ZÁŘIJOVÁ NABÍDKA KULTURNÍCH A SPOLEČENSKÝCH AKCÍ NA TURNOVSKU

0

Prázdniny se vzdalují do kategorie vzpomínek, kulturní organizace, spolky, obce a jednotlivci po letních dovolených zase začínají více fungovat, a tak je tu poměrně bohatá nabídka druhé poloviny září. Otevření nových prostor sdružení Náruč, Švestkobraní ve Šťastné zemi, Evropský týden mobility, otevření zámku ve Svijanech veřejnosti, premiéra turnovských ochotníků, posvícení na Dlaskově statku, akce v místě duchovní brány do Českého ráje pod Hlavaticí…

Středa 10. září
* SPIRIT OF AFRICA – 7. evropské turné zimbabwských tanečníků. Mimořádná příležitost vidět na vlastní oči tanečníky – studenty Inkululeko Yabatsha School of Arts, kteří se po předchozích úspěšných vystoupeních již po sedmé vrací do Evropy. V novém programu opět přiváží množství písní, tanců a scén inspirovaných africkou lidovou kulturou. Vstupenky v předprodeji za 90 Kč, na místě 100 Kč. Akce se koná se v městském divadle v Turnově, začátek je v 19.30 hodin.

* Turnovská radnice zve občany na veřejné projednávání studie „Svahy k Jizeře a příměstský les Farářství“, které se koná ve středu 10. září od 16.00 hodin v restauraci Šetřilovsko. Přítomen bude zpracovatel studie z firmy Lesprojekt Stará Boleslav. Občané budou mít jednak možnost se studií se seznámit a současně budou moci vznášet připomínky.

 

Sobota 13. září

* V 10.00 hodin budou slavnostně otevřeny nové prostory turnovského občanského sdružení NÁRUČ v Sokolovně ve Skálově ulici. Kromě prohlídky prostor je součástí programu poděkování sponzorům, vystoupení dětí, vyhlášení tradiční fotosoutěže, grilování, otevřený koktejlový bar. Každý účastník bude moci v novém centru zanechat svoji stopu…

* V sobotu 13. a v neděli 14. září se koná letošní předposlední akce ve Šťastné zemi v Radvánovicích, a sice ŠVESTKOBRANÍ. V sobotu akci uvádí herec Tomáš Krejčíř, v neděli Erich Černý. Po oba dny budou k dostání čerstvé ovocné šťávy, když přijdou nejméně tři rodinní příslušníci sladění v modré barvě, mají šanci obdržet hodnotné ceny. Program začíná už v 10.00 hodin, soutěž v pojídání švestkových knedlíků startuje ve 13.00 hodin, hrát bude muzika, své umění předvedou barmani, od 15.00 jsou připraveny zápasy v sumo a švestková skluzavka, v 16.30 hodin se začne porcovat velký švestkový koláč. Více na www.stastnazeme.cz

* V rámci Dnů evropského historického dědictví vystoupí v kostelíku v Nudvojovicích VLADIMÍR ROUBAL, známý varhaník Strahovského kláštera v Praze. Začátek je v 18.00 hodin.

* V sobotu 13. a neděli 14. září se uskuteční koncerty i na hradě Valdštejn. V sobotu 13. září ve 14.00 hodin vystoupí v kostele sv. Jana Nepomuckého Veselé kapuce – Hudba starých mistrů. V neděli 14. září ve 14.00 hodin vystoupí v kostele sv. Jana Nepomuckého Collegium Quod Libitum – soubor duchovní hudby, skladby starých mistrů.
* V sobotu 13. září odpoledne se koná tradiční setkání rodáků a přátel obce Paceřice. Program akce je zaměřen na propagaci MAS Turnovsko, organizačně se setkáním pomáhají OS Slety a Rozlety a SDH Paceřice. Na programu je hasičský útok dětského družstva, živá hudba, možná přijde i kouzelník…

Pondělí 15. září

* Gymnázium slaví… Tento den uplyne přesně 100 let od chvíle, kdy se v Turnově začalo učit v nové střední škole – c.k. státní reálce (gymnáziem se škola stala až počátkem 30. let). Na tradici reálky a pozdějšího reálného gymnázia navazuje současné turnovské gymnázium. Studenti a bývalí i současní učitelé si založení školy připomenou slavnostním shromážděním, které se uskuteční 15. září v divadle. Na slavnostním shromáždění vystoupí evropsky známé Adamusovo trio, jehož členkou je i absolventka turnovského gymnázia Jitka Šedivá (dnes Adamusová). Součástí programu bude i vyhlášení literární soutěže ke stému výročí založení skoly. Ceny vítězům předá další proslulý absolvent Jaroslav Rudiš. Setkání začíná v 10.00 hodin.

