TURNOVSKÁ ŠROUBÁRNA UKÁZALA, ŽE DO STARÉHO ŽELEZA ROZHODNĚ NEPATŘÍ

0

Když se v Turnově řekne Šroubárna, každý si asi vybaví starou budovu, která je vidět z Bezručovy ulice, a vysoký komín, který ční nad městem. Málokdo ale ví, že tyto dominanty města už dávno nejsou stěžejními prostory pro firmu samotnou.

Na setkání přišli bývalí ředitelé i současní vlastníci

v sobotu 9. září se ve Šroubárně konal den otevřených dveří, aby se lidé mohli podívat na to, co není vidět z ulice, a jak se za roky svého působení Šroubárna proměnila. Brány firmy se otevřely úderem sobotní deváté hodiny a prostranství před novou administrativní budovou se rychle zaplnilo. Kdo měl zájem, tak dostal na přivítanou sekt, nebo si mohl dát pivo zdarma. Hlavní program pak začal po desáté hodině. Po přivítání hostů a základních informacích přišlo loučení se starou administrativní budovou, kterou už Šroubárna nevyužívá. Dále se přešlo ke slavnostnímu otevření budovy nové. Nejen ta ale voní novotou. V celém areálu firmy je znát velký kus práce. Nové je i zastřešení u galvanizovny, stejně jako moderní hala logistiky a údržby. Firma působí upraveným a udržovaným dojmem.

Současné vedení firmy (zleva): Andrei Ishchuk – předseda představenstva,
Jelena Iščuková – členka dozorčí rady, Božena Cvejnová – členka představenstva, Irina Ishchuk – předsedkyně dozorčí rady, Jaroslav Vávra – místopředseda představenstva a ředitel společnosti

Po půl jedenácté vyšly do areálu první komentované prohlídky – kdo měl zájem, mohl jít s průvodcem, kdo chtěl jít sám, měl také dveře otevřené. Nahlédnout lidé mohli do nových prostor, do výroby i do haly expedice. V zasedací místnosti nové administrativní budovy bylo možné vidět prezentační video firmy. Na děti čekal doprovodný program v podobě velkého vysokozdvižného vozíku, který byl parádním skákacím hradem. Dále také tvořivé dílny, kde si děti mohly namalovat obrázek nebo navlékat korálky. Zajímavý program byl připraven i pro dospělé. Společnost Auto Gremos z Liberce předvedla nové modely vozů Škoda a profesionální hasičská jednotka z Turnova zase svojí techniku a zásahové práce. Dalším bonusem byla možnost nahlédnout i do firmy NRB, která se Šroubárnou sousedí.

O prohlídky výrobních prostor byl zájem

Po jedenácté se začal vydávat guláš a další bohaté občerstvení. Pro zájemce o práci ve Šroubárně byl připraven stánek s informacemi o volných pozicích s možností vyplnění dotazníku. V rámci doprovodného programu hrála kapela Naběhlá žíla, takže o zábavu nebyla nouze. Překvapení v očích návštěvníků, že Šroubárna opravdu žije, bylo vidět na každém kroku. Se zájmem se lidé ptali a dívali se, co a jak se ve firmě vyrábí. Jak pan ředitel Jaroslav Vávra poznamenal, do svého týmu rád přijme další kolegy, kteří se budou podílet na zajímavé práci. Nyní se jedná převážně o volná místa ve výrobě. Konkrétně jde o seřizovače tvářecích strojů a také o jejich obsluhu. Šroubárna se zabývá především výrobou speciálních šroubů, které jsou nosným programem firmy a nejčastěji směřují do automobilového průmyslu (například i do Škoda Auto a VW), kompresorů v domácích spotřebičích a elektrotechniky.

…dorazily všechny generace

Firma se snaží dynamicky rozvíjet a poskytovat svým zaměstnancům benefity, kterými jsou v tuto chvíli mzdové příplatky, pět týdnů dovolené nebo dotované stravování. Od roku 2018 pak přibude penzijní spoření a další. Roční obrat Šroubárny představuje zhruba 250 mil. Kč s plány výrazného růstu.

Den otevřených dveří byl oficiálně zakončen po poledni soutěží o věcné ceny. Hudební program ještě pokračoval do odpoledních hodin. Všichni, kteří se ten den přišli do Šroubárny podívat, tak určitě shledali, že tato firma do starého železa rozhodně nepatří. Její nové motto: „Pojď k nám pracovat!“ je toho důkazem. A že mají lidé z okolí Turnova o Šroubárnu a její dění stále zájem, dokazuje i počet návštěvníků dne otevřených dveří, který se vyšplhal k tisícovce.

Šroubárna Turnov prostřednictvím ředitele Jaroslava Vávry děkuje zaměstnancům společnosti za odvedenou práci, partnerům akce za jejich prezentace, firmě Plaudit, Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole Turnov za občerstvení a obsluhu a hojnému počtu návštěvníků za účast.
Zuzana Kolářová, zkolarova@sroubtu.cz

Jedna z výrobních hal

Návštěvníci se mohli podívat opravdu všude

Nová administrativní budova

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.