POSLEDNÍ LISTOPADOVÝ VÍKEND PŘEKVAPILI HLAVNĚ TURNOVŠTÍ BASKETBALISTÉ

0

Jak se pomalu blíží Vánoce a konec roku, končí také podzimní části soutěží. Sportu je ale pořád dost. O posledním listopadovém víkendu hostila hala TJ ve Skálově ulici florbalový turnaj juniorek, v hale TSC u nádraží se konalo Mistrovství České republiky „KATA“ žen a mužů v judu (článek z mistrovství přineseme jako samostatný materiál). O víkendu se hrál také volejbal, muži i ženy hráli na hřištích soupeřů. Největší radost turnovským příznivcům sportu udělali basketbalisté. Ti vyhráli i na hřišti favorizovaného Hradce Králové!

n200812022155_sport_53_08_basket

* BASKETBAL. Šestým kolem pokračovala o posledním listopadovém víkendu Východočeská liga mužů v basketbale. Tým Turnova zajížděl na půdu dvou rozdílně postavených celků – Týniště nad Orlicí, které je zatím bez vítězství na posledním místě, a naopak na horkou půdu Sokola Hradec Králové, který se dělí s jednou porážkou o první místo s Teslou Pardubice.

TÝNIŠTĚ n. O. – TURNOV 55:123 (16:42, 30:69, 43:98). Turnovští nechtěli v sobotu 29. listopadu nic podcenit a tak do Týniště, posledního družstva tabulky, odjeli v téměř kompletní sestavě. Chyběl pouze kapitán Vích (prozatím přenechává místo mladším), Nejedlo, který bohužel již čtrnáct dní netrénuje a Klápště. Chvíli po příjezdu bylo jasné, že domácí asi nebudou klást výraznější odpor. Sešli se totiž pouze v pěti. Výsledek mluví za vše. Výborný zápas odehrál Dominik Petřivý, který nastřílel 24 bodů, dal 5 trojek a všechny šestky.

Statistiky: Brunclík 26, Petřivý 24, Feštr 21, Jiříček 18, Velda 15, Kaněra 7, Pospíchal 6, Cvrček 4, Brož 2.

Trojky: 11!! – Petřivý 5, Feštr 3, po jedné Kaněra, Velda, Brunclík.  Šestky 11/8 (73%).

Sokol HRADEC KRÁLOVÉ „B“ – TURNOV 83:84 (21:22, 33:43, 64:55). To v neděli 30. listopadu se hrál jiný zápas! Domácí nejsou na čele tabulky náhodně. Plná lavička mladých hráčů a možná i pochyby, že by je mohl nějaký Turnov doma zaskočit. Také to byl zápas plný zvratů. Začátek zápasu patřil přece jenom domácím hráčům. Když Honza Jiříček proměnil pouze jednu ze čtyř šestek, dostali se domácí do mírného náskoku a vedli v páté minutě 10:5. V deváté minutě byl stav 18:13. Reagovali jsme změnou obrany z osobní na zónovou a ukázalo se to pro určitou část zápasu jako správné rozhodnutí. Nástup do druhé čtvrtiny jsme měli přímo impozantní – během pěti minut jsme nastříleli šňůru 12 bodů a šli do vedení 21:34. Začátek druhé poloviny potvrdil mé obavy. Domácí nás začali mačkat, hráli agresivněji a při našich chybách přecházeli do rychlého protiútoku. A začali se trefovat z dálky. V páté minutě bylo vyrovnáno na 45:45. V osmé minutě již 58:49. Do závěrečné desetiminutovky nastupovali s hrozivým rozdílem devíti bodů 64:55.

  Ještě na začátku poslední čtvrtiny nám dali domácí koš, ale hned v zápětí se strefil za tři body Jiříček, poté přidal koš a šestku, hned po něm dal trojku Cvrček a byli jsme zpátky ve hře – čtvrtá minuta 68:64. Pak už se stav přeléval ze strany na stranu. Až v deváté minutě šli domácí do tříbodového vedení 83:80, ale poslední minuta patřila nám. Nejdříve Tomáš Brunclík snížil na 83:82 a nakonec vítězného „šoupáka“ dal Honza Jiříček po krásné přihrávce Domina Feštra na konečných 84:83 pro Turnov. Za výkon je třeba pochválit celý tým, kdo byl na hřišti, makal naplno. Nejlepším střelcem byl Honza Jiříček, který odehrál slušný zápas, obdiv patří Dominovi, který vydržel makat celý zápas (i když tvrdil, že to nemůže vydržet), dalším důležitým momentem bylo, že se konečně „chytil“, náš ještě vloni nejlepší střelec, Milan Cvrček.

