LISTOPADOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Nabídka je průběžně doplňovánaPodzimní měsíc s krátkými dny a dlouhými večery. Jako stvořený pro návštěvu nějaké kulturní akce. Je z čeho vybírat. První listopadovou sobotu můžete s dětmi vyrazit na netradiční lampionový průvod. V jeho závěru, stejně jako vloni, budou děti ze svíček sestavovat „živé“ obrazy. Žáky devátých ročníků a jejich rodiče bude zajímat tradiční burza středních škol, z iniciativy občanského sdružení Náruč se můžete vypravit za pěstounskými rodinami. Jsou zde i tři vrcholy hudební: Oslavy výročí kapely Ovčie Kiahne v Kacanovech a koncerty Jany Koubkové a Petra Koláře v divadle, resp. na Střelnici.

PROGRAM KINA A VÝSTAVY ZDE

Úterý 1. listopadu
* PODIVUHODNÉ STROMY.
Beseda se spisovatelkou Marií Hruškovou a uvedení její nové knihy. Fotografie: Jaroslav Michálek. Hosté večera: Bedřich Ludvík, režisér a písničkář a další. Hudební doprovod Martin Hybler. Citace textů Eva Kordová. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin.

Středa 2. listopadu

* BRNĚNSKÉ KYTAROVÉ KVARTETO. Soubor se vyznačuje výbornou technickou úrovní hráčů, souhrou a citlivým, promyšleným přednesem. Souhrn těchto kladů dovede vdechnout život a jedinečnost každé skladbě přednášeného repertoáru. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, předprodej 100 Kč, na místě 120 Kč.
 
Čtvrtek 3. listopadu
* HOSPODSKÁ. V pořadí již čtvrtý vstup Divadelního spolku Frída na turnovské jeviště je malým komorním panoptikem lidských charakterů, mnoha člověčích typů a rozličných smutných i komických figurek. Výjimečnost této inscenace spočívá v tom, že dlouhou škálu různorodých postav a postaviček bravurně ztvárňují jen herci Kamil Mikulčík, Radim Novák a Martin Trnavský. Scénář a režie Dodo Gombár.  Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, předprodej 200 Kč, na místě 220 Kč.
 
Pátek 4. listopadu
* BURZA STŘEDNÍCH ŠKOL se koná od 8.30 do 16.00 hodin pro žáky a žákyně osmých a devátých ročníků ZŠ a jejich rodiče v budově střední školy v Alešově ulici u nádraží. Při této akci proběhne prezentace nabídek středních škol z okresů Semily, Liberec, Jičín, Mladá Boleslav a Jablonec nad Nisou. Akce je pořádána ve spolupráci s Úřadem práce ČR.
 
Sobota 5. listopadu
* NA PALOUČKU. Nová loutková revue divadla Loudadlo, které děti znají z TV pořadů Hřiště 7, Studio Kamarád aj. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE. Dechová hudba Turnovanka hraje v hasičárně v Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více na www.turnovanka.cz
n201110312039_vakci_182_011_akcelistopad* Nová naděje, o. s. a Jednota bratrská Turnov a Semily pořádá PODZIMNÍ LAMPIONOVÝ PRŮVOD „Bouda s lampionem“ pro děti, rodiče i prarodiče. Akce se koná v pátek 4. listopadu v Semilech a v sobotu 5. listopadu v Turnově, v obou městech od 17.00 hodin. Sraz účastníků je v Turnově v parku za letním kinem. Před zahájením samotného průvodu bude možné na místě zakoupit lampiony včetně hůlek a svíček od 16.30 hodin, na konci průvodu je zajištěn prodej teplého čaje a horké čokolády. K občerstvení bude zajištěno drobné pečivo. Jedná se o neziskovou akci, vstup pro všechny je zdarma. Další informace a fotografie z akcí najdete na www.thebouda.cz
* Ve 20.00 hodin vystoupí v restauraci ve Vyskeři na návsi skupina CANDLEWICK. Vstup je zdarma.
 
