ZE SYCHROVA BUDOU PAMÁTKÁŘI DOHLÍŽET NA HRADY A ZÁMKY VE TŘECH KRAJÍCH

0

K 1. lednu 2013 došlo k zásadním organizačním změnám ve struktuře Národního památkového ústavu. Z důvodu šetření veřejných prostředků, ale zároveň s posláním ochrany a podpory národního kulturního dědictví, zde dochází k největším změnám od roku 2003. Jedním z cílů reorganizace je vytvoření skutečně funkčního generálního ředitelství, jako řídícího centra celé instituce a administrativní oddělení řízení odborné památkové péče, a správ památkových objektů zpřístupněných veřejnosti v rámci stále jediné státní příspěvkové organizace NPÚ.

Systém tří sekcí nadefinovaných Statutem NPÚ zůstává na úrovni generálního ředitelství i nadále zachován – sekce památkové péče, sekce správ památkových objektů a sekce provozně ekonomická.

V regionálních pracovištích je po restrukturalizaci NPÚ odborná památková péče i nadále zajišťovaná ÚOP (územními odbornými pracovišti) se sídly v jednotlivých krajích, vlastní správa památek zpřístupněných veřejnosti, kterých je více než 90, je ale řízena ze čtyř nově vzniklých pracovišť územních památkových správ (ÚPS).
 
Jedním z nich je ÚPS na Sychrově, jejímž ředitelem se po výběrovém řízení stal PhDr. Miloš Kadlec. Pod ÚPS na Sychrově spadá od 1. ledna 2013 správa 18 památkových objektů v kraji Libereckém, Pardubickém a Královéhradeckém.

Jedná se konkrétně o tyto objekty:

* Liberecký kraj: SH Bezděz, SH Grabštejn, SZaH Frýdlant, SZ Hrubý Rohozec, SZ Lemberk, SH Trosky, SZ Sychrov, SZ Zákupy.
* Královéhradecký kraj: SZ Hrádek u Nechanic, SZ Ratibořice, SZ Náchod, Hospital Kuks, SZ Opočno.
* Pardubický kraj: SH Litice, SZ Litomyšl, SH Kunětická hora, SZ Slatiňany, Soubor lidových staveb Vysočina.

Vlastníci památek i nadále najdou odbornou a metodickou pomoc na místech územních odborných pracovišť NPÚ, jak byli zvyklí dosud. Novým ředitelem územního odborného pracoviště v Liberci se stal Mgr. Miloš Krčmář.

(Zdroj: Mgr. Lucie Spálenská, pracovník vztahů k veřejnosti,  NPÚ, ÚPS na Sychrově, spalenska@liberec.npu.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.