PŘÍRODA MALUJE

0

Inverzní počasí, kdy se teploty po celý den pohybují pod bodem mrazu, umí dělat divy. Dny v závěry roku se Turnov a okolní obce zahalily do mlhy, za sluníčkem jste museli na vrcholek Kozákova. Však také ti, co zde byli třeba na Silvestra odpoledne, v nadsázce říkali, že se sem přestěhovala půlka Turnova a celé Semily. Na Nový rok se výška inverze posunula a sluníčko se dostalo do nižších poloh. Už dopoledne bylo třeba v Jenišovicích a v Malé Skále a po obědě občas nesměle vykouklo i přímo v Turnově. Z města směrem na Všeň ale panovala hustá mlha. Až když jste vystoupali směrem k Vyskři, začalo se víc a víc objevovat slunce, až oblohu opanovalo úplně.

201701012204_tz_02_017_vysker

Tajil se dech z té zimní nádhery. Stromy zůstaly ojíněné a slunce kouzlilo atmosféru jako z pohádky. Však také během odpoledne ke kapličce sv. Anny nad Vyskří vystoupaly asi dvě či tři desítky lidí. Odměna za výstup byla impozantní. Na ztemnělém nebi směrem k Mnichovu Hradišti vynikaly ojíněné, sluncem zalité stromy, na druhé straně z inverze vystupoval vrchol Kozákova a za ním bílý hřeben Krkonoš. Směrem k Jičínu z šedobílé plochy trčely dvě věže Trosek, v dálce jste tušili vrch Brada a Tábor.

201701012204_tz_03_017_vysker

Tato podívaná nebývá k vidění každý rok, musí se potkat hned několik meteorologických jevů najednou. Bude-li se proto v příštích dnech něco podobného opakovat, tak neváhejte a vydejte se do krásné přírody Českého ráje, je to možná i o něco lepší než filmové pohádky, které jste na Vánoce sledovali v televizi…

Další snímky jsou v albu na Facebooku TvA – ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.