DUCH LUDVÍKA KOŠKA PŘELETĚL OCEÁN!

0

* LEDNÍ HOKEJ / Možná si mnozí obyvatelé Turnova ještě ani dostatečně neuvědomili, že vytoužený zimní stadion není pouze dalším sportovním zařízením. Už dnes, po pár měsících fungování, lze říct, že natrvalo získal svůj velice osobitý genius loci. Připomeňme, že už jenom sám zrod názvu stadionu byl úvodní kapitolou pro historický román, jak se patří. K tomu si přidejme obrození ledního hokeje v Turnově, a co víc, bezesporu brzké a úspěšné zapsání do hokejové mapy České republiky. V nadstavbové části zmiňme již několik mezinárodních utkání starých gard, československých hokejových legend a reprezentačních výběrů žen a juniorů.

„Kouzlo našeho stadionu bezesporu působí nejen za hranicemi města, ale dokonce i naší země,“ okomentoval místopředseda HC Turnov 1931 Petr Soudský nečekaný úspěch naší U 17 na neoficiálním MS v kanadském Sault Ste Marie. Naši mladíci se na tento vrcholový podnik připravovali mj. také právě v Turnově, kde si svůj reprezentační dres vybojoval zdejší odchovanec Matěj Pekař, jehož příběh jsme vám na našich stránkách už také nabídli. Senzační výhra nad domácími Kanaďany 8:2 zajistila Česku 3. místo v skupině A, takže právě dnes tým nastupuje ve čtvrtfinále World Hockey Chalenge proti ruskému výběru, který má rovněž z Turnova už „přečtený“.

I v každodenním provozu Zimního stadionu Ludvíka Koška, hojně využívaného členy všech týmů HC Turnov 1931, amatérskými hokejisty, turnovskými školami i veřejností se najde také mnoho dalších okamžiků, stojících za zaznamenání. Například soutěž o potisk masky turnovské gólmanské jedničky Tomáše Fikrta. Tomu se mezi 130 návrhy nejvíc zalíbil ten z dílny mladého fanouška Štěpána Pohla. A tak mladík z malé slavnosti před mistrovským zápasem HC odešel po předání masky za potlesku plného hlediště nejen s poděkováním gólmana a manažera HC Turnov 1931 Vladimíra Jágra, ale především s dobrým pocitem, a samozřejmě také v dresu klubu svého srdce.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.