Na toto shromázdění naváže sraz absolventů, který se uskuteční 8. listopadu a sérii oficiálních oslav zakončí abiturientský ples 6. prosince.

 

Úterý 16. září

* V Cestovatelském klubu, který začíná v 18.00 hodin v turnovském divadle, se podíváte do Íránu. Průvodkyní bude známá turnovská cestovatelka MUDr. Helena Boháčová. K přednášce patří promítání diapozitivů a rovněž výstava fotografií v divadelní galerii.

* Začíná EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY A EVROPSKÝ DEN BEZ  AUT. Nabídka akcí v přehledu v závěru tohoto článku.

Čtvrtek 18. září
* Začíná mezinárodní konference – zasedání evropských geoparků UNESCO (18. – 20. září 2008). V Evropě splňuje náročná kriteria UNESCO 33 geoparků a k nim se od roku 2005 řadí i Geopark Český ráj. Jednání evropských geoparků u nás je vyznamenáním nejen pro geopark, ale i pro celou Českou republiku.
Program zasedání:
Čtvrtek 18. září
Od 19.00 hodin proběhne v turnovské Obchodní akademii a hotelové škole slavnostní zahájení a společenský večer. Setkání proběhne za účasti zástupců regionu a představí se folklorní soubory, regionální výrobci a výsledky činnosti České geologické služby v regionu.
Pátek 19. září
Program probíhá na Novopacku.
Sobota 20. září
Od 19.00 hodin je v Muzeum Českého ráje v Turnově vernisáž výstavy věnované geoparkům a řemeslným tradicím s podtitulem „Od pazourku ke kosmickým technologiím“. V programu vystoupí M
usica Fortuna, bude i modní přehlídka šperků.

Pátek 19. září

* THE BEATLES VETERAN CLUB – koncert v turnovském divadle, který vás přenese do doby šedesátých let 20. století nejen úspěšnými hity světoznámé kapely, ale i zvukem autentických nástrojů a aparaturou VOX. Hrají: Libor Dušek (kytara), Jirka Hušek (sólová kytara), Jirka Pokorný (bicí) a Pavel Šejn (basová kytara).

Koncertu bude předcházet „SETKÁNÍ AKCIONÁŘŮ“, přátelsko-pracovní schůzka všech, kdo svým finančním příspěvkem podpořili zařizování KC Střelnice. Půjde o to, kam vybrané peníze vložit.

Začátek schůzky v 19.00 hodin, koncertu ve 20.00 hodin.

 

Sobota 20. září

* Občanské sdružení BEZ NEHOD v rámci Dne bez aut pořádá tematický cyklovýlet. Start je v 9.00 hodin u Městského informačního centra v Turnově na náměstí Českého ráje. Účastníci se blíže seznámí s atraktivní „panoramatickou“ cyklotrasou kolem Kozákova. Pojede se po středně náročné trase, celková délka výletu je 35 km, výlet je určen i pro děti v doprovodu rodičů a méně zdatné cyklisty. Svojí účastí můžete napomoci realizaci novýc, dopravně bezpečnostních cyklotras v okolí Kozákova. Více na www.beznehod.cz

* V 10.00 hodin začíná v turnovském divadle cyklus pohádkových představení pro děti. První se jmenuje O DOBRU A ZLU. Hraje DS Julie Jurištové.

* SVATOVÁCLAVSKÉ SLAVNOSTI VE SVIJANECH. Soukromý zámek se v rámci Dnů evropského kulturního dědictví otevře veřejnosti, využijte tuto jedinečnou nabídku! Rytířský řád svatého Václava zve na 1. ročník Svatováclavských slavností na svijanském zámku. Akce se koná od 10.00 do 17.00 v prostorách jinak uzavřeného zámeckého areálu.

