MLADÍ OPTICI Z TURNOVA OPĚT ZVÍTĚZILI V CELOREPUBLIKOVÉ SOUTĚŽI

0

Turnov je jedním z několika míst v České republice, kde má optika dlouholetou tradici. Sídlí zde výrobci brýlových skel HOYA Lens CZ a Dioptra, v nedalekém Rovensku pod Troskami ještě firma Konvex. V provozovnách očních optik obsluhují zákazníky odborníci, z nichž mnozí získali teoretické a praktické základy optického řemesla na naší škole. A právě zde byla v roce 2000 zahájena tradice celorepublikové soutěže odborných dovedností v oboru optik, která každoročně probíhá na jedné ze čtyř středních škol v České republice, připravujících žáky na tuto profesi.

Soutěže se každoročně účastní spolu se studenty turnovské školy ještě studenti Střední školy elektrotechnické z Ostravy, Střední školy technické z Přerova a Střední školy techniky a služeb z Karviné. V pořadatelství soutěže se školy střídají, letos se studenti sešli v Turnově. V optické dílně v budově školy u nádraží soutěžila tříčlenná družstva mj. v ručním zabrušování brýlových skel do obrub, pájení, v opravách kovových obrub i měření na fokometru.

Porota složená z učitelů odborného výcviku zúčastněných škol hodnotila soutěžící jak v kategorii jednotlivců, tak i družstev. Vítězným družstvem se stal tým děvčat z turnovské školy (děvčata převzala putovní cenu – kámen vybroušený do tvaru České republiky). V soutěži jednotlivců obsadily první a druhé místo Sylvia Bouchalová a Klára Bártová z Turnova. Díky firmám HOYA Lens CZ, Feba a AMBG si soutěžící odnesli hezké ceny.

 

PhDr. Alena Svobodová, Jaroslav Nezdara, Ing. Taťána Kohoutová

Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola Turnov

www.ohsturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.