ŘÍJNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

A je tu podzim, společenské akce a koncerty se přesouvají pod střechu. Hned první říjnovou neděli se na Střelnici můžete seznámit s jógou, v dalších dnech můžete ve Žluté ponorce stavět lego, navštívit dílnu písničkáře Slávka Janouška, metalová kapela Harlej rozsvítí kulturní dům v Pěnčíně, své dveře otevře knihovna, jsou tu oslavy 30 let pěveckého sboru Musica Fortuna, přijedou Jakub Noha Band a Mňága a Žďorp, proběhnou tradiční oslavy svátku vzniku republiky.

* ŽLUTÁ PONORKA TURNOV, Husova 77, Turnov, tel. 722 642 287, www.zlutaponorka.turnov.cz
Máme nové kroužky… a nejen v nich je ještě místo: ANGLIČTINA – doučování, DRAMATICKÝ KROUŽEK, DRAMÁSEK, STIGA STOLNÍ HOKEJ, ASTRONOMICKÝ KROUŽEK, VÝTVARNÝ KROUŽEK pro nejmenší. Připomínáme, že ve Žluté ponorce nemáme uzávěrku přihlášek, ale v kroužcích, které probíhají a mají volné kapacity, je možné se dohlásit i v průběhu školního roku. Informace na webu Ponorky nebo v kanceláři v úterý a ve čtvrtek od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin, tel. 481 311 364, 722 642 287, info.ponorka@gmail.com.
– TORPÉDO ŽLUTÉ PONORKY OTEVÍRÁ! Volnočasový klub letos ZDARMA. Na konci září se otevře náš volnočasový klub pro děti a mládež od 2. třídy do 18 let. Příjemné prostředí pro čekání na odvoz nebo na jiné aktivity. K dispozici STIGA stolní hokej, Weykick fotbálek, deskové hry, mini ping pong a další herní prostředky Žluté ponorky. V rámci klubové činnosti budou probíhat také turnaje ve stolních hrách, nebo drobné výtvarné aktivity. Provoz v pondělí od 13.00 do 18.00 hodin, od úterý do čtvrtka od 13.00 do 17.00 hodin.
– ASTRONOMICKÝ KROUŽEK POKRAČUJE! Přes počáteční obtíže se podařilo zajistit vedení kroužku skvělými lektory z Klubu astronomů Liberecka. Je to Martin Gembec z Jablonce a Aleš Majer, správce hvězdárny. Zájemci se budou scházet dvakrát měsíčně a navíc dle dění na obloze. První setkání proběhne 11. října na gymnáziu.

Nabídka na každý den:

Neděle 1. října
* DEN JÓGY NA STŘELNICI. Po loňském prvním úspěšném ročníku se opět bude konat „Den jógy na Střelnici“. Ve foyer a v tanečním sále bude příležitost si zdarma vyzkoušet zkrácené ukázkové lekce několika druhů jógy pod vedením zkušených lektorek hathajógy a powerjógy. Registrace bude od 13.30 hodin, jógový program začíná ve 14.00 a s přestávkami mezi lekcemi poběží do 17.15 hodin. Více o akci a o programu celého odpoledne s možností rezervovat si místo najdete na www.jogaturnov.cz. Rezervace je nutná, počet míst je omezený. Program bude obzvláště vhodný pro jógové začátečníky.

Úterý 3. října
* SETKÁNÍ S LOGOPEDKOU. První říjnové setkání v Centru pro rodinu Náruč v sokolovně ve Skálově ulici. Vše, co chcete vědět o vývoji řeči vašich dětí a o tom, jak ho podpořit, s logopedkou Mgr. Helenou Vackovou. Začátek v 10.00 hodin. Program na celý měsíc najdete na www.naruc.cz.
* POHÁDKOVÝ PODVEČER. Další setkání s pohádkovými knížkami a divadlem pro rodiče s dětmi. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 16.00 hodin.
* ARCHITEKTURA MĚSTA TURNOVA – VEČER NA SBOŘE. Přednáška a představení nového architekta města Turnova Ing. Vladimíra Kučery. Programu se zúčastní také starosta města Turnova Ing. Tomáš Hocke. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Úterý 3. až čtvrtek 5. října
* LEGO DNY V TURNOVĚ – STAVÍME A TVOŘÍME SPOLU. Křesťanský dorost ve Žluté ponorce organizuje opět po roce Lego projekt. Tentokrát půjde o skupinovou tvorbu z obrovského množství volných kostek. Zahájení vždy v 16.00 hodin, poslední den se protáhne do 20.00 hodin. Akce je pro mládež ve věku 9 -14 let. Zájemci z řad rodičů jsou vítáni. Kontakt: Kamila Zakouřilová, xkamcatka@seznam.cz, tel. 728 651 053. Sál v přízemí Žluté ponorky v Husově ulici.

