PROGRAM KINA A VÝSTAVY V ÚNORU

0

Únorová nabídka kina nabízí mj. návrat legendárního televizního seriálu Taková normální rodinka. Ve filmu hrají i někteří herci, kteří se objevili v seriálu již před několika desetiletími. Do Bia Ráj můžete zajít i na nejnovější film Jana Švankmajera Přežít svůj život. Uprostřed měsíce se v Turnově zastaví na svém turné Leoš Šimánek se svým live-diashow. Z výstav a dalších akcí si všimněte třeba zajímavé nabídky v Kamenářském domě v areálu turnovského muzea.

PROGRAM BIA RÁJ V ŽIŽKOVĚ ULICI
* Středa 2. a čtvrtek 3. února od 20.00 hodin: ZELENÝ SRŠEŇ.
Kriminální film USA. Trochu bizarní film svérázného režiséra M. Gondryho (Jak přicházejí sny).
* Pátek 4. února od 17.30 hodin a sobota 5. února od 17.30 hodin a neděle 6. února od 15.00 hodin: NA VLÁSKU. Animovaný film USA. Kreslená komedie o princezně s nejdelšími vlasy na světě.
* Pátek 4. a sobota 5. února od 20.00 hodin a neděle 6. února od 17.30 hodin: RODINKA. Česká komedie. Legendární Taková normální rodinka na plátně v téměř původním obsazení.
* Středa 9. února od 9.30 hodin: ČARODĚJNÉ POHÁDKY. Pásmo kreslených pohádek pro mateřské školy i maminky s dětmi.
* Středa 9. února od 20.00 hodin: PŘEŽÍT SVŮJ ŽIVOT. Nejnovější film solitéra českého filmu Jana Švankmajera ve filmovém klubu.
* Čtvrtek 10. až sobota 12. února od 17.30 a 20.00 hodin: NEVINNOST. Premiéra nového českého filmu. Jan Hřebejk natočil další film zabývající se otázkami viny a neviny.

* Neděle 13. února od 15.00 a 19.00 hodin a pondělí 14. února od 19.00 hodin:  AUSTRÁLIE křížem krážem. Cestovatel Leoš Šimánek uvádí velkoplošnou panoramatickou live-diashow o zimním putování po červeném kontinentu.
* Středa 16. února od 20.00 hodin: IMAGINÁRNÍ LÁSKY. Kanadské drama. Příběh milostného trojúhelníku vzbudil velký rozruch na festivalu v Cannes.
* Čtvrtek 17. – neděle 20. února: MODRÝ KOCOUR – přehlídka amatérských divadelních souborů.

* Pondělí 21. a úterý 22. února od 20.00 hodin: MILLENIUM – MUŽI, KTEŘÍ NENÁVIDÍ ŽENY. První díl švédské detektivky.
* Středa 23. února od 20.00 hodin: NA CESTĚ. Lovestory na horkém územím dělícím lidi na nesmiřitelné nepřátele podle jejich víry. Koprodukční film států bývalé Jugoslávie (filmový klub).
* Čtvrtek 24. a pátek 25. února od 20.00 hodin: TRON: LEGACY. Sci-fi film USA. Souboj dobra a zla v digitálním světě.
* Sobota 26. února od 20.00 hodin a neděle 27. února od 17.30 hodin: ZÁMĚNA. Romantický film USA. Jennifer Aniston v komedii o potížích s láskou.
* Neděle 27. února od 15.00 hodin: MIKEŠ. Pásmo pohádek pro nejmenší diváky.
* Pondělí 28. února a středa 1. března vždy od 20.00 hodin: MILLENIUM – DÍVKA, KTERÁ SI HRÁLA S OHNĚM. Druhá část švédské detektivní trilogie.
(Průměrná cena vstupenky je 70 Kč.)

