VELKÝ ÚSPĚCH FOTBALOVÉ PŘÍPRAVKY ZASTÍNIL NEÚSPĚŠNÝ START V DIVIZI

0

FK Pěnčín-Turnov – Velim 0:1 (0:1). Třetí utkání letošního ročníku divizní soutěže se v neděli 23. srpna fotbalistům FK Pěnčín-Turnov nepovedlo. Diváci v ochozech turnovského stadionu, kterých se sešlo 350, vidělo několik dobrých šancí před brankou hostí, bohužel ani jedna nebyla proměněna. Hráči z Velimi se na mnoho nezmohli, přesto odjížděli z Turnova se třemi body. Vše zavinil odpískaný faul na hranici velkého vápna domácího mužstva. Těsně před přestávkou (40. minuta) následný pokutový kop proměnil hostující hráč Snop. I když si domácí ve druhém poločase vytvořili několik šancí, další gól již nepadl.

Mužstvo FK Pěnčín-Turnov nastoupilo v sestavě: Cimbál – Selinger (68. Kulhánek), Jíra, Vokáček, Vítek (46. Horák) – Moravec, Patočka, Škréta, Petřivý – Zdražil, Vacek (79. Hurt).
Jde o druhé utkání v řadě, které se Turnovským nepovedlo, týden před tím prohráli v Horních Měcholupech 0:1. V tabulce jim patří po třech kolech desátá příčka. V sobotu 29. srpna mužstvo zajíždí k dalšímu zápasu do Ústí nad Orlicí.

n200908250851_sport_80_09_fotbalV poločase domácího zápasu Turnova s Velimí v neděli 23. srpna proběhl slavnostní akt předání poháru a „zlatých“ medailí žákovské starší přípravce. Chlapci se pod vedením trenérů Petra Havla a Jiřího Halfara zasloužili o velké překvapení uplynulého ročníku soutěže. Malou senzací bylo jejich vítězství nad mužstvy z Jablonce, Liberce a Mladé Boleslavi, které mají zázemí nesrovnatelně komfortnější než je v Turnově. „Na tento úspěch jsme opravdu pyšní, nejde jen o to, starat se o divizní mužstvo, které turnovský fotbal reprezentuje, velkou váhu přikládáme i práci s mládeží. Snažíme si postupně hráče do A týmu vychovat,“ uvedl prezident fotbalového klubu FK Pěnčín-Turnov Jaroslav Knížek.