Středa 4. října

Jáchym Topol

* JÁCHYM TOPOL. Nový ročník oblíbeného literárního pořadu, jehož průvodcem i letos bude Petr Vizina, vedoucí kulturní redakce zpravodajství České televize, si hned na své první setkání pozval výjimečného hosta. Jáchym Topol je přední český básník, prozaik a žurnalista. V raných osmdesátých vydával samizdatový časopis Violit, později Revolver Revue. Podepsal Chartu 77. V roce 2010 se stal laureátem Ceny Jaroslava Seiferta. V září 2015 byl oceněn Vilenickou cenou, kterou mu udělil Slovinský svaz spisovatelů za mimořádnou literární činnost ve střední Evropě. Kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Čtvrtek 5. října
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Kavárna KUS se i v nové kulturní sezoně stane pravidelným dějištěm kavárenských kvízů. Máte rádi televizní soutěže? Znáte četné odpovědi a jste soutěživí? Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na weissova@kcturnov.cz, nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. Během kvízu odpovíte celkem na padesát otázek z různých oblastí a výherce čeká odměna v podobě poukazů na pořady KC a také sleva na útratu v kavárně KUS. Kavárenský kvíz. Kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstup zdarma.
* SLIPKNOT: DAY OF THE GUSANO. V září jste na plátně kina Sféra mohli vidět poslední koncertní show kapely Black Sabbath, nyní vás čeká divoká show v podání devítky říkající si Slipknot. Metalový podzim ve Sféře. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 250 Kč, 200 Kč studenti, senioři a při nákupu vstupenky na Black Sabbath.

Pátek 6. října
* VÝROBA PERGAMENU – dílna pro veřejnost se bude konat v prostorách Kamenářského domu v areálu Muzea Českého ráje. Půjde o experimentální výrobu pergamenu z ovčí kůže. Samotnou výrobu doprovodí úvodní přednáška o technologii zpracování, která začíná v 11.00 hod. a kterou povede restaurátorka Kamila Vítová. Druhou přednášku, zaměřenou na diplomatiku a kodikologii, tedy disciplíny, kde se pergamen nejvíce využíval, přednese od 17.00 Jiří Sajbt.
* TEXTOVÁ DÍLNA SLÁVKA JANOUŠKA. Skvělí muzikanti, výborní textaři a milovníci češtiny opět po roce zavítají do Turnova v rámci 29. živé textové dílny, jejímž patronem a hnacím motorem je písničkář Slávek Janoušek. Setkání proběhne nově na Střelnici. Můžete se těšit na Lucii Redlovou, Ivo Cicvárka, kapelu Kosmonaut & Nevermore, písničkáře Honzu Jíchu či na Reného Součka. Během večera dojde také již tradičně na výběr pěti slov od diváků, z nichž přítomní textaři během chvíle vytvoří text, který se pokusí i zhudebnit. Nebude chybět Slávek Janoušek, kterého doprovodí Láďa Zítka. Večer zakončí společné písně, ve kterých se objeví další členové textové dílny. KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 130 Kč.
* SPALOVAČ MRTVOL. Ostravské divadlo v čele s Norbertem Lichým přiveze do Turnova známý příběh zaměstnance krematoria, pana Kopfrkingla. Fuksův temně groteskní příběh z doby nastupujícího nacismu sleduje zhoubnou proměnu malého člověka, kterého konečně začal někdo brát vážně. Proslavil jej skvělý film Juraje Herze s geniálním Rudolfem Hrušínským, ovšem varovně vyznívá i padesát let poté. Abonentní divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 380 Kč, na místě 420 Kč.

