ÚNOROVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Nabídka je průběžně aktualizována Podle předpovědi meteorologů z větší části mrazivý únor bude spíše přát akcím v teple pod střechou. Z pozvánek „venkovních“ je tu snad jen masopust na Dlaskově statku, tam je ale velký předpoklad, že bude dostatek prostředků k zahřátí vnitřnímu. Z nabídky by vás kromě plesů mohla zaujmout beseda se senátorem Jermářem těsně před hlasováním o přímé volbě prezidenta, společný koncert fenomenálního kytaristy Michala Pavlíčka s Monikou Načeva, premiérová představení spolku Nakafráno nebo cimrmanovský Záskok. KCT připravilo i koncert legendárních Neřež (Nerez), je tu také tradiční divadelní přehlídka Modrý kocour. V závěru měsíce zajděte třeba na „bál“ k výročí Musici Fortuny či na koncert trash metalové legendy Debustrol do Přepeř. Na únor nabídka víc než rozmanitá…

* PROGRAM KINA A VÝSTAVY NA TURNOVSKU V ÚNORU NAJDETE ZDE.
* AKTUÁLNÍ NABÍDKU OBČANSKÝCH SDRUŽENÍ TADY.

Sobota 4. února
* NEBOJSA V ČAROVNÉM LESE.
Rozmarnou pohádku na motivy klasických českých pohádek hrají a zpívají herci osvědčené Divadelní agentury A. Bastlové. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE. Hraje Dechová hudba Český ráj, víceúčelová budova (hasičárna) v Daliměřicích, začátek v 16.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* 3. REPREZENTAČNÍ SPORTOVNÍ PLES. K tanci a poslechu hrají „Kanci paní nadlesní“. Velký sál KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 180 Kč. Předprodej vstupenek v KC Střelnice a ve Sportcentru TJ Turnov ve Skálově ulici. V rámci večera dojde též k vyhlášení nejlepších sportovců Turnova uplynulého roku.

Pondělí 6. února
n201201311606_vakci_14_012_akceunor* BESEDA NA TÉMA: PŘÍMÁ VOLBA PREZIDENTA REPUBLIKY.
Přijďte od 17.00 hodin besedovat do salonku turnovské Restaurace U Supa se senátorem JAROMÍREM JERMÁŘEM na téma přímá volba prezidenta (Senát má na toto téma jednat 8. února). Hovořit se bude i o dalším aktuálním dění v zemi.
* LÁSKA NARUBY. Výpravná hudební komedie pražského Divadla Kalich je příběhem neúspěšné herečky Viktorie, které se nedaří v osobním ani profesním životě. Hru doprovázejí výtečné písničky z dílny našeho předního jazzmana Milana Svobody. Autor a režisér Jakub Nvota do rolí obsadil: Janu Paulovou, Pavla Zedníčka, Bohumila Klepla, Dalibora Gondíka, Zbyňka Frica a Radku Filáskovou. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 250 Kč, na místě 270 Kč.

Úterý 7. února
* SEDLÁK A PÍSMÁK JOSEF DLASK.
Tímto pořadem bude zahájen cyklus večerů zaměřených na regionální osobnosti Turnovska. Připravila Alžběta Kulíšková z Muzea Českého ráje, citace textů Eva Kordová, hudební doprovod Martin Hybler. Dům Na Sboře, začátek v 18.00 hodin.
* MICHAL PAVLÍČEK & MONIKA NAČEVA. Společný koncert geniálního kytaristy s šansoniérkou a výraznou osobností české alternativní scény by si neměl nechat ujít nikdo, koho současná česká hudební scéna aspoň trochu oslovuje. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 200 Kč, na místě 220 Kč.

