SPORTOVNÍ POZVÁNKY V ČERVENCI A OHLÉDNUTÍ ZA FOTBALEM A ATLETIKOU

0

Nabídka tentokrát není velká, je soustředěna především na aktivní sportování, a to v přírodním areálu v Dolánkách, v turnovském městském plaveckém bazénu, případně na školních hřištích. Plavecký bazén je pro veřejnost o prázdninách otevřen sedm dnů v týdnu, i přírodní areál v Dolánkách je tu k dispozici denně. Plochu kolem Dlaskova statku buď směrem na Vazovec či Loužek hojně využívají bruslaři, cyklisté se už dostanou po nové cyklostezce Greenway Jizera podél řeky až na Malou Skálu.

PLAVECKÝ BAZÉN V TURNOVĚ, V ULICI JANA PALACHA
* Otevírací doba pro veřejnost o letních prázdninách (do 17. srpna):
Pondělí: 6.30 – 12.00
Úterý: 14.00 – 20.00 hodin
Středa: 6.30 – 12.00
Čtvrtek až neděle: 14.00 – 20.00 hodin
Vstup dětí je možný až od 3 let. Děti do 10 let pouze v doprovodu dospělé osoby.
Vstupné děti 35 Kč, dospělí 45 Kč. Více na www.bazen-turnov.cz

PŘÍRODNÍ AREÁL DOLÁNKY
Přírodní areál v malebném údolí Jizery se začíná postupně vylupovat do zajímavého místa, kde lze aktivně trávit volný čas, i když nejde o klasické koupaliště, jaké tu bývalo v minulosti. Před několika lety zde byl zlepšen přístup k Jizeře pod jezem, v nadjezí je dobrá příležitost pro plavce. Celá oblast v Dolánkách poblíž Jizery je využívána půjčovnami lodí, outdoorovými společnostmi i individuálními vodními turisty k ukončení plavby po řece, k nakládání a odvozu lodí. Místní komunikace od Dlaskova statku k Loužku a nově až na Malou Skálu hojně využívají cyklisté, pěší turisté, in-line bruslaři ad. V současné době se na parkovišti u Dlaskova statku dokončuje stavba nového sociálního zařízení na parkovišti, vylepšeno je také zázemí pro občerstvení ad.

OHLÉDNUTÍ ZA FOTBALOVÝM ROČNÍKEM 2013 – 2014
Po závěrečném hvizdu posledního mistrovského zápasu se fotbal přestěhoval na malá hřiště všemožných letních turnajů. Jestliže hráči po náročné sezóně relaxují, pro funkcionáře klubů nastal čas bilancování a příprav na nový ročník. Nejinak tomu tak je i u našich zástupců ve vyšších soutěžích.

Divizní FK Pěnčín-Turnov (3./16/6/8/74:52/54b) coby farma libereckého Slovanu dosáhl na historicky nejvyšší umístění v divizní skupině C, když lepší pozice mu utekla jenom díky poněkud slabší jarní bilanci. Podle všeho definitivně od mužstva odchází úspěšný trenér Emil Šafář a jednání o jeho nástupci už jsou údajně ve fázi konečné dohody. Oproti historii se v současném kádru protočilo neuvěřitelných několik desítek hráčů, což s výjimkou exligistů Papouška a Janů, leckdy dělal zmatek v hlavách domácím divákům. O podobě následujícího hráčského složení týmu tak rozhodne nové vedení, a především také stažení ostatních turnovských plejerů z hostování v okolních klubech.

O kvalitě našich zástupců svědčí i fakt, že v nejvyšší krajské soutěži – KP jsme měli hned tři zástupce. Bohužel ne všude mohou být spokojeni.

Naprosto vyrovnaná bilance v podzimní i jarní části FK Pěnčín-Turnov B (3./14/6/6/57:33/48b) přinesla divizní rezervě konečnou více než slušnou třetí příčku. Mladíci okolo matadorů Janů Zdražila a Škréty vedeni aktivním hráčem A-týmu Josefem Petříkem produkovali ofenzivní fotbal, který občas zadrhával jen na střeleckých a herních výpadcích.
Také v Karlovicích panuje spokojenost.