Program:

– 10.00 – Otevření části zámku (při větším počtu zájemců po celý den prohlídka hradní kaple s průvodcem)

– 11.00 – Za časů rytířských – ukázky soubojů chladnými zbraněmi, tanečnice královny Kunhuty

– 13.00 – Slavnostní předání cen nejlepším mladým výtvarníkům, kteří se zúčastnili mezinárodní dětské výtvarné soutěže „Archeologie očima dětí“ – prostor za zámeckou kaplí. Následují ukázky rytířských soubojů a opět vystoupí tanečnice

– 14.00 – Zámecká kaple – bohoslužba k poctě sv. Václava. Po ní následuje malé posezení s představenými řádu

– 15.30 – Za časů rytířských – ukázky soubojů chladnými zbraněmi, tanečnice královny Kunhuty

– 17.00 – uzavření zámku

Vstupné je dobrovolné.
* DRAKIÁDA na Kozákově se uskuteční v sobotu 20. září v době od 13.00 do 15.00 hodin. Sraz účastníků je před Riegrovou chatou. Proběhne soutěž o nejhezčího vlastnoručně vyrobeného draka.
* ŠTĚPÁN RAK – BIBLICKÉ PÍSNĚ – u příležitosti Dnů evropského kulturního dědictví vystoupí od 18.00 hodin v turnovském chrámu P.
Marie jeden z významných českých hudebních interpretů, tentokrát s kytarovým koncertem.

 

Středa 24. září

* V pořadí 544. koncert Turnovských hudebních večerů se koná v turnovském chrámu Narození Panny Marie od 19.00 hodin. O důstojné zahájení nové koncertní sezony se v krásném prostředí největšího zdejšího kostela postarají výteční čeští umělci Jiřina Pokorná (varhany) a Miroslav Kejmar (trubka). Program je složen z převážně jednovětých skladeb a slavných miniatur období baroka až romantismu.

 

Pátek 26. září

* Turnovské divadelní studio A. Marek uvádí hru TŘI SESTRY, IVAN, OLEG A MICHAIL. Tuto ruskou klasiku nastudovali ve vlastním podání turnovští ochotníci: Radomír Jodas, Petr Haken, Ivan Kunetka a Jan Pekař. Hudební aranžmá Martin Hybler hudba k písním Radomír Jodas, světla Nikola Šebesta, scénář, scéna a režie Petr Haken. Městské divadlo Turnov, začátek v 19.30 hodin.
* Ve dnech 26. – 28. září probíhá ve Všeni XXIII. Memoriál Mileny Štěrbové. Jedná se o mezinárodní klubové všestranné zkoušky loveckých psů – slídičů. Zkoušky probíhají v honitbách MS Kozlovy Všeň, Žďár – Blata, Libošovice a Mužský. V pátek od 16.00 je na programu Svatohubertská mše v kostele ve Všeni, v sobotu 27. září se v 8.00 hodin uskuteční slavnostní zahájení v parku zámku Hrubý Rohozec. Podvečerní a večerní program probíhá v kulturním domě v Kacanovech. Více na www.myslivost.cz (Okresní myslivecký spolek Semily).
* Od pátku 26. do neděle 28. září pořádají zahrádkáři v Tatobitech v pořadí druhou velkou výstavu ovoce, zeleniny, květtin a dalších přírodnin. Výstava se uskuteční v hostinci U Studničnků. V pátek je otevřeno od 15.00 do 18.00, o víkendu od 11.00 do 18.00 hodin.

Sobota 27. září

* Burza sběratelů poštovních známek, pohlednic, odznaků, mincí, bankovek, nálepek, telefonních karet ad. se koná od 9.00 do 12.00 hodin v restauraci Sokolovna v turnovské Skálově ulici.
* BRAMBORÁK je poslední letošní akcí v areálu Šťastné země v Radvánovicích. Akce je spojena s výrobky i pochutinami z brambor, městské děti ochutnají chuť brambor pečených v popelu, po celý den budou v areálu probíhat soutěže pro celou rodinu. Začátek je už v 10.00 hodin, hlavní program začíná ve 13.00 hodin. Akce v podobném duchu probíhá i v neděli 28. září.
* SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ na Dlaskově statku v Dolánkách – Festival amatérských loutkářských souborů k 30. výročí založení loutkářského souboru Na židli (současní i bývalí členové souboru jsou zváni). Letošní posvícení bude probíhat v duchu zakončení hospodářského roku. Návštěvníci se seznámí s tradičními způsoby pěstování a sklizně ovoce, sklizně brambor a okopanin.

