SÍDLIŠTĚ NA PŘEPEŘSKÉ NA PRAHU REVITALIZACE

0

Tohle sídliště na periferii Turnova má trochu smůlu, není tu žádný obchod a ani restaurace či třeba rychlé občerstvení, vše je sice v docházkové vzdálenosti v Nádražní ulici, ale právě že v docházkové vzdálenosti… Nyní postupně dojde k revitalizaci tohoto sídliště, takže by se tu měly zásadně zlepšit životní podmínky zhruba tisícovky obyvatel, kteří tu žijí.

V pondělí 11. října vpodvečer zde starosta města Tomáš Hocke a architekti z AND Praha představili zhruba padesátce zájemců z řad zdejších obyvatel upravenou studii revitalizace sídliště, která reaguje na zásadní připomínky občanů. Ti vidí největší problém především v nedostatku parkovacích míst a umístění kontejnerů na komunální odpad. Obojí bylo upraveno, parkovacích míst v sídlišti výrazně přibylo. Dopravně ale i v budoucnu tady bude problém na některých místech s vyhýbáním vozidel, sídliště bude i nadále neprůjezdné, obsluhováno bude stále jen jednou spojovací komunikací s Přepeřskou ulicí. „Do upravené studie jsme se snažili zahrnout co nejvíce připomínek, je samozřejmě jasné, že tady nemohou být jen samá parkovací místa, ale i veřejný prostor se zelení nebo dětským hřištěm, aby se v sídlišti žilo co nejlépe všem generacím,“ uvedl starosta T. Hocke. Ten si současně pochvaloval, že na veřejné projednání v pondělí přišlo hodně lidí, což dalo možnost co nejvíce přiblížit a zdůvodnit zásahy ve studii a lidem na to přímo reagovat a třeba na místě si s architekty nějaký problém či pohled vyříkat.

„Pokud vše půjde dobře kupředu, tak se do konce roku vypořádáme s připomínkami a kompletní revitalizaci sídliště na Přepeřské předložíme postupně odborným komisím, radě a v závěru zastupitelstvu města ke konečnému schválení. Následně bychom pak v zimě vyhlásili výběrové řízení na zpracování projektové dokumentace ke stavebnímu povolení. Revitalizace bude probíhat na několik etap, první by mohla proběhnou zhruba v roce 2023 pokud se nám podaří získat nějaké dotační peníze,“ doplnil starosta.
Kvalifikovaný odhad celkových nákladů není k dispozici, vezmeme-li to ale prostým porovnáním, tak revitalizace celého sídliště u nádraží přišla zhruba na 32 mil. Kč, tady to bude něco přes polovinu.

Občané mohou své připomínky k upravené studii revitalizace sídliště zasílat do 31. října t. r. na e-mail: preperska@mu.turnov.cz, nebo písemně na adresu: Město Turnov, odbor správy majetku, Antonína Dvořáka 335, 511 01 Turnov.

Starosta T. Hocke představuje obyvatelům sídliště upravenou studii revitalizace.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.