Ze hry Spalovač Mrtvol s Norbertem Lichým

Sobota 7. října
* VÍTÁME TĚ MEZI NÁMI. Tradiční vítání občánků města ve spolupráci knihovny a města Turnov. Předání leporela a dárkového poukazu do knihovny pro celou rodinu. Aula hotelové školy ve Zborovské ulici od 8.00 hodin.
* POPELKA. Na operu do kina? Ano, proč ne! Kino Sféra vám v říjnu nabízí první představení z nové abonentní řady Opera v kině! Italsky zpívaná opera s českými titulky o 190 minutách. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 270 Kč.
* POSVÍCENSKÁ ZÁBAVA s kapelou Waldovy Matušky. KD Kacanovy od 20.00 hodin.
* HARLEJ. Podzimní tour metalové kapely. Kromě již známých hitů zazní i písně z novinkového alba. Jako host se v rámci tour představí skupina DILATED. KD Pěnčín u Turnova od 21.00 hodin. Otevřeno bude od 19.30 hod. Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji v Turnově v trafice „U Vildy (Skálova ulice), on-line na webových stránkách KC Turnov a v předprodejní síti Ticketstream.

Neděle 8. října
* DÝŇOVÁ, ARANŽOVACÍ A HALLOWEENSKÁ DÍLNA. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
Tvůrčí dílna pro rodiče s dětmi zaměřená tentokrát na oblíbené tvoření z dýní, aranžování a přípravu na Halloween.
* NETRADIČNÍ KNIHOVNA – akce pro všechny věkové kategorie! Otevřou se všechny prostory knihovny k prohlídce, je připraven kulturní program – divadlo ke kampani „Nebuď blbá“, koncert kapely Adina Atlas a Peprmintová Slunce a další aktivity, burza knih a malé občerstvení. Prostory knihovny A. Marka od 14.00 hodin.

Pondělí 9. října
* JORDÁNSKO – království skalních chrámů a Mrtvého moře. Cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum vás provedou arabským královstvím plným strmých údolí a laskavých lidí. Budova základní školy v Alešově ulici, Turnov II, od 18.00 hodin.

Úterý 10. října
* VÝCHOVA DÍTĚTE A CO JE V NÍ DŮLEŽITÉ. Přednáška dětského psychologa Václava Mertina, který s dětmi pracuje více než 40 let a je považován za špičku ve svém oboru. Napsal desítky knih a studií o dětech a učitelích, o různých podobách vzdělávacího systému ad. Koná se od 14.00 hodin v sále ZUŠ Turnov. Vstup je zdarma, je hrazen z projektu MAP Turnovsko, o.p.s.
* ROŠÁDA. Po několika letech se na prkna turnovského divadla vrací oblíbené brněnské Divadlo Frída a přiváží komedii Rošáda, vyprávějící příběh jednoho manželství, které začíná být poněkud divné. V rolích manželů vystoupí Martin Trnavský a Bára Munzarová. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 320 Kč, na místě 360 Kč.

Z představení Rošáda

Středa 11. října
* PROVENCE. Provence je malebný kout Francie vonící levandulí, rozmarýnem a tymiánem. V červenci se zbarví do modrofialova, aby dal vyniknout omšelým zdem starých klášterů a kostelíků. Mnoho umělců světových jmen zde nacházelo inspiraci pro svá díla. I nám přináší klid, pohodu a radost ze života a nutí nás k zamyšlení v dnešní uspěchané době. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.

Čtvrtek 12. října
* JAK CHRÁNIT ZDRAVÍ V KAŽDÉM VĚKU. Setkání s lékařem MUDr. Danielem Pospíšilem na téma jak se správně stravovat a žít v důchodovém věku. Určeno pro návštěvníky Klubu aktivní senior v penzionu Žižkova a další zájemce z řad veřejnosti. Penzion Žižkova od 14.00 hodin.
* TANEČNÍ PRO MANŽELSKÉ A PŘÁTELSKÉ PÁRY 2017. Začátečníci 1. lekce. Taneční kurzy pod vedením Petra Mertlíka. KC Střelnice od 18.30 hodin. Kurzovné 1650 Kč/pár, poplatek za jednotlivou lekci 300 Kč/pár.

