„I PŘES VLÁDNÍ OPATŘENÍ SE DRŽÍME,“ ŘÍKÁ ALEŠ HODINA Z AGRA ČESKÝ RÁJ

0

Tu bílou dodávku s nápisem AGRA Český ráj jste někde na Turnovsku už určitě viděli, hlavně ve všedních dnech kolem oběda. Jsou místa přímo ve městě, třeba v Nádražní ulici nebo pod Výšinkou, kde jste dříve vídávali skupinky převážně seniorů s přenosnými kastrůlky na jídlo. Proč stáli v místech, kde se nic neděje, vám došlo, až když u nich zastavila právě tato dodávka. Kastrůlky jsou už minulostí, dnes AGRA všechny obědy rozváží v hygienických plastových obalech.

„Denně takto na Turnovsku rozvezeme zhruba 400 jídel. Náš rozvoz funguje pro firmy a občany Turnova, klienty máme i v dalších obcích, jako jsou Doubrava, Vyskeř, Olešnice, Chutnovka a další. Dodávka asi nejdál zajíždí na Frýdštejn a do Sedmihorek,“ říká Aleš Hodina, předseda správní rady AGRA Český ráj, a. s., se sídlem ve Všeni. Právě zdejší bývalá družstevní kuchyně je vyhlášená široko daleko. „V případě zájmu bychom dokázali počty vařených jídel i výrazně navýšit,“ dodává Hodina.

V poslední době i tady trpí platnými vládními omezeními v souvislosti s bojem proti pandemii koronaviru. „V polovině února jsme se s možným ukončením nouzového stavu připravovali na znovuotevření jídelny, opět marně. Přitom jsme schopni zajistit rozestupy mezi stoly, dezinfekci, naše jídelna ve Všeni je prostorná s vysokými stropy. Dokud to bylo možné, snědli si třeba důchodci nebo řemeslníci z obce oběd přímo v naší jídelně. Ono na menších obcích nejsou možnosti, jak si dát někde jídlo, jako je tomu ve městě,“ přibližuje Aleš Hodina. Jak dodává, ve vládou omezeném režimu pracují už skoro rok. Naštěstí zde AGRA vaří i pro své zaměstnance a také je větší zájem o rozvážené obědy. Klesl ale jejich odběr u některých firem, kde došlo k dopadu protikoronavirových opatření. Kuchyň zaměstnává osm lidí, zatím nemuseli propouštět.

„Na jednu stranu chápu, že s nemocemi je nutné nějak bojovat. Na straně druhé jsou vládní opatření často chaotická, otevřeny jsou supermarkety, ale malé obchody zůstávají zavřené. Vláda umí jen zavírat, místo aby cíleně podpořila ohrožené skupiny. Úplně decimována je kategorie hospodských a stravovacích zařízení. Restaurace, které mají jen výdejní okénko a ne roky zavedený rozvoz jako my, ty jsou na tom, myslím, hodně špatně. Já jen doufám, že se situace zlepší a budeme všichni moci zase normálně fungovat,“ uzavřel Aleš Hodina.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.