Program Svatováclavského posvícení – Loutkářské pouti:

9.00 – skupina Pouličníci z Tábora

10.00 – Malé divadlo Praha – O kohoutkovi a slepičce, Krabičkové pohádky

11.00 – Čmukaři – Pletené pohádky

12.00 – Loutkové divadlo Maminy, Jaroměř – Jak táta Kamil Kobylu měnil

13.00 – Loutkové divadlo Ještěd Český dub – Vlci a kůzlátka

14.00 – Loutkářský soubor Na Židli – Jak pejsek s kočičkou vařili dort, Perníková chaloupka

15.00 – Loutkové divadlo Spojáček Liberec – O Kubovi, který špatně hlídal

16.00 – Loutkové divadlo Boďi Jaroměř – Faust
* Svatováclavská pouť v Rovensku pod Troskami se koná o víkendu 27. – 28. září. Mimo pouťové atrakce a stánky s občerstvením se v sobotu uskuteční od 17.00 hodin koncert v kostele sv. Václava a od 20.00 hodin zábava v sále radnice v podání Rouden Band. V neděli v 9.30 hodin je mše v kostele sv. Václava.

* BRÁNU DO ČESKÉHO RÁJE pod rozhlednou Hlavatice čeká na konci září slavnostní den, kdy bude (ne)oficiálně uvedena mezi místa, která stojí zato navštívit. Ke znovuoživení vstupu na Zlatou stezku do Českého ráje dřevěnými plastikami srdečně zvou studenti 3. ročníku Waldorfského lycea v Semilech, vznikající Svobodná škola umění, Iveta Sadecká, řezbáři Karel Hajn a Jožka Čermák. Vernisáž zahájí v sobotu 27. září v 15.00 hodin řezbář Martin Patřičný a písničkář Oldřich Janota. Se slovem „do pranice“ vystoupí turnovský duchovní Ondřej Halama a skupina Pranic v ryze akustické podobě. Připraveno je i další překvapení pro návštěvníky slavnostního odpoledne…

* SKLENĚNÉ OKO – rodinné ekologické drama sehrají v hostinci Zrcadlová koza Jaroslav Rudiš, Aleš Hozdecký a Jindřich Svoboda od 19.00 hodin. Po skončení představení následuje INDIES diskotéka. Program je součástí oslav 100. Výročí turnovského gymnázia. Foto ZDE.


Pondělí 29. září

* CHUDÁK MANŽEL – Nestárnoucí Moliérovu komedii o bohatém muži, který se oženil z touhy po titulu, přišel o peníze, ale získal parohy, nastudoval s pražskými herci režisér Jiří Fréhar. V hlavní roli uvidíte Oldřicha Navrátila, dále alternují Jaroslava Obermaierová, Dana Syslová, Martina Hudečková, Kamila Špráchalová, Miluše Bittnerová, Petr Oliva, Jaroslav Vlach, Mario Kubeš, Jiří Hána a další. Městské divadlo Turnov, začátek v 19.30 hodin.

 

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY A EVROPSKÝ DEN BEZ  AUT

Úterý 16. – pondělí 22. září

ULICE PRO LIDI – Program Evropského týdne mobility v Turnově 2008

* Úterý 16. září

– Federal Cars s.r.o. – možnost prohlídky automobilu zn. Toyota na alternativní pohon (po celý den)

Městská knihovna Antonína Marka – Diashow Jan Kopka o nejdrsnějším závodě planety – IDITAROD TRAIL INVITATIONAL 2007. Jedná se o zimní nonstop závod na 1800 km napříč Aljaškou po stezkách psích spřežení

na upravených kolech v extrémních mrazech absolutně bez podpory. Záčatek je v 18.00 hodin.

* Středa 17. září

– Žáci základních škol z Turnova – sčítání aut v ulicích u škol

Městská policie – kontrola přileb žáků základních škol při jízdě do školy i při jízdě po městě

– Policie ČR – kontroly dopravy po Turnově

* Čtvrtek 18. září

– Čistý vzduch všem – část náměstí bude od 9.00 do 17.00 hodin pro auta uzavřena a bude sloužit žákům škol i široké veřejnosti, připraven je kulturní program, ukázky první pomoci studenty SZŠ Turnov, předvedení sanitního vozu Městská policie – ukázka zbraní a dalšího vybavení, OS Náruč – ukázky přepravy dětí, OS Fokus Turnov – divadelní představení, Tyflocentrum – předvedení pomůcek pro zrakově postižené, hudební vystoupení pro dospělé.

– Soutěže pro děti – výtvarné, sportovní i s ekologickou tematikou (EKO-KOM. a.s.- Tonda obal), výstava prací na téma na kolo s přilbou spojená se soutěžemi na kole (park u letního kina).

