VZDUCHOLOĎ JEŠTĚ NEVZLÉTLA, ZÁJEM O NÍ JE UŽ ALE VELKÝ

0

Velká čtenost zpráv na internetu a především množství dotazů ohledně nadcházejících letů vzducholodě a horkovzdušných balonů nad Českým rájem (ZDE) vedou Luboše Balouna ze společnosti Baart/VYLETBALONEM.CZ k podání doplňujících informací. „Lidé se na nás obracejí a chtějí zajistit let ve vzducholodi, chtějí znát místo startů a přistání a ptají se, jestli na těch místech bude i nějaké občerstvení. Tak s takovým zájmem jsme se opravdu ještě nesetkali. Těší nás to, ale zároveň musím upozornit, že prvotní je pro start balonů a vzducholodě bezpečnost, nestaráme se o auta, která nemají s balony souvislost – zejména o parkování a řešení případných komplikací,“ upozorňuje Luboš Baloun.

Jak dodává, jedná se o privátní marketingovou akci společnosti FESTO v Českém ráji. Společnost Baart jí vytváří doprovod a zázemí. „Plochy pro vzlet máme domluveny s vlastníky, ale v žádném případě na nich nebude možné zajistit parkování dalších vozidel pro diváky. Pro ně bude na startu vyčleněn bezpečný prostor. Místo přistání na rozdíl od startu balonáři nejsou schopni dopředu oznámit. Chápu, že flotila vzducholodi a minimálně čtyř balonů bude na nebi nepřehlédnutelná, a opravdu nás zájem těší, ale prosím zejména na místě přistání, aby zájemci, kteří tam dorazí, dbali na bezpečnost svoji a ostatních a aby v žádném případě na místech předpokládaného přistání neparkovali svá vozidla. Na akci se všichni moc těšíme, v Českém ráji nikdy nic podobného nebylo, tak si to vzájemně nezkazme,“ žádá Luboš Baloun.

První let by se měl uskutečnit v neděli v podvečer, protože ale vše závisí na počasí, nelze zatím přesně určit místo startu. Další podvečerní let se uskuteční v pondělí, ranní lety potom v pondělí a v úterý. Při nepřízni počasí (vítr, déšť) se samozřejmě létat nebude. Sledujte proto www.vyletbalonem.cz a fcb společnosti BAART, kde budou s ohledem na aktuální vývoj situace zveřejňovány konkrétní informace (místo a časy startů).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.