POJĎTE PUTOVAT ČESKÝM RÁJEM

0

Letos se můžete těšit již po šestnácté na akci Český ráj dětem, která tradičně zahajuje turistickou sezonu v Českém ráji. Bude se konat v sobotu 27. dubna a jak již název napovídá, je určena především rodinám s dětmi. Akce vychází z úspěšné celoroční turistické hry „Za pověstmi Českého ráje“. V letošním putování zavítáte do Hruboskalského skalního města a na hrad Valdštejn. Děti i dospělí si vyzkouší své znalosti Českého ráje, setkají se s postavami z českorajských pověstí a za úspěšné splnění všech úkolů obdrží malou odměnu.

Start bude 150 m od železniční zastávky Turnov-město (směr Valdštejn) a cíl ve Sportovně rekreačním areálu Maškova zahrada v Turnově. Zde čeká na všechny bohatý kulturní program a zajímavé atrakce pro děti. V cíli proběhne losování hodnotných cen od našich partnerů. Celý den vyvrcholí příjezdem krále Granáta s královnou a družinou a symbolickým předáním vlády nad pohádkovou krajinou.
Anna Chaloupecká, Regionální turistické informační centrum Turnov

ČESKÝ RÁJ DĚTEM
Start: 8.30-11.00 hodin, 150 metrů od žst. Turnov-město (po červené turistické značce směr Valdštejn). Cíl je v areálu Maškova zahrada (areál bude otevřen od 11.00 hod.).
Trasa pochodu: žst. Turnov, město – rozhledna Hlavatice – hrad Valdštejn – Pelešany – Maškova zahrada (5,5 km). Trasa pochodu povede po značených cestách a místních komunikacích a není vhodná pro kočárky.
Vezměte si s sebou tužku na zapisování správných odpovědí.

Program:
* Hrad Valdštejn: od 9.30 divadelní představení ZŠ Turnov Žižkova (více představení), 10.30 odhalení pamětní desky spisovatele Eduarda Petišky
* Areál Maškovy zahrady:
12.00 Mažoretky Perličky
12.45 Ukázka výcviku služebních psů celní správy
14.00 Dětský pěvecký sbor Karmínek
14.15 Příchod krále Granáta s královnou a družinou
14.45 Losování soutěžních kuponů o zajímavé ceny
15.15 Ukázka výcviku služebních psů celní správy
16.00 Předpokládaný konec programu
Můžete se také těšit na spoustu zajímavých atrakcí.

Akce je pro účastníky zdarma. Dospělý doprovod platí při vstupu do areálu hradu Valdštejn 20 Kč.
Hlavní ceny: let balónem (BAART s. r. o.), letní tábor (ARA TÁBORY s. r. o.) a další hodnotné ceny partnerů.

Akci pořádají Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace, ve spolupráci s městem Turnov a Sdružením Český ráj. Záštitu převzal a finančně podpořil Liberecký kraj.
Viz www.infocentrum-turnov.cz, www.cesky-raj.info, www.ceskyrajdetem.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.