STŘEDNÍ UMĚLECKOPRŮMYSLOVÁ ŠKOLA A VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA V MNICHOVĚ

0

Ve dnech 19. až 23. února se konal v německém Mnichově světově proslulý veletrh Inhorgenta, který je určen pro odbornou veřejnost v oblasti zlatnictví a klenotnictví. Letos poprvé jsme měli možnost zúčastnit se a propagovat naši školu na tak významném místě. Vystavovali jsme v sekci inovativní školy, kde se nacházelo zhruba 15 škol z celého světa. Z České republiky se zde představilo také středisko praktické výuky Praha, které projevilo zájem podívat se přímo do naší školy. Takže v současné době je již dohodnutý termín jejich exkurze u nás.

Během veletrhu se nám podařilo navázat několik cenných kontaktů jako například možnost realizovat výměnné pobyty se školami v Německu, obnovit spolupráci z dřívějších let s Holandskem nebo možnost srovnat zkušenosti jak pedagogů, tak studentů  atd. Někteří drobní živnostníci nabídli studentům absolvovat praxi v jejich firmách, což se pozitivně zúročí nejen v oblasti odborné, ale i jazykové.

Zájem o naši školu byl určitě velký, některé vystavované exponáty sklízely opakovaný obdiv. Účast na veletrhu byla pro učitele i pro studenty, kterých se tam vydal celý autobus, jistě přínosná a inspirující. Děkujeme paní ředitelce za možnost se této akce zúčastnit.
Za pedagogy Mgr. Renáta Knížková, www.sups.info

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.