* Pátek 19. září

– Výlet na kole – část okruhu kolem Turnova po nově připravované cyklotrase – start ve 14.00 na náměstí Českého ráje. Trasa povede přes Durychov, Pelešany, Nudvojovice, Přepeře, Ohrazenice, Malý Rohozec, Dolánky a Metelkovy sady. Délka trasy je asi 18 km.

* Sobota 20. září

– 9.00 – 12.00 – Dopravní hřiště na Skautském ostrově – veřejnost může navštívit a vyzkoušet areál dopravního hřiště (několik kol je možno zapůjčit přímo v areálu nebo přijeďte na vlastním kole)

– 10.00 – 15.00 – Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje a Sbor hasičů Města Turnova – veřejnost bude mít možnost seznámit se s prací hasičů (prohlídka areálu a techniky – ukázka vozů, výstroje, pěna) – autobusové nádraží

* Neděle 21. září

– Vycházka z Turnova na Valdštejn spojená s přednáškami o přírodě a kulturních památkách, sraz na náměstí u kašny v 10.00 hodin (vycházka povede přes židovský hřbitov a Pelešany na Valdštejn, kde bude zakončena prohlídkou hradu a připraveným divadelním představením pro děti od 13.00 hodin).

* Pondělí 22. září

– Evropský den bez aut

Městská policie – kontroly u přechodů v Turnově

– ČSAD Semily, a.s. – možnost prohlídky nového nízkopodlažního autobusu na alternativní pohon  (stlačený zemní plyn) na náměstí Českého ráje

– Prezentace nové Liberecké krajské karty – Opencard

Týdenní akci pořádá Odbor životního prostředí MěÚ v Turnově a další odbory radnice, školy, firmy a organizace.

 

PŘIPRAVUJE SE

► Pondělí 6. října. Agentura ŠIMMI AG zve na koncert české legendy, zpěvačky HANY HEGEROVÉ. Vstupenky jsou již v předprodeji v recepci KC Střelnice v jednotné ceně 660 Kč. Městské divadlo Turnov, začátek v 19.00 hodin.

 

PROGRAM MĚSTSKÉHO KINA V TURNOVĚ, BUDOVA V ŽIŽKOVĚ ULICI

* Středa 10. září ve 20.00 hodin – SAMARITÁNKA. Korejské drama ve filmovém klubu. Dvě soulské středoškolačky získávají peníze na cestu do Evropy zvláštním způsobem: Jae-young se prostituuje a Yeo-jin jí pomáhá hledat zákazníky…

* Čtvrtek 11. a pátek 12. září v 17.30 hodin, sobota 13. září v 17.30 a ve 20.00 hodin – VALL-I. Premiéra amerického animovaného, rodinného filmu. VALL-I je poslední robot na planetě Zemi, kterého tu lidstvo zanechalo, aby ji vyčistil. A tak sedm set let balí veškerý odpad do úhledných kostek. Trpí ale jistou drobnou poruchou – vyvinula se u něj osobnost. Je příšerně zvědavý, ale je také trochu osamělý…

* Čtvrtek 11. a pátek 12. září ve 20.00 hodin – TEMNÝ RYTÍŘ – akční film USA. Batmanův boj se zločinem je čím dál tím riskantnější. V ulicích Gothamu řádí nevypočitatelný zločinec Joker, který mezi obyvateli šíří strach a zmatek…

* Středa 17. září v 17.00 hodin – ÚTĚK DO DIVOČINY – drama USA. Bylo mu 22, když dostudoval univerzitu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, obrátil se k němu zády a vyrazil napříč Spojenými státy na Aljašku. Naivní mladík se během cesty proměnil v sebevědomého muže, v lůně aljašské divočiny však přesto nalezl smrt. Film Seana Penna (inspirovaný Chrisovými deníky) pro milovníky nelítostného severu a Jacka Londona.

* Středa 17. a čtvrtek 18. září ve 20.00 hodin – MAMMA MIA! Muzikál USA. Mladičká Sophie žije s mírně šílenou matkou (Meryl Streep) na řeckém ostrůvku, kde vedou uvadající rodinný hotýlek. Když nalezne matčin deník, rozhodne se na svoji svatbu pozvat všechny tři potenciální otce. A oni přijedou. Slavný muzikál s písněmi skupiny ABBA na plátně!

