FOKUS MÁ NOVÉ AUTO PRO HENDIKEPOVANÉ

0

V pátek dne 23. září se v konferenčním sále turnovského Hotelu Karel IV. konala malá oslava. FOKUS Turnov přebíral z rukou zástupců firmy KOMPAKT spol. s. r. o. tzv. sociální automobil. Na koupi tohoto auta přispěly firmy z Turnovska, Semilska a dalších sousedních regionů a také město Turnov. Chtěla bych tímto poděkovat všem zúčastněným za jejich šlechetnost a za vstřícný přístup k nemocným a zdravotně handicapovaným občanům. Zvláštní poděkování patří také manželům Knorkovým, kteří tento projekt pro naši organizaci realizovali.

Automobil Dacia Dokker bude sloužit registrované sociální službě „Podpora samostatného bydlení“, která působí ve všech obcích Turnovska, Semilska, Jilemnicka a Železnobrodska. Ta svou činností podpoří především osoby s chronickým duševním onemocněním, ale i osoby s mentálním postižením, aby mohli žít ve svém přirozeném prostředí ve vlastních domácnostech. Věková struktura klientů je velmi široká. Nejmladším je 16 let, přičemž horní věková hranice není určena.

Základem služby je nácvik všech možných dovedností spojených se samostatným bydlením. Jedná se především o zdokonalování se ve veškerých dovednostech potřebných k zajištění soběstačnosti při vedení domácnosti. To znamená, že společně s pracovníkem Fokusu probíhá nácvik domácích prací, hospodaření s penězi, péče o vlastní osobu a o vlastní domov. Dále se uživatelé učí využívat běžně dostupná místa, zvládat kontakt se společenským prostředím a aktivně využívat svůj volný čas.

Luďka Kanclířová, předsedkyně spolku FOKUS Turnov, lud.kan@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.