POHOTOVOSTNÍ SLUŽBY V NEMOCNICÍCH LIBERECKÉHO KRAJE

0

Rada Libereckého kraje odsouhlasila poskytnutí financí zdravotnickým zařízením v Libereckém kraji na zajištění lékařské a zubní pohotovostní služby i protialkoholní a protitoxikomanické záchytné služby. Smlouvy musí ještě projednat krajské zastupitelstvo. Celková částka, která je poskytována formou vyrovnávací platby za závazek veřejné služby, činí téměř 22 mil. korun.

Z těchto peněz je pro zajištění lékařské pohotovostní služby určeno 15,5 mil. korun, dotace na zajištění protialkoholní a protitoxikomanické záchytné služby je 5 mil. korun, finanční prostředky na pohotovostní služby v oboru zubní lékařství jsou ve výši 1,3 mil. korun.

„Liberecký kraj poskytuje příspěvek na lékařskou pohotovostní službu nemocnicím v Liberci, České Lípě, Jablonci nad Nisou, Tanvaldu, Semilech a Jilemnici. Jsem rád, že Krajská nemocnice Liberec je schopná zajišťovat pohotovost i ve Frýdlantu, Hrádku nad Nisou a v Turnově. Záchytnou službu pokrývá již šestým rokem pro celý kraj záchytná stanice v Krajské nemocnici Liberec,“ uvedl Vladimír Richter, radní pro resort zdravotnictví.

U všech jmenovaných nemocnic je minimální doba pro zajištění pohotovosti pro dospělé dvě hodiny v pondělí až čtvrtek v rozmezí od 17.00 do 21.00 hodin, v pátek od 17.00 do 21.00 hodin, v sobotu, neděli a svátky od 9.00 do 18.00 hodin.
Dětskou pohotovost najdou pacienti v nemocnicích s dětským oddělením (v Krajské nemocnici v Liberci, v České Lípě, v Jablonci nad Nisou a Jilemnici) ve všední den od 17.00 do 21.00 hodin a o víkendu a ve svátcích od 9.00 do 20.00 hodin. Pro oblast Turnovska slouží dětští lékaři i v Panochově nemocnici Turnov, avšak pouze o víkendu a ve svátky od 9.00 do 20.00 hodin. Liberecká krajská nemocnice se též zavázala zajistit pohotovostní služby v oboru zubní lékařství. Tato pohotovost je dostupná v sobotu, neděli a o svátcích od 8.00 do 13.00 hodin.

Liberecký kraj kromě financování pohotovostní služby jako služby veřejného zájmu hradí večerní zubní pohotovost v částce 1,1 mil. korun společnosti Liberecká dentální, jejíž ordinace je všem pacientům z regionu k dispozici o víkendech a svátcích od 18.00 do 22.00 hodin.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.