Úterý 8. listopadu
* TECHTLE MECHTLE. Zbrusu nový název zábavného pořadu známé travesti skupiny HANKY PANKY z Prahy. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 240 Kč, na místě 250 Kč.
* TICHO VE FOYER! Dva svérázní muzikanti Jakub Noha a Pavel Šoumen Homolka jako první využijí „nový“ prostor v areálu Střelnice. V zákoutí horního předsálí bude vytvořena klubová scéna. KC Střelnice, začátek v 19.30 hodin, vstupné 120 Kč.
 
Středa 9. listopadu
* ZA POHÁDKOU POHÁDKA Z KOUZELNÉHO KUKÁTKA. Listopadový pohádkový podvečer věnovaný veršovaným pohádkám J. Žáčka, M. Cerníka, F. Hrubína a dalších. Doplněno pohádkami LS NA ŽIDLI a členů kroužku Turnovský Granátek. Pohádkový koutek městské knihovny A. Marka, začátek v 16.00 hodin.
 
Čtvrtek 10. listopadu
* V 16.30 hodin začíná v Muzeu Českého ráje v Turnově vernisáž výstavy VÁNOČNÍ CUKROVÁNÍ – CUKR, MED A ČOKOLÁDA. Výstava seznámí návštěvníky se světem tří sladkých pokušení – medu, cukru a čokolády v jejich nejrůznějších podobách. Součástí programu vernisáže bude vystoupení skupiny Jazz Kvintet Turnov.

n201110312040_vakci_183_011_akcelistopadPátek 11. a sobota 12. listopadu
* POETIKA 2011. Dvanáctý ročník přehlídky hudby a poezie má obvyklé programové schéma – v pátek recitační soutěž mládeže (přihlášky do 4. listopadu v KC Turnov), v sobotu galakoncert, na kterém se kromě hudebních hostů představí i nejzajímavější recitátoři z páteční soutěže. Hudební složku letos slíbil obstarat Jakub Zahradník se skupinou Stream. Městské divadlo. Pátek 11. listopadu – začátek v 9.30 hodin, sobota 12. listopadu – začátek v 18.00 hodin. Vstupenky na sobotu v předprodeji za 120 Kč, na místě za 140 Kč.
 
Sobota 12. listopadu
* OTEVŘENÁ NÁRUČ PĚSTOUNSKÝCH RODIN. Již čtvrtým rokem připravuje Centrum pro rodinu Náruč, o. s., projekty na podporu a rozvoj pěstounské péče, díky kterým se pěstounské rodiny z Turnovska mohou pravidelně scházet a využívat vzdělávacích a terapeutických programů. Projekty opakovaně finančně podporuje Nadace dětem Terezy Maxové. Každý, kdo má zájem dozvědět se více o pěstounské péči a o životě pěstounských rodin, bude mít jedinečnou možnost – v Centru pro rodinu Náruč proběhne setkání pěstounských rodin. Toto setkání je otevřené a volně přístupné i širší veřejnosti. Přijďte se podívat, dozvíte se, jak se žije dětem z dětských domovů v náhradních rodinách i odborné informace o pěstounské péči. Kromě příjemné atmosféry mezi pěstounskými rodinami vám nabídneme besedu se sociální pracovnicí Městského úřadu v Turnově, ukázku muzikoterapie i odbornou přednášku s logopedkou. Více informací o této celodenní akci najdete na www.naruc.cz
 
Úterý 15. listopadu
* HAVAJSKÉ OSTROVY. Cesta dlouhá 38 dnů po havajských ostrovech vedla Libora Turka rozžhavenou lávou nejaktivnější sopky světa, pohádkovými plážemi, kolem budhistických chrámů, přes původní havajské vesnice, džunglí… – 800 diapozitivů vám poví víc. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* Od 9.30 do 17.00 hodin proběhne v budově střední školy ve Zborovské ulici konference o vzdělávání a výchově osob s poruchou autistického spektra v Libereckém kraji „DĚTI A ŽÁCI S AUTISMEM“. Konference je určena zejména rodičům a pedagogům, ale také zájemcům o téma autismus. Zájemci se mohou předem přihlásit na e-mailové adrese: klara.palme@seznam.cz . Bližší informace na www.autismus-liberec.cz
 
