EVROPANÉ OBDIVOVALI ČESKÝ RÁJ

0

Jazyková škola FAN na konci dubna zorganizovala pracovní setkání s partnery projektu z Dánska, Finska a Španělska v rámci „Programu celoživotního učení dospělých Grundtvig“. Projekt „Stories of European Adults“ – SEA (Příběhy dospělých z Evropy) je zaměřen na zlepšení komunikačních dovedností v cizím jazyce prostřednictvím vyprávění příběhů. Setkání se zúčastnili učitelé i studenti všech partnerských škol. Zejména ocenili skvělou organizaci, vysokou úroveň odborného programu, krásy jarního Českého ráje, pohostinnost a českou kuchyni.

„Projektové setkání významně přispělo ke splnění cílů projektu a naučili jsme se mnoho nového. Studenti jazykové školy FAN využili příležitosti a komunikovali v angličtině se studenty a učiteli z partnerských zemí. Na konci setkání se z účastníků stali přátelé a bylo nám líto, že těch pět dnů uběhlo tak rychle. Ale zase se uvidíme v listopadu ve Španělsku. Do té doby nás čeká ještě spousta práce,“ přiblížila Eva Fričová, koordinátorka projektu.

Celé setkání se velmi vydařilo především díky vysokému pracovnímu nasazení lektorů jazykové školy FAN, odborníků z Britské rady a Cambridge University Press v Praze, skvělému zázemí Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov (OHS), kde se odborná část programu odehrávala. „Tímto bych chtěla poděkovat mnoha lidem a institucím, kteří významně přispěli ke skvělé atmosféře a pohodovému zvládnutí organizace tak náročné akce v tak vysoké kvalitě,“ uzavřela Eva Fričová.

Poděkování patří: vedení OHS Turnov za přípravu výborného pohoštění a zázemí, restauracím Potrefená husa v Praze, Karel IV., Divizna, Tenisová hala Turnov, Rohanka Sychrov a Ábelův mlýn Dolánky za vynikající českou kuchyni, kterou si účastníci pochvalovali. Dík patří společnosti BusLine, a. s., a panu řediteli Ing. Roubičkovi za profesionální zprostředkování dopravy během projektu; panu Kovářovi a personálu Hotelu Karel IV. za super ubytování, Ing. Gruberové z Městského informačního centra Turnov za poskytnutí spousty informačních materiálů o Turnově a Českém ráji, Kulturnímu centru Turnov za pronájem klubovny, Dr. Coganovi z Muzea Českého ráje za erudovanou prohlídku v angličtině a stejně i zámku Sychrov. Všichni účastníci odjeli nadšení a inspirovaní k dalším návštěvám Českého ráje a Turnova. (pr)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.