TURNOVŠTÍ SKAUTI SI PŘIPOMNĚLI SVÁTEK SVÉHO PATRONA I VÝROČÍ MĚSTA TEMATICKOU HROU

0

Po dvouleté pauze vynucené pandemií koronaviru mohli v sobotu 23. dubna turnovští skauti ze střediska Štika znovu společně oslavit svátek svého patrona, sv. Jiří. Tradičně se tak v žehrovských lesích u Skokov odehrála velkolepá celostředisková hra, tentokrát spojená s oslavami 750 let města Turnova.

Hráči všech věkových kategorií se vžili do rolí středověkých panovníků nebo šlechticů a na stanovištích „bojiště”, „konšelé” a „řemesla” prověřili svou hbitost i důvtip a usilovali o vybudování co možná největšího a nejbohatšího města v srdci Českého ráje a jeho okolí.

V podvečer se pak hráči a organizátoři společně s dalšími členy a přáteli turnovského střediska setkali na louce u Skokov, kde došlo k zažehnutí slavnostního ohně. U něj vedoucí střediska Stanislav Šéfr (Standa) přivítal téměř dvě stovky přítomných, vyhlásil výsledky svatojiřské hry i tradiční podzimní hry „Vyzvědač“, která proběhla v turnovských ulicích.

Vedení střediska při této příležitosti také za dlouholetou službu ocenilo dnes už bývalou hospodářku střediska Kateřinu Zajgerovou (Chamču), která tuto pozici zastávala po dobu bezmála dvaceti let. Děkujeme!
Tomáš Trněný, mediální zpravodaj střediska Štika Turnov

…vedoucí střediska Stanislav Šéfr (Standa) přivítal téměř dvě stovky přítomných

…poděkování dlouholeté hospodářce střediska

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.