MLADÍ OPTICI Z TURNOVA OPĚT ZVÍTĚZILI V CELOREPUBLIKOVÉ SOUTĚŽI

0

Turnov je jedním z několika míst v České republice, kde má optika dlouholetou tradici. Sídlí zde výrobci brýlových skel HOYA Lens CZ a Dioptra, v nedalekém Rovensku pod Troskami ještě firma Konvex. V provozovnách očních optik obsluhují zákazníky odborníci, z nichž mnozí získali teoretické a praktické základy optického řemesla na naší škole. A právě zde byla v roce 2000 zahájena tradice celorepublikové soutěže odborných dovedností v oboru optik, která každoročně probíhá na jedné ze čtyř středních škol v České republice, připravujících žáky na tuto profesi.

Soutěže se každoročně účastní spolu se studenty turnovské školy ještě studenti Střední školy elektrotechnické z Ostravy, Střední školy technické z Přerova a Střední školy techniky a služeb z Karviné. V pořadatelství soutěže se školy střídají, letos se studenti sešli v Turnově. V optické dílně v budově školy u nádraží soutěžila tříčlenná družstva mj. v ručním zabrušování brýlových skel do obrub, pájení, v opravách kovových obrub i měření na fokometru.

Porota složená z učitelů odborného výcviku zúčastněných škol hodnotila soutěžící jak v kategorii jednotlivců, tak i družstev. Vítězným družstvem se stal tým děvčat z turnovské školy (děvčata převzala putovní cenu – kámen vybroušený do tvaru České republiky). V soutěži jednotlivců obsadily první a druhé místo Sylvia Bouchalová a Klára Bártová z Turnova. Díky firmám HOYA Lens CZ, Feba a AMBG si soutěžící odnesli hezké ceny.

 

PhDr. Alena Svobodová, Jaroslav Nezdara, Ing. Taťána Kohoutová

Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola Turnov

www.ohsturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.