VÝTAH PRO PAVLA ŠÍRKA

0

Pavel Šírek z Nudvojovic patří k rázovitým postavám současného Turnova, které dotvářejí jeho atmosféru. Možná i proto, že je již přes dvě desetiletí upoután na invalidní vozík, a určitě proto, že je výjimečný čalouník, který má za sebou prestižní zakázky pro Pražský hrad, resp. zámek v Lánech, jeho práce můžete vidět na zámcích v okolí – od Sychrova po Zákupy. Jeho hendikep mu ale v poslední době hodně svazuje ruce. K životu nutně potřebuje výtah. Jen díky němu se dostane do obytné části domu, jen díky němu se dostane do suterénní dílny či ven do města. Když to jinak nešlo, museli ho k lékaři a poté do sanitky naložit opakovaně hasiči. Výtah je již letitý, oprav už bylo tolik, že mu servisní firma oznámila, že bude nutností vyměnit ho za nový. Jenže ten stojí skoro milion. Kde na to vzít? A tak Pavel s pomocí přátel a rodiny začal zjišťovat informace. Dobrou zprávou je, že zhruba 400 tisíci mu na výtah přispěje úřad práce, něco málo přidají různé nadace, přesto ještě zbývalo hodně přes půl milionu.

Zkuste některou z organizací, které se věnují republikovým sbírkám, zněla rada. Nebylo to jednoduché, ale v polovině září byla na webu znesnaze.cz sbírka spuštěna s ambiciózním cílem vybrat 400 tisíc Kč. Neuvěřitelné se stalo skutkem. I v dnešní době, kdy jsou některé rodiny existenčně ohroženy vlivem zvyšujících se cen energií a inflací, se vybralo 420.121 Kč! Přispěli jednotlivci i firmy z celé republiky. Zásadní peníze na konto ale putovaly z našeho regionu.

Aktuálně již je nový výtah objednán, jeho instalace by měla proběhnout v příštím roce na jaře. Pavlovi Šírkovi zbývá doplatit už jen několik desítek tisíc, což myslí, že by měl s pomocí rodiny zvládnout.
A bude to nakonec ještě o něco méně. Aktuálně probíhá sbírka mezi zaměstnanci Kamaxu, do sbírky přispěl i Český červený kříž. V pátek 16. prosince Pavlův bratr Karel Šírek za pomoci Kulturního centra Turnov uspořádal benefiční koncert, na kterém si zahráli kapely a jednotlivci, kteří se vzdali honoráře: SNAP CALL, FD BAND, ROMAN HAMPACHER, DUO BIG BAND, NAT A MAT a ROUBOVÝ VOKURKY. Vybralo se 19.142 Kč včetně jedné rybí šupiny pro štěstí!

Pomoc bližnímu tak dostává definitivní obrysy, lidé opět prokázali, že v každé době jsou připraveni pomáhat. A to je dobrá zpráva pro nás všechny!

FD Band

Karel a Pavel Šírkovi

Snap Call

Související články (celkem 3)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.