LEDNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Po prosincové kulturní nabídce, která byla pravděpodobně nejbohatší v posledních letech, přichází v lednu tradiční útlum. To ale neznamená, že by v nabídce nebyl dostatek zajímavých akcí. Je tu několik koncertů, začínají plesy, v Rovensku proběhne setkání k výročí výsadku Antimony, na Střelnici bude beseda s rabínem K. Sidonem, v cestovatelských klubech se podíváte daleko za hranice Českého ráje…

Pondělí 1. ledna 2018
* HRAD VALDŠTEJN: Novoroční koncert manželů Lédlových. Kaple sv. Jana Nepomuckého od 14.00 hodin.
* NOVOROČNÍ OHŇOSTROJ. Na Lukách od 16.30 hodin.

Čtvrtek 4. ledna
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Kavárenský kvíz se pro velký zájem bude konat ve foyer KC. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na: weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Daniel Hůlka a Lubomír Brabec vystoupí v kostele na Všeni

Sobota 6. ledna
* HRAD VALDŠTEJN: Tříkrálový koncert Hradeckého komorního tucteta. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 60 Kč, děti zdarma.
* TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT VE VŠEŇSKÉM KOSTELE. Po velmi úspěšném koncertu Spirituál kvintetu budou následovat neméně známí umělci. Na společném vystoupení se představí pánové Daniel Hůlka a kytarista Lubomír Brabec. Vstupenky na tento koncert lze osobně zakoupit v předprodeji na obecním úřadu ve Všeni, tel. 481 329 511. Začátek v 18.00 hodin.
* VAŠEK KOUBEK. Koncert herce, harmonikáře, spisovatele a režiséra. KD Kacanovy od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Úterý 9. ledna
* GARDEROBIÉR. Abonentní divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč.

Středa 10. ledna
* KLUB ZAČÍNAJÍCÍCH AUTORŮ. Určeno všem začínajícím básníkům, prozaikům a písničkářům. Přijďte představit svá nová díla a diskutovat o psaní a literatuře. Klub vede Pavlína Lodeová. Čítárna oddělení pro dospělé městské knihovny od 18.00 hodin.
* KAROL SIDON. Vrchní zemský a bývalý vrchní pražský rabín Karol Sidon je nejen jedním z nejvýraznějších představitelů židovské obce v ČR, ale zároveň též jedním z nejoriginálnějších českých spisovatelů. Přišel o otce v Terezíně, po roce 1968 jej vyhodili z práce, nesměl publikovat a v roce 1983 emigroval. Loni v srpnu oslavil pětasedmdesátiny. V roce 2014 rezignoval Karol Sidon na funkci vrchního rabína Židovské obce Praha, kterým byl v letech 1992-2004 a znovu od roku 2005 a také se vrátil na pole literatury, kde debutoval již v roce 1968 autobiografickou prózou Sen o mém otci. O literatuře. Kulturní kavárna KUS na Střelnici od 19.00 hodin. Vstupné zdarma.

Pátek 12. ledna
* DĚDKOVÉ. Rockové a bigbeatové hity sedmdesátých a osmdesátých let v podání kapely z Kacanov. Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 13. ledna
* HASIČSKÝ PLES v KD Kacanovy. Hrají Veselí pozůstalí, těšit se můžete na zvěřinové speciality. Vstupné 100 kč, začátek ve 20.00 hodin. Pořádají SDH Kacanovy a obec Kacanovy.
* 10. VOLEJ&BASKET BÁLL. Hraje orchestr Ladislava Bareše. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné 170 Kč, předprodej KCT a Sportcentrum TJ.

Neděle 14. ledna
* ANTIMONY 2018. Tradiční vzpomínkové setkání na události v Rovensku pod Troskami v lednu 1943 a na členy paravýsadku Antimony. Zvou město Rovensko p. Tr. a Rota Nazdar. Program: 11.00 – 15.00 hodin v sále radnice – ukázka operačního materiálu a radiostanic, které používaly naše skupiny ve Velké Británii, bude k vidění i dobová technika. Od 13.00 hodin – setkání u pamětních desek na náměstí – uctění památky, společně se půjde i na plovárnu k domku čp. 428, kde byl výsadek 15. ledna 1943 dopaden a kde parašutisté Závorka a Jasínek ukončili svůj život.