Středa 8. února
* KLAVÍRNÍ IMPROVIZACE.
Jiří Pazour je turnovské veřejnosti známý jako výborný klavírista a improvizátor. Vystoupil zde i s programem semaforských písniček, jeho schopnosti nejsou ohraničeny pouhou interpretací díla známých skladatelů, sám rovněž skládá a nejraději improvizuje na vlastní i zadaná témata. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

Čtvrtek 9. února
* V 16.30 hodin začíná v Muzeu Českého ráje vernisáž výstavy STOPY V KAMENI. Ta přibližuje minulost planety Země.
* ZÁSKOK. Stálice v programu Divadla Járy Cimrmana se v Turnově hrála naposledy v roce 1995, tehdy necelý rok po premiéře. Přijďte si tedy připomenout známé hlášky z Cimrmanovy „hry o nešťastné premiéře hry Vlasta“ v hereckém obsazení: Vavroch – Zdeněk Svěrák, Vlasta – Petr Brukner nebo Genadij Rumlena, Vypich – Bořivoj Penc nebo Jaroslav Weigel, Vogeltanz – Miloň Čepelka, Karásek – Jan Hraběta nebo Jan Kašpar, Bárta – Václav Kotek nebo Marek Šimon. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 350 Kč, na místě 370 Kč.

Pátek 10. února
* HASIČSKÝ PLES.
Hrají Veselí pozůstalí, předtančení, bohatá tombola. Sokolovna Mašov, začátek ve 20.00 hodin. Předprodej vstupenek probíhá od 3. února denně mezi 18. a 20. hodinou v restauraci Na návsi. Vstupné 100 Kč.

Sobota 11. února
n201201311606_vakci_15_012_akceunor* MASOPUST NA DLASKOVĚ STATKU.
Masopustní tradice sahá do dávné minulosti. I když se mu dnes často přisuzuje křesťanská symbolika, původně šlo o pohanskou slavnost, která označovala začátek nového úrodného období. Veškeré obřady a zvyklosti mívaly souvislost se zemědělskými pracemi, neboť po dlouhé zimě se v tomto čase všichni začínali připravovat na jaro. Zároveň byl Masopust jakýmsi mezidobím mezi Vánocemi a Velikonocemi a měl oslavovat hojnost a bohatou nadcházející úrodu. Jedly a pily se zásoby z loňského roku, aby se vyprázdnily spíže pro novou úrodu a také aby si lid naposled „užil neřestí“ před nadcházejícím obdobím velikonočního půstu.
Program:
* 12.00 hodin – Občerstvení v duchu staročeské zabíjačky.
* 12.30 hodin – DÍLNA PANA LAUFRA – rej masopustních masek vedou LAUFŘI. Veselí, rozjaření, barevní šaškové se špičatým čepečkem na hlavě. Hned poté, co účastník dováže poslední pentli a připevní třásně na svůj nový veselý kloubouček, stane se laufrem a může se hned zapojit do masopustního reje masek! 
* 14.00 hodin – Masopustní průvod se spolkem Obce baráčníků Řepov a masopustním šramlem Messrovankou. Masky a maškary mají vstup zdarma.
n201202021603_vakci_20_012_rovensko* MASOPUST V ROVENSKU POD TROSKAMI. Start masopustního průvodu je v 15.00 hodin u Hostince na Týně. Pořádá zdejší Okrašlovací spolek. Masky se shromáždí mezi 14.30 – 15.00 u hostince, průvod projde Revoluční ulicí směrem na náměstí a veselí vyvrcholí v sále radnice. Pořadatelé se těší na hojnost masek a dobrou náladu všech zúčastněných.
* Kulturní a divadelní spolek Jizeran Rakousy zve na premiéru představení divadení hry V. K. Klicpery POTOPA SVĚTA, která se uskuteční od 16.00 a 20.00 hodin v sále obecního úřadu Rakousy.
* DRŮBEŽÍ NÁŘEZ. Premiéra třetího autorského představení divadelního spolku Nakafráno. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předporodeji 80 Kč.
* HASIČSKÝ BÁL. Pořádá Sbor dobrovolných hasičů Bukovina ve víceúčelové budově (hasičárně) v Daliměřicích. Začátek ve 20.00 hodin, bohatá tombola, občerstvení.

