LÁSKA MEZI NEBEM A ZEMÍ ANEB V ROVENSKU SE ZASE HRAJE DIVADLO

0

Zajímavá zápletka v podobě dvou tragicky zesnulých manželů, kteří se jako duchové vracejí do svého domu a za pomoci strážného anděla pomáhají dvěma nájemníkům, kteří se do domu nastěhují, až dojdou k naplnění svého osudu. To je v kostce komedie britské autorky Pam Valentine Láska mezi nebem a zemí, kterou nacvičili divadelní ochotníci v Rovensku pod Troskami. Veřejnou generálku mají v pátek 2. a premiéru v sobotu 3. března, hraje se v obou dnech od 19.00 hodin v sále zdejší radnice.

Láska mezi nebem a zemí, ochotníci z Rovenska pod Troskami

„Veřejná generálka k divadlu v Rovensku neodmyslitelně patří, je to tradice, kterou zachováváme. Je dost diváků, kteří přijdou na obě představení, a potom porovnávají, které se nám víc povedlo,“ přibližuje předseda divadelního spolku Jiří Bíma. Divadlo v městečku pod Troskami má více než stoletou tradici, po obnovení činnosti na přelomu 80. a 90. let minulého století se třeba hrála i dvě představení ročně. „Teď jsme měli zhruba pětiletou odmlku, ale říkal jsem si už delší dobu, že je škoda, aby tady divadlo úplně zaniklo. Dalo se nás dohromady asi deset, vše bezvadně funguje, jsme na premiéru natěšeni,“ doplňuje Bíma.

Nejbližší repríza se odehraje v sále v Podháji u Turnova v neděli 25. března od 18.00 hodin, rovenští ochotníci si hru v nejbližší době zahrají ještě v Libuni, Mladějovi, na Chlumu, v květnu v Bakově nad Jizerou. Další vystoupení jsou v jednání.

Snímky jsou ze středeční generálky

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.