SPORTOVNÍ SERVIS: FUTSAL, HOKEJ A VOLEJBAL

0

V dnešním přehledu přinášíme reportáž ze zápasu futsalistů FC Dalmach, kteří doma remizovali s Litoměřicemi a stále se jim nedaří úplně se odpoutat od závěru tabulky. Dalším kolem pokračovala Nejvyšší pojizerská liga v ledním hokeji. Závěr patří volejbalistům, kteří tímto ročníkem 1. ligy procházejí se střídavými úspěchy…

FUTSAL

* Dalmach Turnov – Gardenline Litoměřice 3:3 (0:3). Branky: Petřík 3x – Frohna, Fitzel, Koláček. Sestava: Hyka – Šimek, Pařízek, Bangha, Šteffan, Petřík, Hurt D., Hurt V., Šulc, Kroupa, Randák.
Futsalisté Dalmachu se po prvním celku v tabulce GMM Jablonec utkali s druhým týmem tabulky GL Litoměřice. Začátek patřil hostům, kteří se mohli radovat již ve 4. minutě, 0:1. Poté si domácí vytvořili hned několik šancí. Ve většině z nich figuroval Petřík, ale ani jednou nedokázal překonat výborně chytajícího brankáře Mikoláše. Do konce poločasu pak hosté ještě dokázali zvýšit svůj náskok na tři branky a nikdo už nečekal žádné drama. Ovšem i přes špatnou koncovku se může v posledních kolech Turnov spolehnout na bojovnost. Ve 27. minutě uvolnil Šimek Petříka, který konečně dokázal překonat brankáře hostů, 1:3. Ještě v téže minutě stejný hráč po asistenci Vojtěcha Hurta snížil na 2:3. Svůj hattrick Josef Petřík dokonal ve 32. minutě po individuální akci, 3:3. Poté mohlo vyhrát každé z družstev, ale nakonec se oba týmy rozešly s dělbou bodů. Ve 12členné tabulce je FC Dalmach na 10. místě.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

LEDNÍ HOKEJ

JIŽ 12. ROČNÍK NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÉ LIGY CELE V REŽII HC SDH HNANICE
Také po 6. kole NPL vévodí všem statistikám SDH Hnanice a jeho hráči. Na paty jim šlapou pouze Performers, Troskovice jsou stále bez bodu.

* HC SDH Hnanice – SDH Troskovice 12:4 (5:2; 4:1; 3:1) rozhodčí Novotný, Koňák, branky L. Malý 3, Šourek a Stuchlík 2, Holeček, Buchar, Mazánek, Stantejský, Buriánek  – J. Špína 2, Vondráček, Lacko, vyloučení 3:3, diváků: 16, Hnanice: Volf – Richter, Hájek, Stantejský, Buriánek – Holeček, Vágenknecht, L. Malý, Stuchlík, Zubko, Buchar, Mazánek, Šourek, Troskovice: Horáček – Louda, Varečka, Lacko, J. Procházka – Vondráček, Dobrý, P. Procházka, T. Machačný, J. Špína, M. Procházka

* HC Performers Turnov – HC Sokol Turnov 6:1 (0:1; 4:0; 2:0) rozhodčí Mikule, Jakub Šimůnek, branky Jan Lhoták ml. 4, P. Janoušek, Kolomazník – Novotný, vyloučení 6:4, diváků 21, Performers: Mlejnek – Roubíček, Hujer, Černohouz, Kopecký – Vaníček, Jan Lhoták ml., Adam, Kolomazník, P. Janoušek, Cidlinský, Jan Lhoták, Jakub Lhoták, HC Sokol: Kracík – Augsten, Krym, Patka, Herrmann – Krouza, Fajta, M. Konejl, Bobek, Novotný, Richtr, Dědeček, Remsa, Housa

* HC Všeň Pojizeří – HC Modřišice 4:3 (1:0,1:2, 2:1) rozhodčí: Novotný, Bernat, branky L. Lamač, Kučera, Pitel, M. Lamač – M. Marek 2, Jiránek, vyloučení 4:2, diváků 40, Modřišice: Šztymon – Knížek, Krouza, Hladík, Jiránek, M. Vaníček, Šritr – Šmucr, Šálek, Hlůže, R. Holán, Pelda, M. Marek, T. Marek, J. Marek, Chmurčiak, Všeň: Dědeček – Šťastný, Pitel, J. Pařízek, Kučera – L. Lamač, M. Lamač, Sluka, Holas, Kobosil, Egert, Šulc, Vinter, Z. Pařízek, Patočka

1. HC SDH Hnanice 6 6 0 0 72:15 12
2. HC Performers Turnov 6 5 0 1 46:18 10
3. HC Modřišice   6 3 0 3 41:35 6
4. HC Všeň Pojizeří 6 2 1 3 28:32 5
5. HC Sokol Turnov 6 1 1 4 21:38 3
6. SDH Troskovice 6 0 0 6 12:82 0

Nejlepší střelci: 14 – L. Malý, 13 – Holeček, 7 – Vágenknecht (všichni SDH Hnanice), Šmucr a Pospíšil (HC Modřišice), Jakub Lhoták (HC Performers), Mazánek (SDH Hnanice)

Kanadské bodování: 24 – Vágenknecht (HC SDH Hnanice), 23 – L. Malý (HC SDH Hnanice), 17 – Holeček (všichni SDH Hnanice), 16 – Pospíšil (HC Modřišice)

