se často snášela neprávem na pořadatele akce, který nemohl s problémem doslova nic udělat. Že takto nezvládnuté akce nedělají dobré jméno Kulturnímu centru a ve výsledku Turnovu, není potřeba zdůrazňovat,“ píše se mj. v dopise.

Stěžovatelé dále kritizují vedení Kulturního centra, které podle nich není schopné problémy řešit, byť i organizátoři plesu nabídli personální pomoc. Kritizována byla i špatná komunikace s pořadateli plesů. Především gastronomické služby na plese gymnázia byly podle nich katastrofální.
„Žádáme, aby byla pro příští sezonu v nájemní smlouvě jasně daná podmínka, že Kulturní centrum zajistí dostatek personálu a plynulý průběh akce v souvislosti s gastronomickým servisem. Zároveň také umožní pořadateli doplnit gastronomický servis o externího dodavatele, pokud to bude pořadatel považovat za nezbytné,“ je uvedeno v závěru dopisu, určenému vedení města.

REAKCE JEDNATELE KCT
Výzva pořadatelů plesů hovoří o frontách u barů, docházejícím sklu a sortimentu a nalévání pod míru na plesech v KC Střelnice. Zejména fronty u barů jsou bezesporu problém a my se je snažíme zmenšovat, jak jen je to možné. (Nemá smysl zde rozebírat kapacitní omezení prostoru a další aspekty, které mají na možná řešení vliv.) A jistě, i to všechno ostatní může (a nemusí) být pravda a všichni v KCT jsou připraveni také tyto problémy řešit.
Přestože signatáři Výzvy tvrdí, že Kulturnímu centru byla poskytována zpětná vazba, není to pravda. Jediné dvě (!) zpětné vazby, které jsme za celou plesovou sezonu dostali, byly krátké e-maily s poděkováním za spolupráci. V jednom z nich se doslova píše: „Jako již tradičně si Vám a všem Vašim zaměstnancům dovoluji poděkovat za další sezonu vynikající spolupráce při organizaci obou plesů Gymnázia Turnov. (…) Děkuji ještě jednou a těším se na spolupráci v roce 2018.“ Je trochu paradoxní, že tento e-mail zaslal organizátor z Nadačního fondu Gymnázia Turnov, tedy z té organizace, jejíž předseda je jedním ze signatářů výzvy.
Odmítám nařčení o významných městských příspěvcích, o nedodržování slibů a zneužívání monopolního postavení. To jsou nechutné pomluvy a věřím, že řada signatářů to tak ve skutečnosti vůbec nemyslela (což mi někteří z nich potvrdili při telefonickém rozhovoru).
V závěru dokumentu zaznívá požadavek, abychom se nechovali jako malí. S tím zcela souhlasím. Dospělí lidé jsou schopní říkat si do očí i nepříjemné věci. Prosím o to i signatáře výzvy, všichni totiž dobře vědí, že jsme pro zdárný úspěch jejich plesů udělali vždy vše, co bylo v našich silách. O to se budeme snažit i nadále a já se na spolupráci s nimi těším.
David Pešek, jednatel Kulturního centra Turnov

REAKCE VEDENÍ MĚSTA
Rada města tuto stížnost řešila. Místostarostka Petra Houšková svolává na radnici schůzku všech signatářů, abychom si z očí do očí vyříkali případné konkrétní problémy – vzhledem k dovoleným to ale pravděpodobně bude až ve druhé polovině srpna. Zájmem rady města je samozřejmě dobrá spolupráce Kulturního centra Turnov a organizátorů plesů. Je však třeba říci, že stížnost dorazila na radnici až v červnu, mezitím naopak na KCT dorazilo několik pochvalných e-mailů reagujících na poslední plesovou sezonu. O to více nás proto zajímají osobní důvody, které byly důvodem napsání tohoto dopisu.
Tomáš Hocke, starosta města

Zúčastnili jste se v uplynulé sezoně některého z plesů v turnovské Střelnici? Jak jsme byli spokojeni se zázemím a doprovodným servisem? Hlasujte v doprovodné anketě na tomto webu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.