* Čtvrtek 18., pátek 19. a sobota 20. září v 17.30 hodin – SISSI A YETTI – německá animovaná komedie. Sissi a císař Franz – nádherný pár v nádherném světě. Světě tak zdravém a harmonickém, dokud se nezačnou objevovat temná mračna na jinak blankytně modré obloze. Císařovna Sissi je unesena…

* Pátek 19. a sobota 20. září ve 20.00 hodin – BATHORY. Repríza historického thrilleru Juraje Jakubiska přivádí k životu krvavou legendu o Čachtické paní. Ta se podle pověstí koupala v krvi panen a na svých panstvích vraždila a mučila své poddané. Kruté skutky hraběnky Erzsébet Báthory (1560 – 1614) jsou dodnes opředeny tajemstvím.

* Středa 24. září ve 20.00 hodin SKAFANDR A MOTÝL – francouzský film ve filmovém klubu.

n200809072245_vakci_88_08_tobruk* Čtvrtek 25., pátek 26., sobota 27. a neděle 28. září ve 20.00 hodin – TOBRUK – premiéra nového českého filmu. Druhá světová válka, podzim roku 1941. Do Němci a Italy obleženého města Tobruku v severoafrické Libyi jsou odveleni vojáci 11. východního československého praporu. Mezi nimi je i mladý voják Jiří Pospíchal, jehož naivní představy o hrdinství a válce jsou syrově konfrontovány s nesnesitelným peklem africké pouště, dennodenním ohrožením života a všudypřítomnou smrtí… Nový film režiséra Václava Marhoula.

* Pátek 26., sobota 27. září v 17.30 hodin – SEZNAMTE SE S DAVEM – premiéra komedie USA. I když z venku vypadá jako obyčejný pozemšťan (Eddie Murphy), ve skutečnosti je to ta nejdokonalejší mimozemská loď, jejíž posádku tvoří mrňaví astronauté s kapitánem Davem (Eddie Murphy). Jejich úkolem je vysát ze Země všechnu vodu a zachránit tak svoji planetu. Vše se začne komplikovat, když se Dave seznámí s malým vášnivým astronomem Joshem a jeho potrhlou matkou.

* Úterý 30. září v 17.30 hodin – GRIZZLY MAN – filmový seminář a DVA projekce amerického netradičního dokumentu Wernera Herzoga. Film zpracovává příběh experta na medvědy Timothyho Treadwella, který se pravidelně vydával na Aljašku, aby studoval medvědy grizzly a žil s nimi. Ačkoliv se dokázal tomuto ohroženému druhu přiblížit jako nikdo před ním, jeho vášeň se mu stala osudnou… Film zahajuje Filmový seminář – cyklus DVD projekcí a přednášek v nabídce KCT.

Upozornění: Průměrná cena vstupenky do kina je 70 Kč. Po dobu provozu letního kina není prováděn předprodej vstupenek a internetové rezervace. Představení se přesouvají do budovy kina pouze v případě dlouhodobého špatného počasí při dodržení stejných začátků představení.

 

VÝSTAVY

* V Muzeu Českého ráje v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin, o víkendu s polední přestávkou 12 – 13 hodin.

– V galerii muzea je výstava „Evropa – kolébka vědeckého porodnictví“, pořádaná ve spolupráci s Národním muzeem v Praze. Výstava končí 14. září.

– Ve čtvrtek 18. září bude ve výstavním sále zahájena výstava k 550. výročí založení Jednoty bratrské (výstava potrvá do 12. října).

– Ve výstavním kabinetu muzea můžete do 28. září vidět výstavu k srpnovému výročí roku 1968 v Turnově.

– Dlaskův statek v Dolánkách. Expozice seznamuje návštěvníky s domáckou výrobou. Otevřeno je denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin.

* V Galerii Safír v turnovském muzeu probíhá výstava polského autora Janusze Pytela – Karkonosze. Výstava potrvá do 4. října.

* Ve výstavním prostoru Informačního střediska na turnovském náměstí – Galerie U zlatého beránka je k vidění výstava fotografií členů fotoklubu Safír na téma turistiky (potrvá do 2. října).

* V Galerii Granát na náměstí Českého ráje v Turnově je výstava fotografií Radka Hanuse s názvem Vrostlice v minerálech (jedná se o makrofotografie).

* Malá Skála. V Galerii Josefa Jíry v Boučkově statku probíhá až do 30. září výstava obrazů Jiřího Sozanského „Nalezenci“. Otevřeno je od úterý do neděle v době od 11.00 do 17.00 hodin.

* Státní okresní archiv Semily. Do 19. září je zde výstava obrazů z životního díla turnovské malířky Jaroslavy Solovjevové.

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.