 

VÝSTAVY

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendu je polední pauza 12.00 – 13.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea: www.muzeum-turnov.cz

Výstavy v muzeu:

* V galerii muzea je do 20. února připravena výstava „Archeologický výzkum v Turnově – Maškových zahradách deset let poté, aneb Experiment v archeologii“. Návštěvníci uvidí nejenom restaurované archeologické nálezy, ale určitě je zaujmou i tři prostorové modely pravěkých vesnic, jejichž pozůstatky byly v Maškových zahradách při záchranných výzkumech prozkoumány. Ve čtvrtek 3. března se v galerii otevírá výstava Židovský Turnov.

* Ve výstavním kabinetu je umístěna nová expozice archeologie (trvalá výstava).

* Výstavní sál muzea, 3. patro: Dětský výtvarný salón Turnov – Jawor 2010. Zahájení výstavy proběhne ve čtvrtek 10. února od 10.00 hodin. Mezinárodní projekt dětské výtvarné soutěže polských a českých dětí z partnerských měst Jawor a Turnov dospěl po dlouhých letech tematických ročníků k opravdovému Salonu mladých výtvarníků. V letošním roce se tak setkaly nejlepší výtvarné práce roku 2010. Tato změna přinesla velké oživení a ukázala, co mladé výtvarníky z obou stran hranice opravdu zajímá. Ve výstavním sále Muzea Českého ráje budou prezentovány desítky nejlepších prací, které doprovodí, jak je již dobrou tradicí, kalendář s půvabnými malbami malých výtvarníků. Výstava probíhá do 13. března.

* Kamenářský dům – stálá expozice „Český ráj a Pojizeří J. V. Scheybala“.
VÝTVARNÉ DÍLNY V KAMENÁŘSKÉM DOMĚ:  

– Pro parádu Valentýnky. Valentýnské dílny určené dětem všeho věku budou v Kamenářském domě probíhat v termínech úterý 8. února, středa 9. února, sobota 12. února, neděle 13. února.

– Seminář a dílna: O kamenech zvěrokruhu. V sobotu 12. února a ve středu 16. února bude Kamenářský dům patřit tajemným kamenům zvěrokruhu. Seminář a dílna zabývající se tajemnou a léčivou silou kamenů dle zvěrokruhu je připravena pro nejširší veřejnost.
– Malý muzejník. Od října se v Kamenářském domě funguje kroužek Malý muzejník, který je v první řadě zaměřen na osvojování dovedností a znalostí z oboru archeologie, mineralogie a kurátorství. Kroužek čítá 10 malých muzejníků, kteří každý čtvrtek od 13.30 do 15.30 zkoumají historické epochy a pozůstatky starých kultur. Muzejníci již dovedou vyrobit obuv vhodnou pro dobu ledovou, neolitickým způsobem brousit kámen, sekat dřevo sekerkou doby bronzové, připravit se k boji a zemřít jako bojovní Germáni a zavést nová řemesla jako Keltové. V další etapě čeká muzejníky samostatná výzkumná činnost. Jejich první archeologický průzkum proběhl v půli prosince, zároveň budou absolvovat interview s redaktory rozhlasu. V novém roce se pak budou soustředit na mineralogii a znalostní trénink, který muzejníci budou potřebovat při práci v terénu Geoparku Český ráj. 

 

* GALERIE SAFÍR v Muzeu Českého ráje: ZDI, výstava fotografií členů České federace fotografického umění. Výstava potrvá do 5. března.

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Trvalá expozice „Český granátový šperk“, stálá expozice historie těžby českého granátu a jeho zpracování, historie výroby tradičních granátových šperků v družstvu umělecké výroby Granát Turnov. Ukázky výroby granátových šperků. Otevřeno po – pá 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hodin.

 

* VÝSTAVY V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ ANTONÍNA MARKA, Jeronýmova ul., čp. 517:

– Knížky malované (leporela). Výstava nejkrásnějších leporel, které děti vytvořily knihovně k 190. narozeninám. Turnovský rekord byl opravdu překonán. Na délku tvoří 2,5 kilometru. Dětské oddělení knihovny do 31. března.

– Výlety Austrálií. Fotografická výstava Zdeny Vadoros Smržové potrvá v kulturním sálku knihovny a v Galerii Na schodech do 15. února.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.