Neděle 12. února
* PAPÍROVÁ A KRABIČKOVÁ DÍLNA
pro rodiče s dětmi. Dílnu povedou akademická malířka a ilustrátorka Eva Mastníková a Iva Dalerová. Dětské oddělení Městské knihovny Antonína Marka v Jeronýmově ulici, začátek v 10.00 hodin.

Úterý 14. února
* ALJAŠKA
– digitální diashow Martina Loewa s podtitulem Divočina zlatého severu. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* SETKÁNÍ S BIOTRONIKEM TOMÁŠEM PFEIFFEREM. Sokolovna ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin.

Středa 15. února
* NEŘEŽ.
Po loňských oslavách 30 let fungování kapely s původním názvem Nerez se kapela vrací zase ke klidnějším klubovým projektům. V podání Zdeňka Vřešťála, Víta Sázavského, Filipa Benešovského, Víta Beneše a Roberta Fleischmanna se zaposloucháte do písní, jejichž autory jsou převážně první dva jmenovaní. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodej 80 Kč, na místě 100 Kč.

Čtvrtek 16. února
* Křest knihy dr. Mrkáčka PTÁCI ČESKÉHO RÁJE. Slavnostní uvedení nové knihy, která je prvním fotografickým atlasem ptáků Českého ráje, její součástí je i CD s hlasy ptáků. Vedle autora knihy se tohoto aktu zúčastní Martin Hybler, dr. Milan Brunclík, Antonín Svoboda a další hosté. Večerem provází Eva Kordová. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin.
* S GRAMOFONEM DO HISTORIE. Přátelské posezení nad kronikou Františka Dědiny „Bejvávalo“, která obsahuje velmi zajímavé čtení o tradicích, zvycích, hygienických vynálezech. Kroniku ilustroval malíř Jan Dědina. Čtení doplní originální desky reprodukované stařičkým gramofonem na kliku. Pořádá občanské sdružení Dědina, začátek v 19.00 hodin v příjemném prostředí sklípku v Kulturním domě v Tatobitech.

Pátek 17. února
* POHOVKA IV.
Hosty Dáši Landrové, resp. Iva Šmoldase budou Josef Klíma a jeho Klímaband. Vstupenky pro seniory se slevou získáte na odboru sociálních věcí turnovské radnice. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 150 Kč, 170 Kč na místě.
* HASIČSKÝ PLES v sále radnice v Rovensku pod Troskami, začátek ve 20.00 hodin.

Sobota 18. února
n201202011850_vakci_18_012_akceunor* MASOPUST NA VYSKŘI (10. ročník). Ve 13.00 hodin odchází od obecního úřadu průvod masek do vsi. Přijeďte se podívat na jeden z největších masopustních průvodů v kraji! Masopustní zábava se koná od 20.00 hodin v sále obecního úřadu. Pořádá ji SDH Vyskeř. Současně masopustní COUNTRYBÁL od 20.00 hodin tradičně s country kapelou SEŠLOST a s masopustní tombolou pořádá občanské sdružení Život na vsi v hospodě v Olešnici.
* DĚTSKÝ KARNEVAL v sále radnice v Rovensku pod Troskami, začátek ve 13.00 hodin.
* MASOPUST V RAKOUSÍCH. Začátek ve 13.00 hodin, průvod projde celou vesnicí od domu k domu. Zakončení je poražením kobyly na sále obecního úřadu. Pořádá spolek Jizeran Rakousy.
* DĚTSKÝ MAŠKARNÍ KARNEVAL. Pořádá SDH Přepeře v místní sokolovně na návsi. Hraje DJ Honza, začátek ve 14.00 hodin, vstupné dobrovolné. Soutěže o ceny, vyhlášení nejlepších masek.
n201201311606_vakci_16_012_akceunor* DRŮBEŽÍ NÁŘEZ. Premiéra třetího autorského představení divadelního spolku Nakafráno. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 80 Kč.
* SOKOLSKÉ ŠIBŘINKY začínají v turnovské sokolovně ve Skálově ulici v 19.30 hodin. Tentokrát se uskuteční na téma „Z pohádky do pohádky“. K tanci opět zahraje orchestr Vladimíra Jánského. Těšit se můžete na bar s míchanými nápoji i na půlnoční překvapení. Předprodej vstupenek v kanceláři Náruč (zadní vchod do sokolovny), vstupné 100 Kč. Od 14.00 hodin se v sokolovně uskuteční dětský karneval. Kontakt tel. 728 088 471.
* SDH Přepeře v místní sokolovně na návsi TANEČNÍ ZÁBAVU. Hraje skupina Krakatit, začátek ve 20.22 hodin, vstupné 80 Kč.
* Ve 22.00 hodin začíná v KC Střelnice EROTICKÝ PLES. Hraje kapela SEVEN.

