DĚTI ZE SVIJAN JSOU NEJLEPŠÍ V LIBERECKÉM KRAJI

0

Děti z výtvarného kroužku Šikulové ze Svijan zvítězily v krajském kole čtvrtého ročníku soutěže „Ukliďme si svět“. Soutěž probíhala v rámci spolupráce Libereckého kraje a kolektivního systému ELEKTROWIN. Projekt je zaměřen na zpětný odběr elektrozařízení a separovaný sběr elektroodpadu. Obyvatelé Libereckého kraje vloni dokázali takto odevzdat k recyklaci 1062 tun vysloužilých elektrospotřebičů. Tím se podařilo ušetřit až 6,4 milionů kWh elektřiny a 623 tisíc litrů ropy. V průměru tedy každý obyvatel našeho kraje loni odevzdal 2,4 kilogramu elektroodpadu. Češi jsou v jejich recyklaci pátí nejlepší v Evropě. Nicméně, jak zaznělo při závěrečném vyhodnocení, drobné spotřebiče typů fénů či holicích strojků ale dále vyhazujeme spíše do kontejnerů na směsný odpad.

Součástí projektu je také zapojení základních a středních škol. Těch v tomto systému v Libereckém kraji funguje 37. Nejúspěšnější byly vloni děti z výtvarného kroužku ve Svijanech, které sebraly 1250 kg vysloužilých elektrospotřebičů, na druhém místě skončila ZŠ v Mříčné s 600 kg sebraných spotřebičů.

ELEKTROWIN, a.s., je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Od svého založení v roce 2005 již zrecykloval více než 125 tisíc tun vyřazených elektrospotřebičů. Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. (Zdroj: TZ Libereckého kraje)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.