FK Sedmihorky (6./11/6/9/43:32/39b) po tristním podzimu vsadil na mládí, a to pod koučingem Bohouše Dvořáka na jaře získalo 25 mistrovských bodů a poskočilo až na závěrečné 6. místo! Nízký věkový průměr „kazil“ snad jen zkušený stoper Bakeš. V brance se pravidelně střídali Lamač s Prokopcem a mužstvo střelecky táhl zejména M. Špína.

Pro SK Mírová p. Koz. (14./1/1/24/22:120/4b) byl historický premiérový ročník spíše hororem než oslavou tamní kopané. V počáteční euforii nahrané 4 podzimní body, změna trenérů a především obrovské problémy s hráčským kádrem nemohly přes veškerou snahu vyústit v nic jiného než sestup. Na rekordní prohry a 120 obdržených branek se nebude dobře vzpomínat, obzvlášť opoře – brankáři Jiřímu Jírovi…

Jaro si nemohou vynachválit v TJ Sokol Rovensko p. Tr. (9./11/1/14/55:69/34b). Modrobílý celek se stejně jako Mírová po podzimu krčil u samého dna tabulky se ziskem čtyř bodů! V druhé půli soutěže především díky silné hráčské injekci z FKS nahráli sokolové usměrňovaní Jaroslavem Menclem hned 30 bodů, což je v konečném pořadí vyneslo nad tradičního rivala Jenišovic. Střelecky se dařilo znovuzrozenému Lukáši Malému, kterého svými trefami podpořili i letitý bomber Procházka s kanonýrem Koudelkou.

FC ATAX Jenišovice (10./10/2/14/49:58/32b) avizoval ústy svého kouče Petra Randáka náročnou sezonu. Jeho svěřenci s veteránem M. Paštou v zádech, jemuž v závěru úspěšně sekundoval i Sucharda, sic zaznamenali několik výsledkových výpadků, ale umístění zajišťující oddílu příslušnost v krajské třídě i nadále zde kvitují s povděkem. Nouze nebyla ani o překvapivé výhry. Top střelcem týmu byl nestárnoucí stoper (!) Šimek.
Připravil: Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

ŽÁCI ZE ZÁKLADNÍCH ŠKOL SPORTOVALI S ADAMEM
Pod osobní patronací českého reprezentanta v desetiboji Adama Sebastiána Helceleta, odchovance turnovské atletiky, se na stadionu Ludvíka Daňka uskutečnilo ve čtvrtek 19. června 2014 finále 9. ročníku Atletického trojboje všestrannosti s Adamem.
n201407011833_sport_78_014_atletAtletický trojboj je určený pro žáky 1. – 5. tříd základních škol Libereckého kraje. „Cílem této soutěže je přitáhnout děti ke sportu, aby se perspektivně stal součástí jejich života. Proto je soutěž dlouhodobá a mohou se jí zúčastnit celé třídní kolektivy,“ vysvětlil předseda sportovní komise Libereckého kraje Vladimír Boháč s tím, že kvalifikováno bylo 96 tříd a 1688 malých atletů. Krajského finále nejlepších jednotlivců, kteří postoupili z okrskových a okresních kol, se zúčastnilo 160 dětí z 50 základních škol z celého kraje. Vítězům skoku do dálky, běhu na 50 metrů a hodu míčkem předávali ceny spolu s atletickým desetibojařem také hejtman Martin Půta, Vladimír Boháč, starosta Turnova Tomáš Hocke a starosta Hodkovic nad Mohelkou Antonín Samek. Zahájení byli přítomni náměstkyně hejtmana Hana Maierová a krajský zastupitel Otakar Špetlík. Téměř všichni přítomní závodníci si odnesli fotografii Sebastiána Helceleta s jeho podpisem. Pořadateli 9. ročníku byly Krajská organizace ČUS Libereckého kraje ve spolupráci s okresními organizacemi ČUS, AŠSK ČR, SVČDM Žlutá ponorka Turnov za významné finanční podpory Libereckého kraje.
Vítězné základní školy:
1. třídy: ZŠ a MŠ Benešov u Semil
2. třídy: ZŠ a MŠ Desná, třída 2. A
3. třídy: ZŠ Příšovice
4. třídy: ZŠ a MŠ Benešov u Semil
5. třídy: ZŠ Turnov, Skálova, třída 5. A
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.