NOVÝ HOROLEZECKÝ KALENDÁŘ

0

Po loňském úspěšném horolezeckém kalendáři s historickými snímky ze 50. a 60. let minulého století od horolezce Bohumila Svatoše je tu novinka na rok 2014. „Loňské vydání kalendáře bylo velmi úspěšné, proto jsme se s autorem domluvili na pokračování. Vybrali jsme snímky z Hruboskalska, Příhraz, Prachova a Suchých skal. Jde o jedinečné záběry, které nebyly dosud publikovány. Snímky zachycují některé legendární horolezce v akci na stěně,“ uvádí iniciátor vzniku obou kalendářů Luděk Medek.

Kalendář, který je díky kvalitnímu tisku a použitém papíru vhodný i jako originální dárek z Českého ráje, pořídíte za doporučenou cenu 190 Kč v informačním centru na náměstí, v Muzeu Českého ráje, v prodejně Skalák v Hluboké ulici, v prodejně pana Vericha na Trávnicích, v Antikvariátu Bartůněk v ulici 5. května a v Knize u Jizery.

n201310090947_vakci_253_013_kalendarBohumil Svatoš je původem Liberečan, řízením osudu se za okupace naší země nacisty ocitl s rodiči za II. světové války v Turnově-Pelešanech a oblíbil si blízké Hruboskalské skalní město, kterému zůstal věrný po celý život. Bohumil Svatoš je autorem náročných výstupů v Tatrách, má na svém kontě řadu zimních i letních přechodů Tater a aktivní byl také na Kavkazu. V neposlední řadě byl v roce 1969 jedním z devítičlenné, historicky první české himálajské expedice, která dosáhla vrcholu Annapúrny IV. V roce 1982 navštívil Ťan-Šan.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.