PĚŠKY, NA KOLE, KOLOBĚŽCE, LODÍ A TEĎ I TURISTICKÝM VLÁČKEM MŮŽETE ZDOLAT TRASU MEZI TURNOVEM A MALOU SKÁLOU

0

Z Malé Skály můžete k Zrcadlové koze, resp. do turnovských Dolánek jet na lodi, půjčit si koloběžku, po greenway jet na kole, jít pěknou přírodou podél Jizery pěšky. Můžete ale využít i služeb turistického vláčku. Ten jen dokládá, jak vytížená trasa mezi těmito dvěma místy je. „Jezdíme již třetí sezonu, první rok byl na zkoušku, vloni jsme ladili jízdní řád, který dodržujeme i letos. Musím říct, že zájem stoupá týden od týdne,“ uvádí Milan Meloun, řidič (strojvedoucí) i průvodčí v jedné osobě. Jak doplňuje, při pěkném počasí jezdí vláček vytížený oběma směry, stane se občas, že se ani všichni zájemci nevejdou.

Výstup na otočce u Zrcadlové kozy

„Snažíme se vyhovět všem, kočárky přepravujeme běžně, jezdíme i s lidmi na invalidním vozíku. A když vidím nějakou babku, jak jde z Rakous s batohem na zádech na nákup na Malou Skálu, mávne si – a když mám místo, vezmu ji rád dolů,“ uvádí s úsměvem Milan Meloun.
A o pohodu tady jde především, pan průvodčí vtipkuje s cestujícími, děti „štípají“ lepenkové jízdenky, jako to bývalo dříve ve vlaku. Čelit musí i různým dotazům na spolehlivost vláčku, stále dokola opakovat jízdní řád, někdo poprosí o nějaký další tip na výlet, takže funguje i jako taková malá informační kancelář. „Zatím jsem se nesetkal s tím, že by někdo nadával, byl hrubý, nebo dělal problémy; až se sám divím. Někdy toho sice večer mám docela dost, ale moc mě to baví, možná nějaký hluboko schovaný klukovský sen…“ dodává.

Vyhlídkový vláček vyjíždí o prázdninách denně z Malé Skály z centrálního parkoviště v 10.00, 11.30, 13.00, 14.30 a v 16.00 hodin. Odjezdy od Zrcadlové kozy: 10.45, 12.15, 13.45, 15.15 a 16.45 hodin. Po cestě vláček zastavuje v Malé Skále u autokempu a u sokolovny. Jízdné stojí 60 Kč pro dospělého a 40 Kč pro děti. V květnu, červnu a v září jezdí vláček o víkendech. Nejede jen za opravdu nepříznivých klimatických podmínek.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.