ZÁKLADNÍ ŠKOLU V MAŠOVĚ ČEKÁ ZÁSADNÍ REKONSTRUKCE

0

V Turnově fungují čtyři základní školy. Zatímco ve třech hlavních městských budovách proběhla postupná rekonstrukce, dvě školní budovy na ni teprve čekají. Tou jednou je objekt prvního stupně v Alešově ulici u nádraží, který patří pod ZŠ ve Skálově ulici, druhým je škola v Mašově. Ta je nyní ve velmi špatném stavu, kromě fasády potřebuje nutně opravit střecha, je třeba rozšířit zázemí učitelů, které de fakto není žádné, dětem chybí šatny, propustnost obvodových zdí znamená velké nároky na energie. Přístavby šaten a skladovacích prostor z roku 1958, resp. 1971 jsou nyní ze statického hlediska ve stavu nutné demolice. Ve velmi podobném stavu je přístavba krytého vstupu, která bude v rámci rekonstrukce také odstraněna.

O mašovskou školičku je velký zájem, o čemž svědčí například počet prvnáčků. V září jich sem nastoupilo 19, celkem školu navštěvuje 87 dětí. Školu charakterizují příjemné rodinné poměry, je výbornou alternativou pro rodiče, kteří nechtějí, aby jejich děti od první třídy navštěvovaly velkou školu ve městě. I to jsou důvody, proč nedávno turnovští zastupitelé schválili její celkovou rekonstrukci.

n201012271103_zap_415_010_masov

n201012271104_zap_416_010_masov

n201012271104_zap_417_010_masov

Vítězem výběrového řízení na studii a projektovou dokumentaci je firma Top Design Stavby s.r.o. z Vlastibořic. „Cílem přestavby nemá být zhotovení nového supermoderního školského areálu, ale taková modernizace, která si zachová ráz malé venkovské školy a současně nabídne moderní prvky a technologie. Hlavním zásahem bude realizace severozápadní, tvarově jednoduché přístavby, která umožní plnohodnotný vstup do objektu a doplní zázemí pro personál školy. Jihovýchodní přístavba bude především sloužit jako sociální zázemí pro personál a žáky školy,“ vysvětluje záměr přestavby majitel firmy Top Design Martin Beksa. Rekonstruovaný objekt bude vytápěn pomocí tepelných čerpadel typu vzduch-voda. Tento způsob vytápění by nebyl možný bez zamýšleného celkového kontaktního zateplení pláště objektu. Využívané prostory se rozšíří o podkroví, změní se vnitřní dispozice, děti i učitelé získají odpovídající zázemí. Rekonstrukcí projdou i venkovní prostory. Nejlépe je to vidět na připojených obrázcích.

 

V současné době je výše zmíněnou firmou zpracovávána projektová dokumentace pro stavební povolení. Odhadované náklady na rekonstrukci školy po stavební části jsou ve výši 19 mil. Kč bez DPH. Pro financování takto náročného projektu budou hledány i jiné zdroje než jen městský rozpočet, proto v tuto chvíli nelze napsat, kdy rekonstrukce začne…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.