Nejtrestanější hráči: 12 – Herrmann (Sokol Turnov), Hujer (HC Performers), 10 – Vaníček a Jan
Lhoták ml. (HC Performers), Knížek (HC Modřišice), Krym (Sokol Turnov), 8 – L. Malý (SDH Hnanice), Pospíšil, Krouza (HC Modřišice), Roubíček (HC Performers)

Nejslušnější týmy: 36 – HC Všeň Pojizeří a SDH Hnanice, 46 – SDH Troskovice

Příští kolo: pá 18. 12. (20:45) SDH Troskovice – HC Performers Turnov, so 19. 12. (19:45) HC Modřišice – HC Sokol Turnov, ne 20. 12. (20:15) SDH Hnanice – HC Všeň Pojizeří
Podle Radka Holána upravil Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

VOLEJBAL

Zápasy 1. ligy:

* TJ Zikuda TURNOV – ČZU Praha B 0:3 (-15,-20,-18). Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Bäumelt, Peníška, Čermák (L-Chládek). Střídali: Melich, Novák, Šén, Vacík, Vojta. Trenér Konečný.
V předvánoční atmosféře se na palubovce Turnova v rámci 15. kola představilo družstvo ČZU Praha B pod vedením zkušeného trenéra Pavla Řeřábka. Oba týmy se drží přibližně ve středu dosavadní tabulky a zápas tak sliboval oku lahodící bojovný volejbal. Opak byl však pravdou. Domácí nemohli opět počítat se zraněným Konečným a v obou víkendových zápasech chyběl taktéž nemocný trenér Šimůnek, kterého nahradil u kormidla právě Konečný. Turnovští vstoupili do utkání již od rozcvičky s velmi malým nasazením a z toho pramenil také nepovedený vstup do zápasu a skóre 0:8. Hosté se opírali zejména na útoku o zkušeného smečaře Marela, který má extraligové zkušenosti a tým táhnul za ziskem prvního setu. I přes veškerou snahu trenéra Konečného a rotaci hráčů na různých postech nedokázali turnovští volejbalisté najít recept na dobře hrající družstvo ČZU a první set v celku rychle ztratili. Do druhého setu vstoupili domácí mnohem lépe, ale to trvalo pouze do prvního technického time outu. Poté přišlo několik chyb na příjmu, v útoku a hosté se rychle dostali znovu do tempa. Pár světlých okamžiků přišlo v koncovce druhého setu, ale zkušený tým hostů si vedení pohlídal. Začátek třetího setu diktovali tempo domácí, ale pouze do stavu 8:6, poté zápas rozhodl vynikající plachtící servis hostů, na který nedokázali turnovští volejbalisté reagovat, a ani ne po 90 minutách bylo dohráno. Domácí tak ztratili velmi cenné 3 body, které potřebovali k přiblížení postupu do play-off.

Chybělo nasazení a bojovnost celého týmu. Proti týmům jako je ČZU B se musí bojovat od začátku do konce. Takřka celý zápas jsme jenom dotahovali. Můžeme poděkovat vynikajícím divákům, kteří neodešli předčasně ze zápasu a snažili se nás dotáhnout k vítězství. (Tomáš Melich)

* TJ Zikuda TURNOV – Volejbal Domažlice 3:0 (18,12,20). Sestava: Folprecht, Charousek, Peníška, Melich, Bäumelt, Čermák (L-Chládek). Střídali: Novák, Koláčný, Kovář, Vacík, Vojta. Trenér Konečný.
Do sobotního utkání proti Domažlicím vstoupili domácí o 100% lépe než předešlý den s vědomím, že 3 body jsou proti poslednímu týmu tabulky nutností. Od začátku diktovali tempo a nevypustili žádný míč. Zlepšení přišlo na příjmu a hlavně na množství nevynucených chyb jak v útoku, tak i na podání. Naopak hosté se trápili ve všech herních činnostech, příliš mnoho chyb které vyprodukovali, hrálo do karet domácím, kteří poměrně hladce vyhráli první sadu. Bylo jasné, že se hosté ve druhé sadě zlepší, ale turnovští nepolevili ve svém dosavadním tempu a týmovým výkonem kráčeli za vítězstvím i v tomto setu. K zisku druhé sady přispěl kvalitní servis domácích a množství ubráněných míčů v poli. Hosté se však nevzdávali a dobrý začátek třetího setu nakopl Domažlice k bojovnému volejbalu. Domažličtí drželi krok s domácím celkem přibližně do stavu 14:14, poté se však domácí celek odpoutal a do technického time outu vstupoval za stavu 16:14. Turnovští si nakonec třetí sadu pohlídali a mohli se radovat ze zisku 3 bodů
„Z mého pohledu to byl dnes úplně jiný zápas. Leštili jsme palubovku a nevypustili ani jeden míč. I přes ne moc pohlednou hru, kterou předvádíme, byla divácká kulisa opět vynikající. Nejdůležitější bylo nasazení a bojovnost celého týmu.“  (Tomáš Melich)

V příštím kole čeká Turnovany v rámci posledního letošního dvojutkání výjezd do Brna a do Starého Města u Uherského Hradiště. Poté bude následovat krátká vánoční pauza a soutěž začne opět v pátek 8. 1. 2016, kdy se domácí celek střetne s družstvem Sokola Dobřichovice (19.30 hod.) a v sobotu 9. 1. 2016 poměří síly se zálohou extraligových Českých Budějovic B (17.00 hod.).
Po 16 kolech je tým ve 12 členné tabulce na 9. místě.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.