PRÁZDNINY NA TURNOVSKU A V ČESKÉM RÁJI

0

Český ráj je region s pestrou nabídkou a nepřeberným množstvím možností, jak trávit volné chvíle a užít si nezapomenutelnou dovolenou. Sdružení Český ráj, město Turnov a další partneři připravili „Prázdninovou nabídku pro každý den“, která přináší spoustu námětů a tipů na výlety a možnost vyjít vstříc nevšedním zážitkům. Nabídka je připravena pro návštěvníky i domácí obyvatele regionu ve všech regionech Českého ráje – na Jičínsku, Mnichovohradišťsku, Semilsku, Turnovsku a Železnobrodsku.

n201406301422_tz_09_014_prazdninyA na co se můžeme v letošním roce těšit? Nejen pro rodiny s dětmi jsou připravena pohádková divadelní představení, kostýmované prohlídky hradů a zámků, soutěže a tvůrčí dílny i ukázky tradiční řemeslné výroby. Ti, kdo rádi tráví svůj volný čas aktivně, mohou vybírat ze sportovních programů, účastnit se výletů s průvodcem a užít si i adrenalinových aktivit. Milovníci historie si zajisté přijdou na své při komentovaných prohlídkách kostelů, hradů, zámků, muzeí i měst.  
Plakáty s kompletní prázdninovou nabídkou jsou k dispozici na:
http://www.cesky-raj.info/cs/zazitky-a-zabava/prazdninova-nabidka-pro-kazdy-den-2014/

PRÁZDNINY NA TURNOVSKU
n201406301422_tz_10_014_prazdniny* NABÍDKA V TURNOVĚ NA KAŽDÝ DEN.
Pondělí: Prohlídky turnovských kostelů; Malá Skála – Dolánky na lodi a koloběžce. Úterý: Putování po židovských památkách; ukázka výroby lustrů. Středa: Komentovaná prohlídka Klenotnice v muzeu; Magický Turnov – noční prohlídka města. Čtvrtek: Komentovaná prohlídka hradu Valdštejna; výlet s průvodcem (Nordic Walking). Pátek: Podvečerní koncerty před KC Střelnice; ukázky broušení drahých kamenů. Sobota: Řemeslné soboty v muzeu. Neděle: Prohlídka kostela sv. Jana Křtitele v Nudvojovicích, Loutkáři na Dlaskově statku.
* KAMENÁŘSKÉ ŘEMESLNÉ SOBOTY. Řemeslnické dílny pro veřejnost (vždy 10.00 – 17.00 hodin, vstupné od 20 do 80 Kč), Kamenářský dům v areálu Muzea Českého ráje: 5. 7. Řezání a broušení drahých kamenů (brusiči Petr Šťastný, Tomáš Štefánek), 12. 7. Smaltovaný šperk, výroba šperku netradiční metodou (zlatnice Marta Švajdová), 19. 7. Granátové srdce, šperkařská dílna (výtvarnice Jana Válková Střílková), 26. 7. Skleněná bižuterie z vinutých perlí (šperkařka Alena Kortanová), 2. 8. Sklářská dílna (výtvarnice a sklářka Kamila Parsi Žďárská), 9. 8. Grafický tisk pohlednice (výtvarnice Jana Válková Střílková), 16. 8. Měděný šperk – šperkařská dílna (lektor Šárka Eršilová), 23. 8. Drátenická dílna, drátování kamene (drátenice Lada Borecká), 30. 8. Skleněná bižuterie z vinutých perlí (šperkařka Alena Kortanová).
* LESTKOV, budova školy: Výstava drahých kamenů a minerálů Mineral klubu Radostná pod Kozákovem (denně (9.00 – 17.00 hodin)  
* ZÁKAZNICKÉ CENTRUM GALERIE GRANÁT: Ukázky zpracování českého granátu a výroby šperků, možnost nákupu šperků a skla s českými granáty (pondělí – pátek 9.00 – 17.00, sobota 9.00 – 12.00 hodin.
Více ke každodenní nabídce najdete na www.infocentrum-turnov.cz

TURISTICKÉ NOVINY 2014 PRO ČESKÝ RÁJ
n201406301422_tz_11_014_prazdninyNa 32 stranách najdete kalendář kulturních, společenských a sportovních akcí a výstav v regionu, přehledy turistických cílů a památek včetně informací o vstupném a otevírací době, jízdní řády letních turistických autobusů, mapu regionu, prázdninovou nabídku pro každý den nebo se můžete inspirovat při plánování výletů. Zároveň v novinách najdete informace o produktových nabídkách a novinkách z různých částí regionu. Noviny jsou zdarma, vydalo je Sdružení Český ráj. Získáte je na pultech informačních center, v elektronické podobě jsou ZDE:
http://www.cesky-raj.info/cs/region-cesky-raj/propagacni-materialy-regionu/turisticke-noviny-cesky-raj-2014.html


TURISTICKÉ NOVINY TURNOVSKA 2014

n201406301422_tz_12_014_prazdniny.Příspěvková organizace Turnovské památky a cestovní ruch vydala ve spolupráci s partnery letní Turistické noviny Turnovska. Čtenáři z řad místních obyvatel i návštěvníků regionu se z nich dozvědí, co vše je zde možné vidět a navštívit. Noviny jsou zdarma k dostání v Regionálním turistickém informačním centru Turnov na náměstí Českého ráje, v elektronické podobě jsou ZDE:
http://www.infocentrum-turnov.cz/dr-cs/15414-turisticke-noviny-turnovska-2014.html

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.