Pátek 13. října
* RAVE NIGHT #1. Po zavíračce se dveře kavárny KUS opět tajně otevřou, aby všichni, kdo prahnou po party plné temných techno beatů a tance, mohli ukojit svou touhu pořádně se bavit. On stage: 22.00 Kofi (house, tech-house), 24.00 Samuel Berger (tech-house, techno), 2.00 eMko (tech-house, techno), VJ Johny Poupě all night long. … dál už je to na nás všech a ani první paprsky slunce pro nás nebudou nic znamenat. Snad až první hosté denního provozu naznačí, že je něco v nepořádku. Illegal Party. Kulturní kavárna KUS od 22.00 hodin. Vstup zdarma.

Módní přehlídka na zámku Sychrov

Sobota 14. října
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV – MÓDNÍ PŘEHLÍDKA. Velká módní show, při které se představí móda od renesance po 60. léta 20. století. Součástí bude i přehlídka autorské tvorby. Začátek ve 14.30 hodin v galerii zámku.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE – „hasičárna“ Daliměřice od 16.00 hodin. K poslechu i tanci hraje Turnovanka. Více info na www.turnovanka.cz.
* ARNOŠT FRAUENBERG. Muž mnoha profesí, který v minulosti například jezdil jako řidič s komedianty, rozvážel pečivo, nebo vedl úspěšnou firmu na plovoucí podlahy, známý také ze stand-up pořadů u nás, pokřtí své nové album Defibrilátor společně se svým týmem, důvěrně nazývaným AFTi. Kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné 150 Kč.
* BACK TO THE 90´S. Hity 90. let, DJ Aleš Mastník a Jarda Hoření. Riegrova turistická chata Kozákov od 20.00 hodin.
* TJ Sokol Přepeře pořádá ve své sokolovně tradiční POSVÍCENSKOU ZÁBAVU. K tanci a poslechu hraje od 20.00 hod. skupina PROROCK; sokolovna bude otevřena od 19.00 hod. Vstupné 80 Kč. Rezervace do 19.30 hod. je možná na tel. 608 619 129.

Neděle 15. října
* DRAKIÁDA Na Lukách v Turnově od 14.00 hodin.
* TANEČNÍ PRO MANŽELSKÉ A PŘÁTELSKÉ PÁRY 2017. Pokročilí 1. lekce. Taneční kurzy pod vedením Petra Mertlíka. KC Střelnice od 18.00 hodin.

Pondělí 16. až pátek 20. října
* PODZIMNÍ BAZÁREK A SBÍRKA. Tradiční bazárek oblečení a potřeb pro děti spojený se sbírkou pro kojenecký ústav. Centrum pro rodinu Náruč v sokolovně ve Skálově ulici. Podrobnosti na www.naruc.cz.

Úterý 17. října
* RADIM VIZVÁRY – SÓLO. Aneb to nejlepší z pantomimické tvorby Radima Vizváry, který za toto představení získal Cenu Thálie 2016 za mimořádný jevištní výkon v kategorii balet, pantomima nebo jiný tanečně dramatický žánr. Abonentní divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč.

Středa 18. října
* MŮJ DOMOV – MOJE RODINA. Náměstí Českého ráje od 13.00 do 17.00 hodin. Cílem této akce v rámci Týdne náhradního rodičovství v Libereckém kraji je zvýšit povědomí veřejnosti o náhradní rodinné péči a jejím významu pro děti. Realizátorem je Centrum pro rodinu Náruč, které doprovází pěstounské rodiny. Hlavním programem bude malování, kreslení na téma Můj domov – moje rodina. Tyto obrázky pak budou spojeny do leporela. Pro děti je připraven veselý doprovodný program, skákací hrad a drobné občerstvení.
* KLUB ZAČÍNAJÍCÍCH AUTORŮ. Čítárna oddělení pro dospělé knihovny A. Marka od 18.00 hodin.
* QUASI TRIO. Quasi trio bude v letošní sezoně Turnovských hudebních večerů služebně nejmladším účinkujícím. Klasické klavírní trio bylo založeno roku 2015 a řadí se k nejlepším souborům své generace v naší republice i mimo ni. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 120 Kč, na místě 150 Kč.