Neděle 19. února
* JAZZOVÝ PODVEČER
v pizzerii Maškovka. Hrají: Jiří Stránský – sax, Ivan hájek – bass, Robert Tomáš – drums a Bohuslav Lédl – piano a jako host vystoupí JAROSLAV ŠOLC – flétna, altsax. Vstupné 50 Kč, rezervace na tel. 481 211 265.

Pondělí 20. února
* PTÁCI ČESKÉHO RÁJE.
Pořad s uvedením nové knihy RNDr. Zdeňka Mrkáčka, která je prvním fotografickým atlasem o ptácích Českého ráje. Pořad bude doplněn promítáním a prodejem knihy zájemcům. Klubovna penzionu v  Žižkově  ulici, začátek ve 14.00 hodin. Pořad bude ve stejnou dobu zopakován v úterý 21. února v klubovně DD Pohoda a ve čtvrtek 23. února v klubovně penzionu na Výšince.

Úterý 21. února
* UCHO.
Divadelní zpracování scénáře slavného filmu Karla Kachyni Ucho v podání herců Divadla Triarius Česká Třebová. Představitelkou jedné z hlavních postav, ve filmu ztvárněné Jiřinou Bohdalovou, je Veronika Stasiowská. Ta má v současné době angažmá v Praze a do České Třebové, kde začínala, se vrátila právě kvůli „Uchu“. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 80 Kč.

Středa 22. února
* ZTRACENÝ ZÁPISNÍK Z TURNOVA.
Petr Kučera představí svou novou knížku. Jako host vystoupí Eva Lecchi, členka Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin.

Středa 22. února
* POHÁDKOVÝ PODVEČER.
Krásné pohádky Františka Hrubína ilustrované Jiřím Trnkou sehraje Jarmila Enochová (Divadlo Rolnička). Pohádkový koutek městské knihovny, začátek v 16.00 hodin.

Čtvrtek 23. až neděle 26. února
* MODRÝ KOCOUR.
Divadelní přehlídka. Program v samostatném článku.

Sobota 25. února
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE
– hraje Turnovanka, víceúčelová budova (hasičárna) v Daliměřicích, začátek v 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více informací na www.turnovanka.cz.
n201201311607_vakci_17_012_akceunor* SLAVNOSTNÍ PLES PĚVECKÉHO SBORU MUSICA FORTUNA. Turnovský sbor jej pořádá pro své příznivce k 25. výročí svého založení. Součástí programu je uvítací přípitek, vystoupení PS Musica Fortuna i hostů, půlnoční překvapení. K tanci hraje skupina Domestic. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 150 Kč.
* Ve 20.00 hodin začíná v mašovské sokolovně PLES SELSKÉ JÍZDY. Hraje skupina Relax, bohatá tombola, vstupné 100 Kč. Předprodej vstupenek: Petr Honc, Mašov 209, tel. 724 375 817.
* Od 20.00 hodin v KD v Přepeřích vystoupí česká trash metalová legenda z Mladé Boleslavi DEBUSTROL. Bude to jejich vůbec první vystoupení v rámci letošního turné MASSAKRR TOUR 2012. Spolu s nimi se představí turnovští ALL FRIENDS DEAD (hardcore), CLOCKWORK CEREMONY (progresiv-rock) a  F.A.KING (hardcore-crossover) ze Železného Brodu. O všech dalších připravovaných akcích v Přepeřích se můžete dočíst na www.facebook.com/akce.turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.