Pondělí 15. ledna
* ISLAND – PO STOPÁCH HORKÝCH PRAMENŮ. V rámci projektu „Aktivní senior“ se pro obyvatele penzionu a další zájemce z řad veřejnosti uskuteční cestopisná přednáška pro všechny milovníky exotického putování na Island. O zážitky ze svých cest se podělí cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum. Od 14.00 hodin v penzionu na Výšince. Opakování 17. ledna v DD Pohoda a 18. ledna v klubovně penzionu Žižkova vždy od 14.00 hodin.

Úterý 16. ledna
* POHÁDKOVÝ PODVEČER – ZIMNÍ POHÁDKY. Hraje divadlo Rolnička. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 14.00 hodin.

Středa 17. ledna
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov, Zborovská 519. Od 14.00 do 17.00 hodin na všech pracovištích školy. Nabízené studijní obory: obchodní akademie, hotelnictví, cestovní ruch, strojírenství. Nabízené učební obory: obráběč kovů, nástrojař, strojní mechanik (zámečník), optik – jemný mechanik, kuchař – číšník, asistent prodeje.
* MADEIRA – DOVOLENÁ V RÁJI. Ve fotografiích a s mnoha zajímavými informacemi průvodce CK Periscope Tomáše Hájka se přeneseme na ostrov věčného jara ležícího v Atlantském oceánu. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.

Sobota 20. ledna
* TURNOVANKA. Posezení při dechovce, hasičárna na Daliměřicích od 16.00 hodin, více na www.turnovanka.cz.
* LOHENGRIN. Operní sezona se v lednu přesouvá do Semperoper v Drážďanech a nabídne úchvatný záznam opery Lohengrin od Richarda Wagnera zpívané v němčině. V hlavní roli se zde představí jedna z nejslavnějších pěvkyň současnosti krásná ruská rodačka Anna Netrebko. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 270 Kč.

Neděle 21. ledna
* ZIMNÍ DÍLNA – DRÁTKOVÁ A PLSTĚNÁ. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi na téma zimní inspirace. Na děti i dospělé se těší lektorky Eva Šrajerová, Simona Bakešová a Lenka Bendáková. Dětské oddělení knihovny v Jeronýmově ulici od 10.00 hodin.
* JAZZOVÝ PODVEČER. Pizzeria Maškovka od 18.00 hodin. Hraje Lédl jazz Q.

Pondělí 22. ledna
* COMMEDIA FINITA. Čtyři monology plné závisti, žárlivosti a nepochopení nám nesmírně vtipnou formou ukazují úděl umění v Čechách a naši národní povahu. Představí se čtveřice dam z Divadelní společnosti Karla Soukupa, a to Kateřina Macháčková, Lucie Kožinová, Valerie Zawadská a Anna Kulovaná. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 320 Kč, na místě 360 Kč.

Úterý 23. ledna
* SEDM PEREL ASTRONOMIE. Astronom, fotograf a cestovatel Petr Horálek z Hvězdárny v Úpici si pro širokou veřejnost a zájemce o astronomii připravil ojedinělou přednášku. Mimořádné nebeské úkazy jsou pro laika tím nejvděčnějším pojítkem s astronomií. Jak pozorovat (a nepřijít) o nebeské úkazy století? Proč se vyplatí cestovat i půlku světa kvůli prchlivému okamžiku při pohledu do nebe? A hlavně – jaké vzácné úkazy nás teprve čekají? Dětské oddělení knihovny v Jeronýmově ulici od 18.00 hodin.
* PAVLÍNA WOLFOVÁ – setkání se známou moderátorkou. Večerem bude provázet Josef Klíma, jehož Klíma band, společně s Pavlem Půtou a Andy Seidlem obstará hudební doprovod. Pohovka. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, seniorské vstupné na OSV 140 Kč.

