ZAČALA FUNGOVAT NOVÁ FORMA CESTOVÁNÍ: NA JEDNU KARTU MŮŽETE KOMBINOVAT VÍCE DOPRAVNÍCH PROSTŘEDKŮ

0

V pondělí 18. května začala na části území Libereckého kraje fungovat nová forma cestování. Použitím karty Opuscard mohou cestující v rámci integrovaného dopravního systému kombinovat více dopravních prostředků. Karta platí v autobuse, ve vlaku i v městské dopravě. Projekt IDOL zatím funguje zkušebně v oblasti mezi Libercem, Turnovem a Českým Dubem, od prázdnin se potom rozšíří na zbylou část kraje.

Do testovacího provozu jsou podle mluvčího Libereckého kraje Jiřího Langera zapojeny městské hromadné dopravy v Liberci a v Turnově, vybrané autobusové linky ČSAD Liberec a ČSAD Semily a osobní vlaky mezi Libercem a Turnovem.

Novou čipovou kartu Opuscard lze zakoupit přímo v příměstských autobusech zapojených linek, na předprodejních místech autobusových dopravců a dále ve vybraných železničních stanicích v zájmovém území: Liberec, Turnov, Rychnov u Jablonce nad Nisou. Pro držitele nové karty je připraven pestrý benefit program, který přináší výhody, jako jsou slevy při vstupech či nákupech u obchodních partnerů ad.

Podle zprávy ČTK nový systém přepravy cestujících v pondělí 18. května mnoho cestujících na Turnovsku a Liberecku zaskočil. Integrovaný systém IDOL zavedl i nové tarify, zatímco na železnici díky kartě Opuscard ušetříte, jízdné v autobusech je dražší. Ze šesti korun na osm zdražilo například jízdné v městské dopravě v Turnově. Je tu ale také významný systém slev. „Opuscard umožňuje nahrát sedmidenní či měsíční slevy, což cestování výrazně zlevňuje,“ řekl agentuře ČTK Petr Prokeš ze společnosti Korid LK, která je koordinátorem dopravy v Libereckém kraji. U sedmidenního jízdného cestující zaplatí osm jízd. „I když jezdí do práce a z práce jen pětkrát týdně, vydělá na tom, jeden den pojede zadarmo,“ popsal systém Prokeš. U třicetidenní jízdenky platí cestující jen 30 jízd. Připravují se i další slevy, ty ale začnou platit až se startem celého systému od 1. července. Systém IDOL se v Libereckém kraji připravoval několik let, po tu dobu se v kraji nezdražovalo jízdné v meziměstských autobusech. „Zdražení, které systém přinesl, není nijak vysoké, jen nás posunulo na úroveň sousedních regionů,“ doplnil Prokeš. Více najdete na www.iidol.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.