Quasi trio

Čtvrtek 19. října
* MOKRÉ PLSTĚNÍ – ŠŇŮRKOVÁNÍ. Tvořivá dílna pro dospělé. Kapacita 10 osob, rezervace místa nutná na e-mailu: ladicka@email.cz. Cena 300 Kč. Výtvarná dílna v přízemí Žluté ponorky v Husově ulici od 18.00 do 22.00 hodin..

Pátek 20. října
* DALIBOR MATOUŠ: OBRAZY. V 17.00 hodin proběhne slavnostní vernisáž retrospektivní výstavy turnovského malíře Dalibora Matouše (1925 – 1992) v Pojizerské galerii v Semilech. Výstava potrvá do 30. listopadu.
* DŮM PŘÍRODY V DOLÁNKÁCH: MALOVÁNÍ NA VODNÍ HLADINU. Jedná se o tureckou techniku malby tzv. EBRU. Kurz začíná v 17.00 a trvat bude minimálně dvě hodiny. Všechny pomůcky budou k dispozici, jen je třeba si rezervovat místo. Více na http://www.dumprirody.cz/ceskyraj/akce/ebru/.
* MUSICA FORTUNA SLAVÍ 30 LET! Při této příležitosti „Fortuňáci“ nahráli nové CD, a tak se můžeme těšit i na křest. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné 140 Kč, v předprodeji od 2. října.
* OVČIE KIAHNE. Kapela vystupuje již jedenáctým rokem, natočila pět studiových alb a odehrála stovky koncertů po celé České republice a zahrála si například po boku Visacího zámku. Hostem bude KůLNA BAND z Liberce. Malá (domácí) scéna. Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 21. října
* KÁŤA A ŠKUBÁNEK. Cyklus Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Pohádka Divadla D5. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin. Vstupné 60 Kč.
* DŮM PŘÍRODY V DOLÁNKÁCH: Svítící podzim. Tvořivé dílny pro rodiny s dětmi od 10.00 do 16.00 hodin. Děti si vyrobí lampiony, svícny, zkusí si malování na svíčku a v neposlední řadě si vytvoří svítícího pavoučka. Více na http://www.dumprirody.cz/ceskyraj/akce/svitici-podzim/.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV – ČAJ O PÁTÉ S MICHAELOU DOLINOVOU. Od 17.00 hodin v zámecké oranžérii proběhne setkání s herečkou a moderátorkou Michaelou Dolinovou. Jednotné vstupné 150 Kč.
* JAKUB NOHA BAND. Současné hudební uskupení Jakub Noha band vzniklo v roce 1992. Vlastní tvorba tohoto hudebního uskupení se pohybuje na pomezí folku, blues a rocku. Hosty budou Jiří Konvrzek a skupina Za-Beat. Koncert a křest alba. Kulturní kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Neděle 22. října
* TANEČNÍ PRO MANŽELSKÉ A PŘÁTELSKÉ PÁRY 2017. Pokročilí 2. lekce. Taneční kurzy pod vedením Petra Mertlíka. KC Střelnice od 16.00 hodin.
* JAZZOVÝ PODVEČER v Pizzerii Maškovka od 18.00 hodin. Kraje Lédl jazz Q.

Pondělí 23. října
* ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ. Celovečerní balet Christophera Wheeldona vychází z pohádkové knihy Lewise Carrolla. Balet ve třech dějstvích. Předpokládaná délka přenosu: 2 hodiny a 55 minut. V původním znění bez českých titulků. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 250 Kč.

Úterý 24. října
* SEX PRO POKROČILÉ. Vzhledem ke skutečnostem, že pořadatelům festivalu se nepodařilo zajistit náhradní termín představení Vše o mužích, které bylo zrušeno na konci srpna, je v nabídce představení Sex pro pokročilé, určené primárně těm, kteří si zakoupili vstupenky na původní program. Hvězdné obsazení Karel Roden a Jana Krausová slibují skvělou podívanou. Festival na Jizeře. KC Střelnice od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 350 Kč, na místě 400 Kč.

Středa 25. října
* PAPU PAPUA – ZA LIDOJEDY. Dobrodružná cesta za posledními lidojedy a obyvateli divoké Papuy Nové Guiney. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.

