NOVÁ PŘÍLEŽITOST PRO VZDĚLÁVÁNÍ DĚTÍ ZÁKLADNÍCH ŠKOL

0

Turnovsko, Šumpersko-Zábřežsko, Přešticko-Blovicko a Českobudějovicko – to jsou čtyři regiony, které dostanou zvláštní podporu v oblasti vzdělávání. Pro svůj unikátní výcvikový program je ze čtrnácti regionů vybral Nadační fond Eduzměna. Čtveřici regionů tak čekají zážitková vzdělávací setkání, stáže na Kutnohorsku a odborná podpora.

Eduzměna bude předávat své know-how a zkušenosti z pilotního projektu, který třetím rokem realizuje na Kutnohorsku s cílem zvýšit kvalitu vzdělávání na všech místních školách. Dosud do něj nadační fond investoval více než 86 milionů korun. „Máme za sebou řadu výsledků a dat, popisujeme slepé uličky i příklady dobré praxe. A tak jsme se rozhodli, že začneme ověřovat postupy, jak to, co funguje na Kutnohorsku, šířit dál,“ uvedl Zdeněk Slejška, ředitel Nadačního fondu Eduzměna.
Aktuálně je do pilotního projektu v kutnohorském regionu zapojeno 57 z 59 škol. A to zejména prostřednictvím „regionálních průvodců škol“, devítičlenného týmu expertů se zkušenostmi s prací učitele či ředitele, kteří školy podporují v jejich rozvoji.
Více informací na www.eduzmena.cz/cs

„Pro Turnovsko jde o zajímavou příležitost, jak posunout vzdělávání v regionu směrem k rozvoji potenciálu každého žáka. Více se dozvíme na prvním setkání v březnu, ale v podstatě jde o přenos dobré praxe a moderních trendů ve vzdělávání do dalších regionů. Zatím jsme zapojeni ze tří turnovských škol, osvětu bychom ale měli šířit dále, aby byl dopad na co největší počet škol na Turnovsku. Lví podíl na této aktivitě má v našem případě MAP Turnovsko,“ uvedl Michal Loukota, ředitel ZŠ Skálova, Turnov

V týmu Turnovska jsou: Michal Loukota, Aleš Krejčík (zástupce ředitele ZŠ Žižkova), Hana Brichová (učitelka a výchovná poradkyně ZŠ 28. října), Lenka Krupařová (manažerka MAP Turnovsko) a Kateřina Mrkvičková (referentka OŠKS MěÚ Turnov).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.