Středa 16. listopadu
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odbodné škole v Turnově. Akce proběhne v obou školních budovách – ve Zborovské a Alešově ulici. Zájemci o studium budou mít možnost seznámit se s prostředím školy a jejím vybavením. Zároveň je možné si prohlédnout dílny optiků (Alešova ulice) a navštívit odloučené pracoviště ve Sklostroji. Ve Zborovské ulici budou návštěvníkům poskytnuty informace týkající se přijetí ke studiu, výběru jednotlivých maturitních oborů – cestovní ruch, hotelnictví, obchodní akademie, také praxí během studia (tuzemských i zahraničních). Další dotazy budou moci zájemci konzultovat s vedením školy nebo s učiteli odborných předmětů. Více informací na telefonním čísle 481 350 011 a www.ohsturnov.cz
V Alešově ulici je akce určena všem zájemcům o studium čtyřletého oboru strojírenství zakončeného maturitní zkouškou, dále  tříletých učebních oborů nástrojař, zámečník, obráběč kovů, optik, prodavač, číšník, kuchař, kuchař – číšník pro pohostinství. Při této příležitosti proběhne prezentace jednotlivých učebních oborů. 
Více informací na telefonním čísle 481 319 111 a www.ohsturnov.cz
 
Čtvrtek 17. listopadu
* ČOKOLÁDOVÁ DÍLNA. Uskuteční se od 10.00 do 15.00 hodin v Muzeu Českého ráje. Čokoláda pro dámy trochu jinak – pleťová maska z lahodné čokolády, pro děti výroba čokoládových figurek a dalších pamlsků. Návštěvníci si vyzkouší, jak se pracuje s čokoládou, ozdobí si svou vyrobenou laskominu a zabalí si ji jako arabesku do jemného papíru.
* POHOVKA II. Divadelní klub „D“ uvádí druhý večer s Ivem Šmoldasem. Tentokrát astrologický, se spisovatelkou Danielou Fischerovou a spisovatelem a astrologem Petrem Messanim. Hudební doprovod Pavel Půta. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 170 Kč. Senioři obdrží vstupenky za 100 Kč na odboru sociálních věcí MěÚ Turnov.

n201110312040_vakci_184_011_akcelistopadPátek 18. listopadu
* Kapela MACKIEHO MESSERA: Kabaret Divizna, začátek v 19.54 hodin.
* OVČIE KIAHNE A JAN BUDAŘ. Ve 20.00 hodin začínají v Kulturním domě v Kacanovech oslavy 1. pětiletky fungování agropunkové kapely Ovčie Kiahne (slovensky neštovice). Narozeniny kapely, která se vypracovala v jednu z nejoriginálnějších v regionu a pravidelně boduje i v republikových anketách, přijede samostatným koncertem podpořit známý herec a zpěvák Jan Budař, osobitý tvůrce, který se pohybuje mezi různými žánry, obory a zábavami – mj. filmy Mistři, Nuda v Brně, Václav, Vratné lahve, Horem pádem, Czech Made Man. Vstupné 150 Kč, v předprodeji 130 Kč (tel. 724 901 387).

 
Sobota 19. listopadu
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE. Dechová hudba Turnovanka hraje v hasičárně v Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více na www.turnovanka.cz
* BOŽSKÝ ŘÍZEK. Úspěšná hra divadelního spolku Nakafráno (v lednu soubor chystá premiéru nové hry – Drůbeží nářez). Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.
 
Pondělí 21. listopadu
* JSME TU PRO VÁS. Pořad se studentkami SZŠ Turnov pro obyvatele penzionu v Žižkově ulici a další zájemce z řad veřejnosti o zásadách první pomoci, zdravém stravování, měření tlaku atd. Zároveň také připomeneme 50. výročí působení Střední zdravotnické školy ve městě. Klubovna penzionu, začátek ve 14.00 hodin. Pořad bude zopakován 22. listopadu v DD Pohoda ve stejnou dobu.
 