Statistiky: Jiříček 29, Cvrček 17, Feštr 13, Velda 10, Brunclík 10, Kaněra 2, Petřivý 2, Pospíchal 1, Klápště.

Trojky: Feštr, Jiříček, Cvrček.  Šestky: 25/13 (52%). Do konce roku hraje Turnov ještě 13. prosince ve Vysokém Mýtě.

Pro TvA: Tomáš Mareš, www.basket-turnov.wbs.cz

 

* FLORBAL.
n200812022156_sport_54_08_florbal1. liga juniorek – divize I. Zápasy hrané turnajovým způsobem v sobotu 29. listopadu v hale TJ ve Skálově ulici v Turnově:

TJ Turnov – FbC Sokol Rokycany 2:6

USK Slávie Ústí nad Labem – FB Hurrican Karlovy Vary 3:3

SK Bivojky Litvínov – Fbc Měddm Mariánské Lázně 3:7

TJ Turnov – USK Slávie Ústí nad Labem 1:5

Fbc Měddm Mariánské Lázně – FB Hurrican karlovy Vary 5:0

FbC Sokol Rokycany – SK Bivojky Litvínov 4:3

Fbc Měddm Mariánské Lázně – FBC Liberec 1:2

Zápasy domácích dívek se hrály před výbornou návštěvou, kdy v hale povzbuzovalo zhruba 70 diváků.

1. liga dorostenců – turnaj odehrán v SH Krupka

FbC Victoria Ústí nad Labem – TJ Turnov 5:2

TJ Turnov – TJ Lovochemie Lovosice LFP 5:5

Liberecká liga mužů – turnaj odehrán v SH Spartak Rokytnice nad Jizerou (neděle 30. listopadu)

S.O.S. VL Český Dub – TJ Turnov B 12:4

TJ Turnov – Death Stars FBC Liberec 6:7

Podrobnosti najdete na www.florbalturnov.wz.cz

 

* VOLEJBAL.

n200812022156_sport_55_08_volej– Krajský přebor ženy, neděle 30. listopadu: Jablonex Jbc n. N. – TJ Turnov „A“ 3:0, 3:0. Tento „tréninkový“ mistrák se nám malinko nepovedl… V prvním zápase to vypadalo, že se volejbal teprve učíme, v druhém, že jsme ho už sice někdy hrály, ovšem tak maximálně v Dolánkách na koupališti. Hra soupeřek zkrátka a dobře nepostrádala řád, zatímco my jsme vytvářely chaos s lehkostí sobě vlastní.

Hrály: Kateřina Babíková, Petra Bernatová, Blanka Brožová, Anna Hobelantová, Zdena Hozdecká, Iva Ječná, Monika Kabátová, Eva Pernicová, Míša Tomanová, Pavla Vacíková.

Pro TvA: Eva Pernicová, e.pernik@seznam.cz

 

n200812022157_sport_56_08_volej– 5. kolo krajského přeboru 1. třídy mužů, sobota 29. listopadu: TJ Vysoké nad Jizerou – TJ Zikuda Turnov 3:1, 0:3 (25:19,22:25,25:16,25:17),(17:25, 19:25, 22:25). V malé temné tělocvičně se zrodila první letošní prohra lídra soutěže a musím konstatovat, že zcela zasloužená. Zatímco domácím, kteří hráli bez zábran a s nadšením (nutno podotknout že jim vyšlo na co sáhli), nám se vůbec nedařilo a s postupem času i přes snahu utkání otočit přicházela spíš nervozita a křeč. S obavami jsem očekával druhé utkání, turnovské družstvo se ale semklo a nedalo soupeři žádnou šanci. Výborný výkon podali odpoledne mladý Kovář a nahrávač Novák.

Sestava prvního zápasu: Folprecht, Nyč, Krňák, Strnad, Jaroš, Pecina – libero – Zýka. Střídali Novák M.a Maruška.

Sestava druhého utkání: Novák, Nyč, Krňák, Strnad, Jaroš, Kovář – libero – Zýka. Střídal Pecina.

Pro TvA trenér Martin Mareš, maresov@seznam.cz ; www.turnovvolej.wz.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.