KRAJ UŽ POTŘINÁCTÉ VYDAL KALENDÁŘ VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ

0

Vzdělávání a osvěta v ekologii a zemědělství i nadále patří k prioritám resortu životního prostředí a zemědělství Libereckého kraje. Kalendář vzdělávacích akcí 2014, který letos vydal resort již potřinácté, znovu představuje bohatou nabídku akcí určených pro odbornou i laickou veřejnost, rodiny s dětmi a další zájemce. „Kalendář zahrnuje celkem 28 zemědělských akcí a 24 programů z oblasti ekologické výchovy. Na jejich realizaci spolupracujeme s celou řadou subjektů, především pak s ekologickými a agrárními neziskovými organizacemi. Opět budou připraveny akce jak pro širokou veřejnost, tak pro odborníky,“ přiblížil nedávno vydaný kalendář náměstek hejtmana zodpovědný za životní prostředí a zemědělství Josef Jadrný.

Ze široké nabídky zemědělských akcí je možné zmínit například Zemědělskou olympiádu žáků středních odborných škol, Den zdraví ve zdravém městě Česká Lípa, již 10. Krajský den včely a mladých včelařů, který proběhne v Ekocentru v Oldřichově v Hájích, Den koní v Českém ráji v Borčicích u Všeně, Mysliveckou konferenci, Slavnosti lužickohorských luk či Mezinárodní výstavu jiřinek v Hejnicích a řadu dalších.
Ekovýchovné akce jsou určeny hlavně dětem, mládeži, rodinám s dětmi a pedagogům, zemědělské pak odborníkům z oboru i široké veřejnosti. Z ekovýchovných akcí jsou uvedeny upoutávky na oblíbené Dny Země v Oldřichově v Hájích či České Lípě, Ekofestival Liberec-Greenfest, krajskou konferenci k ekovýchově Libereckou MRKEV či Dny GIS, které se konají v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Každý si zde určitě najde to, co ho zajímá.

Všechny pozvánky v Kalendáři vzdělávacích akcí 2014 jsou pak doplněny tipem na zajímavý výlet do blízkého okolí. Kalendář je zájemcům k dispozici ve vestibulu Krajského úřadu LK, na Regionální agrární radě Libereckého kraje i při vlastních akcích. Informace k probíhajícím akcím najdete také na novém webu www.kalendar-akci-lk.cz

Markéta Dědková, oddělení tiskové a vnějších vztahů Krajského úřadu LK, marketa.dedkova@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.