Úterý 22. listopadu
* ŠKOLA UŽ JE ZA DVEŘMI ANEB NEBOJME SE ZÁPISU. Akce pro předškoláky v ZŠ v Žižkově ulici v Turnově, začátek je v 16.00 hodin v budově tzv. „školičky“. Připravena je prohlídka prostor, seznámení s budoucími učitelkami prvních tříd, informace o zápisu, o chodu školy a školní družiny atd.
* TURNOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY. V rámci pořadů zaměřených na regionální osobnosti Turnovska se bude v tomto roce poslední pořad věnovat turnovské hudbě a hudebníkům. Bohatá historie THV má svou tradici, je obdivuhodná a je dobře si ji připomenout. Průvodní slovo Jana Zajícová, předsedkyně THV, a PhDr. Vlastislav Hnízdo, DrSc., manželé Eva a Bohuslav Lédlovi a další. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin.
* KOČIČÍ HRA. Hra Istvána Örkenyho přibližuje příběh dvou sester, jejichž život dělí železná opona. Slávu hra získala v interpretaci Dany Medřické z počátku 80. let. V podání železnobrodských ochotníků neztrácí hra sílu hlavně díky hereckému výkonu hlavní představitelky. Inscenace získala doporučení na národní přehlídku činoherního divadla. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 80 Kč.
 
Středa 23. listopadu
* JANA KOUBKOVÁ QUARTET. S Janou Koubkovou vystupuje Ondřej Kabrna, který klavír střídá s akordeonem a arabskou loutnou zvanou oud, bubeník Jan Červenka, který vedle klasické bicí soupravy hraje i na africké djembé a Jan Keller, baskytarista, jenž do quartetu přináší také pro jazz netypický zvuk violoncella. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 130 Kč, na místě 150 Kč.
 
n201110312040_vakci_185_011_akcelistopadPátek 25. listopadu
* VÁNOČNÍ TURNÉ – PETR KOLÁŘ 2011. Několikanásobný stříbrný slavík a držitel řady dalších ocenění. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstupné od 250 do 650 Kč.
* ABRAXAS + Rouden band. Rocková legenda kytaristy Slávka Jandy a zpěváka Mirka Imricha po roce opět v Rovensku pod Troskami! Sál radnice, začátek ve 20.00 hodin.


Sobota 26. listopadu

* Základní organizace Českého svazu chovatelů Turnov 1 pořádá OKRESNÍ VÝSTAVU KRÁLÍKŮ A MÍSTNÍ VÝSTAVU HOLUBŮ. Chovatelská hala u zastávky ČD Turnov-město od 8.00 do 15.00 hodin, občerstvení zajištěno. Bohatá tombola s živými zvířaty. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat.
* Myslivecké sdružení Vyskeř zve na HUBERTSKOU ZÁBAVU, pořádanou v Kulturním domě v Kacanovech, začátek ve 20.00 hodin. Hrají: Veselí pozůstalí. Bohatá tombola se zvěřinou, zvěřinové menu. Vstupné včetně místenky 150 Kč na tel. 728 622 169, 606 621 427. Doprava autobusem zajištěna tam i zpět. Nástup: Přepeře, Turnov (chemička), Turnov žel. st., Turnov – U masny, Turnov – žel. zastávka, Turnov – Mašov.
 
