PÁLENÍ ČARODĚJNIC V TURNOVĚ A JEHO OKRAJOVÝCH ČÁSTECH

0

Každým rokem se v Turnově poslední dubnový den koná na mnoha místech pálení čarodějnic. I letos se můžete těšit na zajímavé programy v jednotlivých lokalitách města:

* CENTRUM MĚSTA ožije tradičním pálením čarodějnic, které se koná na travnaté ploše Na Lukách u autobusového nádraží. Akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů Turnov ve spolupráci s HZS Libereckého kraje a také SVČ Žlutá ponorka. Program se soutěžemi pro děti bude probíhat od 17.00 do 19.00 hodin. Následovat bude přehlídka malých čarodějnic, po které bude vyhlášena Miss malá čarodějnice. Pro zájemce bude i možnost prohlídky hasičské techniky v sousední stanici profesionálů. Na akci je zajištěna živá hudba, která bude hrát již od 18.00 hodin. Zapálení ohně proběhne tradičními loučemi po setmění před devátou hodinou.

* NA BUKOVINĚ se akce ujme zdejší Sbor dobrovolných hasičů. Od 19.30 hodin je na programu lampionový průvod (v případě špatného počasí se nekoná) a samotné zapálení vatry od 21.00 hodin. Občerstvení zajištěno.

* V MAŠOVĚ se pořadatelství pálení čarodějnic také zhostí místní hasiči. V 18.00 hodin začíná lampionový průvod v maskách. Sraz je na návsi před kapličkou a v 19.00 hodin proběhne zapálení vatry. Chybět nebudou ani hudba a občerstvení.

* V PELEŠANECH bude zdejším Sborem dobrovolných hasičů připraven od 18.00 hodin program pro děti a v 19.00 hodin proběhne zapálení vatry. Občerstvení zajištěno.

* NA MALÉM ROHOZCI – NA PÍSKÁCH připravil pálení čarodějnic Rohozecký okrašlovací spolek. Pro děti bude připravena procházka začarovaným lesem, kde potkají dobré i zlé bytosti lesa. Pro dospělé bude připraveno posezení a občerstvení. Podrobné informace o zajímavém programu sledujte na www.rosos.webnode.cz.
další informace najdete na informačních tabulích nebo webových stánkách pořadatelů v jednotlivých částech města.

(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.