HITMAKERS KŘTÍ NOVÉ CD

0

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4 st1:*{behavior:url(#ieooui) } /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normální tabulka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“;} Kapela HITMAKERS podle Jirky „Brodyho“ vznikla v Turnově koncem roku 1996, kdy spolu začali opatrně a nezávazně zkoušet Brody, Míla Lamač, Jirka Svoboda a Tomáš Mašek. Svoje vystoupení absolvovali pod jménem Tom Mašek Band, aby bylo zřejmé, kdo že to vlastně zpívá. S příklonem k písničkovějšímu projevu se jevilo jako vhodné doplnit sestavu o klávesové nástroje, a tak z Liberce začal v roce 2001 dojíždět Tonda Maršálek. Aby všem bylo jasno, kudy povede další cesta tohoto uskupení, změnil se název z předchozího Tom Mašek Band na Hitmakers.

Na základě delší, zralé a bolestné úvahy odešel zjara 2005 Tomáš Mašek, neboť prý usoudil, že se chce ubírat trochu jiným směrem než další členové skupiny. Po kratším tápání a hledání zpěváka přišla Katka „Sekyrka“ Petráňová. Díky jejímu přirozenému nadání, schopnostem a spontánnosti se velice rychle dostala do role „první dámy“ u Hitmakerů a léto s nimi už absolvovala v plné zátěži. Avšak rok se s rokem sešel a na podzim roku 2006 byla s Katkou přerušena spolupráce pro její časové zaneprázdnění. A protože hledání dalšího zpěváka či zpěvačky bylo zamítnuto, nezbývalo než odhalit ve zpěvu skryté rezervy, a tím se historie stala současností…

 

A současnost je ve znamení křtu: rocková parta HITMAKERS vydává své druhé album s názvem SVĚTLO V NÁS. Skupina hraje nyní v tomto složení: Jiří „Brody“ Brodský – kytara a zpěv, Jiří Svoboda – bicí, Milan Lamač – basová kytara, Antonín Maršálek – klávesy. „Zaměřili jsme se hlavně na to, aby písně měly melodii a silné refrény, a to se nám, myslím, podařilo. Ať to ale posoudí nejlépe posluchači,“ řekl Brody. Je pravdou, že kapela nehledá žádný nový styl: poctivá rocková muzika stavěná na hardrockových základech. Skupina v létě absolvovala četná vystoupení, mimo jiné, i na festivalu Benátská noc. Na podzim HITMAKERS čeká hraní v klubech.

 

Křest nového CD „Světlo v nás“ je naplánován na sobotu 30. srpna od 21.00 hodin na Chutnovce. Jako host vystoupí kapela KAMARILA z Teplic. Více na www.hitmakers.cz. Hostem křtu bude Petr Poláček ze SuperStar!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.