LOUTKÁŘSKÝ DRAHOKAM 2022

0

Před dvěma lety to byla v podstatě první akce, která se kvůli koronaviru nemohla uskutečnit. Nakonec proběhla, ale bez diváků. Letos se již loutkářská přehlídka Turnovský drahokam vrátila, kam patří. „Zůstane ve mně z letošního ročníku příjemný pocit. Zaplněné divadlo, reakce dětského publika. Celkem za pátek a sobotu přišlo tisíc sto lidí, tak moc děkujeme za důvěru a přízeň,“ hodnotil v neděli 20. března den po přehlídce jeden z hlavních organizátorů Petr Záruba z Loutkářského souboru Na Židli. Ostatně, na bedrech lidí z tohoto souboru přehlídka leží již tradičně. I letos proběhlo vše bez jakéhokoli zádrhelu.

Zaplněné turnovské divadlo během představení

Turnovský drahokam je regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj s postupem na národní přehlídku – Loutkářskou Chrudim. V rámci 32. ročníku bylo připraveno 10 divadelních představení.

Odborná porota přímo na prestižní celostátní loutkářský festival nominovala představení ANDREÉ v podání Bažantovy loutkářské družiny z Poniklé.
Doporučení do Chrudimi získali ještě divadelníci z Chlumce nad Cidlinou za představení ALE TO SE NESMÍ, druhé doporučení putuje turnovským Čmukařům, resp. Daniele Weissové za představení VÁVRA MÁ RÁD HASIČE (na titulním snímku), a do Chrudimi se možná podívá i další představení v podání Čmukařů S ČERTY TANČI! – pro děti a dospělé hrál Jaroslav Ipser.

Putovní cenu Turnovský drahokam diváci udělili loutkářům z Rakovníka za představení O TŘECH ČUNÍCÍCH.
Marionetu kašpárka pro nejpilnějšího diváka si odnesla Bára Marková z Turnova.

Snímek z představení KRABICOVÉ A MALÉ POHÁDKY, Šíro, Lázně Bělohrad

Hlasování dětských diváků

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.