Středa 24. ledna
* DVAKRÁT KATEŘINA. V programu zazní písně Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů a skladatelů Ravela a Faurého. Kateřina Kněžíková absolvovala konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze. Vystoupí členka Národního divadla, její operní repertoár zahrnuje především Mozartovské a belcantové role. Kateřina Englichová patří k výrazným osobnostem české harfové školy. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 120 Kč, na místě 150 Kč.
* NOVÁ PARTIČKA. Michal Suchánek, Igor Chmela, Richard Genzer, Jakub Kohák, Michal Novotný, Marian Čurko a možná také nějaký ten zajímavý host, to je nová sestava Partičky. Improvizační show. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné 430 Kč.

Pátek 26. ledna
* OCHUTNÁVKA VÍN. Od 19.30 hodin v sále Sportcentra TJ Turnov ve Skálově ulici. K poslechu a tanci zahraje Duo Bigband. K ochutnávce připraveno 10 vzorků z malých rodinných vinařství. Vstupné 350 Kč.

Sobota 27. ledna
* ČERTŮV ŠVAGR. Cyklus pohádek Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Hraje Divadelní společnost Julie Jurištové. Městské divadlo od 10.00 hodin. Vstupné 60 Kč.
* WABI DANĚK – VZPOMÍNKOVÝ KONCERT za účasti přátel Wabiho a jeho písní. Vystoupí: Miloš Dvořáček a David Fiedler, Madla Brožková, Alena a František Tomášovi, Bára Fišerová, Boban, Ruda Hancvencl, Šoumen a Waldovy Matušky. Začátek v 18.00 hodin. Vstupné 200 Kč na místě, 150 Kč v předprodeji v Trafice u Vildy ve Skálově ulici nebo na tel. 724 901 387.

Pozvánka na vzpomínkový koncert

Pondělí 29. ledna
* PUTOVÁNÍ PO ČÍNĚ. Cestopisná přednáška pro všechny milovníky exotického putování po nejlidnatější zemi světa. S cestovateli Pavlem Chlumem a Petrem Kvardou se podíváme do dvanácti nejlidnatějších provincií Číny a navštívíme všechna zajímavá místa této země. Budova ZŠ v Alešově ulici v Turnově II od 18.00 hodin.

Úterý 30. ledna
* VEČER NA SBOŘE: PAMÁTNÍK TEREZÍN. Přednáška ředitele Památníku Terezín Jana Roubínka. Akce se koná ve spolupráci se Synagogou Turnov a Ochranovskou Jednotou bratrskou. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Středa 31. ledna
* ŠPICBERKY. Teplota klesající ke třiceti stupňům pod nulou, přítomnost ledních medvědů, všude jen sníh, led a kamení. Provede vás cestovatelka Radka Staňková. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.

Čtvrtek 1. února
* ZAMILOVANÝ SUKNIČKÁŘ. Komedie v podání Divadelní společnosti Háta. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 350 Kč, na místě 390 Kč.

Připravuje se:

* Sobota 3. února: Masopust na Dlaskově statku

* Sobota 17. února: PLES ABSOLVENTŮ A PŘÁTEL OAHŠ. Pořádá ve spolupráci se školou Spolek přátel Obchodní akademie a Hotelové školy. Sál Střelnice od 20.00 hodin. Hraje orchestr Ladislava Bareše, moderuje herec Miroslav Šimůnek. Zajímavý doprovodný program, slosování vstupenek o ceny, občerstvení. Vstupné 800 Kč, výtěžek z plesu bude použit na rozvoj aktivit studentů. Vstupenky v předprodeji v recepci KCT na Střelnici a v sekretariátu školy ve Zborovské ulici (tel. 481 350 011).

* Středa 21. – neděle 25. února: 23. ročník Modrého Kocoura! Viz http://www.festival-modry-kocour.cz/.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.