Čtvrtek 26. října
* TANEČNÍ PRO MANŽELSKÉ A PŘÁTELSKÉ PÁRY 2017. Začátečníci 2. lekce. KC Střelnice od 18.30 hodin.
* DAVID MATÁSEK – člen činohry Národního divadla. Jeho vůbec prvním snímkem byl film Jak svět přichází o básníky z roku 1982. Filmů o „básnících“ David natočil pět, vidět jsme ho ale mohli také v Samotářích a kromě filmové tvorby účinkoval i v seriálech. Pražský rodák a absolvent pražské konzervatoře působil také v mnoha divadlech – v Národním, v Divadle Komedie a také v divadle Roxy a na Kladně. Večerem nás provede Petr Vydra, hudební doprovod obstará Martin Hybler, kterého na housle doprovodí Jana Kubánková. Pohovka. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, seniorské vstupné 140 Kč na OSV.

Pátek 27. října
* PODKRKONOŠSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR v Tatobitech. V premiéře uvede bilanční program složený z nejoblíbenějších a nejzásadnějších skladeb, které za dobu své dosavadní existence provedl. Diváci a posluchači také nahlédnou pod pokličku jeho desetiletého fungování. KD Tatobity od 19.30 hodin. Vstupné 120 Kč. Předprodej vstupenek na OÚ Tatobity a v prodejně PESO v Turnově mezi mosty. Na koncert zve Občanský spolek Dědina. Akci moderuje Petr Jančařík.
* MŇÁGA A ŽĎORP. Kapela slaví třicet let a právě v rámci turné k albu Třínohý pes zavítají oblíbení valašští rockeři i do Turnova. Koncert pořádají společně KC Turnov a Beast s.r.o. KC Střelnice od 21.00 hodin. Vstupné v předprodeji 190 Kč, na místě 250 Kč.

Mňága a Žďorp

Sobota 28. října
* HRAD TROSKY: Rozloučení s létem. Sváteční den plný sokolnických ukázek, písní flétnového dua a jízdy na koníkovi. Od 9.00 do 16.00 hod. Vstupné: plné 80 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 220 Kč.
* DÝŇOVÁ SLAVNOST – od 15.00 hodin v hasičském domečku v Křečovicích u Rovenska pod Troskami. Strašidelné převleky pro děti i dospělé vítány, součástí akce je i podvečerní lampionový průvod.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE – „hasičárna“ Daliměřice od 16.00 hodin. K poslechu i tanci hraje Turnovanka. Více info na www.turnovanka.cz.
* VÝROČÍ ZALOŽENÍ REPUBLIKY. Slavnostní večer. Městské divadlo Turnov od 18.00 hodin. Vstup zdarma s nutností rezervace. V 17.00 hodin bude akci předcházet vzpomínkové setkání u pomníku padlých ve Skálově ulici.

Sobota 28. a neděle 29. října
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: Pohádkové prohlídky – Čert s vodníkem na zámku. Hrané pohádky určené nejen pro rodiny s dětmi. Více na www.zamek-sychrov.cz.

Dechovka Turnovanka

Pondělí 30. října
* SCREAMERS 112. Známá travesti skupina Screamers opět přijíždí s novým pořadem. Vtipy o policistech, hasičích a lékařích jsou přeci věčné. Travesti show. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné předprodeji 290 Kč, na místě 320 Kč.

Čtvrtek 2. listopadu
* TANEČNÍ PRO MANŽELSKÉ A PŘÁTELSKÉ PÁRY 2017. Začátečníci 3. lekce. KC Střelnice od 18.30 hodin.
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na weissova@kcturnov.cz, nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. Kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Sobota 4. listopadu
* LAMPIONOVÝ PRŮVOD. Zveme malé i velké na tradiční podzimní akci. Průvod se sejde opět v městském parku za letním kinem v 17.00 hodin a zakončen bude na stejném místě. Pořádá Žlutá ponorka.

WM v Olešnici

* POSVÍCENSKÁ ZÁBAVA S KAPELOU WALDOVY MATUŠKY. Sál hospody v Olešnici od 20.00 hodin.
* BRUTUS ROCK a EXTRA BAND – legendární rockové kapely zahrají ROUDEN BANDU, který slaví 35 let! Sál radnice v Rovensku pod Troskami od 20.00 hodin.

Sobota 11. listopadu
* VLADIMÍR MIŠÍK a ETC. Koncert legendy! KD Kacanovy od 20.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.