MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ TURNOV – JAWOR 2010 JE JIŽ MINULOSTÍ

0

Dlouho očekávaný a naší školou připravovaný projekt je za námi. Přelom měsíce září a října se stal dobou dvoudenního setkání našich a polských žáků u nás v Turnově. Projekt nesoucí název „Mezinárodní soutěž pro žáky ZŠ“ se zrodil za spolupráce s Euroregionem Nisa v Liberci, jeho nositelem se stala naše škola a za polskou stranu byla vybrána Szkola Podstawova Nr. 1 v Jaworu. Setkání bylo koncipováno jako dvoudenní sportovní soutěž.

n201010061019_oso_108_010_skalovaVe čtvrtek 30. září vše začalo oficiálním zahájením na Městském stadionu Ludvíka Daňka, mj. za přítomnosti místostarosty Aleše Hozdeckého. Soutěžilo se v družstvech – čtyři družstva hájila barvy naší školy a dvě družstva školu z Jawora. Obě strany měly velkou podporu ve svých učitelích tělesné výchovy. Je příjemné, že ze školy z Jawora přijela i paní ředitelka Mariola Pajdzik. Závodilo se v klasických atletických disciplínách, jako jsou běh na 60 metrů, skok daleký, štafety, ale také v netradičních sportech, jako byla třeba překážková dráha či přetah lanem. V podvečer proběhla pro účastnící se dívky ve školní tělocvičně hudebně sportovní show o pohár „Miss overball“. Tato soutěž sklidila obrovský úspěch, měla dvě vítězky – jednu z naší, jednu z polské strany. V porotě soutěže byl mj. přítomen i ředitel liberecké pobočky české školní inspekce Karel Bárta.

Druhý den mezinárodní soutěže byl ve znamení turnajů ve stolním tenise a softtenise, závěr setkání byl završen dvěma exhibičními zápasy ve florbale dívek a chlapců. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v hale TJ ve Skálově ulici, ceny vítězům předávali místostarosta Jaromír Pekař a vedoucí odboru školství turnovské radnice René Brož. Rozdáno bylo celkem 12 pohárů…

Závěrem patří poděkování všem, kteří se zasloužili o zdárný průběh celé akce.

 

Mgr. Roman Mareš, ředitel školy       

Roman.Mares@zsskalova.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.