Neděle 27. listopadu
* DEN PRO DĚTSKOU KNIHU. Akce na podporu dětského čtenářství, zaměřená na uvedení nových knížek pro děti, prodej, výtvarné tvoření, dramatizaci textů, hraní pohádek atd. Zároveň je to první adventní neděle spojená s rozsvěcením stromečku a dárečkovou dílnou. Dětské oddělení knihovny A. Marka, začátek v 10.00 hodin.
* CO SE TÉTO NOCI STALO. Recitál mezzosopranistky Pavly Fendrichové s loutnou Jindřicha Macka je složen z méně známých českých a moravských adventních písní v jedinečných úpravách pro loutnu a zpěv. Kostel sv. Františka, začátek v 15.00 hodin, vstupné 60 Kč.
n201111051442_vakci_188_011_vanstrom* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Turnově. Začátek na náměstí Českého ráje v 16.00 hodin. V programu vystoupí žesťový soubor ZUŠ a dramatický kroužek při ZŠ ve Skálově ulici. Moderují Eva Kordová a Aleš Ressler, občerstvení zajištěno, pro děti je připravena malá nadílka.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Rovensku pod Troskami. Program: Od 16.00 hodin v sále radnice vystoupí umělecký hudební soubor MUSICA RUSTICA s programem „Přišli jsme k vám na koledu“. V 17.30 hodin proběhne slavnostní rozsvícení vánočního stromu na rovenském náměstí. V programu vystoupí děti z MŠ a ZŠ, zazní sváteční slovo farářky Jaluškové a starostky města. V průběhu oslav bude možné zakoupit adventní věnečky a dárky, které vyrobily šikovné ruce maminek dětí z MŠ.

Pondělí 28. listopadu

* KIBUC – SOCIALISTICKÝ EXPERIMENT VČERA, DNES A ZÍTRA? Přednáška ve spolupráci se správou synagogy v Turnově. Přednáškový sálek městské knihovny (čajovna), začátek v 17.00 hodin.
 
Úterý 29. listopadu
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ZŠ V ŽIŽKOVĚ ULICI V TURNOVĚ probíhá pro veřejnost od 10.00 do 15.00 hodin. Pro žáky budoucích 6. tříd je od 15.00 hodin připraven speciální program: prohlídka školy, setkání s třídními učitelkami budoucích 6. tříd, seznámení s aktivitami 2. stupně atd.
* FE-ÉRIE O KLADNĚ. Urbanisticko-sociálně-politologická a navíc edukativní inscenace. Divadlo V.A.D. si je vědomo mnohých zjednodušení, nepřesností a snad i nespravedlností, kterých se touto inscenací dopouští na obyvatelích, dobré pověsti a historii největšího města Středočeského kraje. Děj se odehrává v šatně Poldinky v současnosti, obrazy se však vrací zpět do dob počátků, slávy i neslávy tohoto symbolu Kladna. Inscenace se zúčastnila letošního Jiráskova Hronova. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 80 Kč.
 
Středa 30. listopadu
* ZE DVOU SE TO LÉPE TÁHNE. Zábavný pořad populárního imitátora a baviče Zdeňka Izera je plný oblíbených parodií televizních pořadů, soutěží i imitování řady populárních osobností. Partnerkou Z. Izera v novém programu bude Šárka Vaňková, známá z úspěšného působení v první řadě SuperStar. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 180 Kč, na místě 200 Kč.
 
OSTATNÍ NABÍDKA
 
* MATEŘSKÉ CENTRUM NÁRUČ. Provozovny: Skálova 540, Hruborohozecká 388, Turnov, www.naruc.cz , naruc.turnov@seznam.cz , tel. 775 964 314. Pravidelný každodenní program najdete na webových stránkách. Sdružení také provozuje nové internetové stránky, kde najdete spoustu informací pro celé rodiny, od kojenců po seniory. Podívejte se na www.turnovprorodinu.cz . Vybíráme z programu:
* Úterý 1. listopadu – beseda JAK NA TO? Rozvod a porozvodová péče o děti – Stanislava Havlová (sociální pracovnice).
* Víkend 4. – 6. listopadu – LADY VÍKEND – relaxační víkend pro maminky v Peci pod Sněžkou.
* Středa 9. listopadu od 10.00 hodin – ZDRAVÝ ÚSMĚV aneb jak správně pečovat o zoubky již od narození; beseda o prevenci dentální hygieny.
* Středa 9. listopadu od 16.00 hodin: MARTINSKÁ SVĚTÝLKA – vyrobíme lampionky a vydáme se hledat Martinův poklad… Dílnička a procházka pro rodiče s dětmi.
* Sobota 12. listopadu od 9.00 hodin: OTEVŘENÉ SETKÁNÍ PRO PĚSTOUNSKÉ RODINY a také pro zájemce o pěstounskou péči (nutné se přihlásit).
* Sobota 12. listopadu od 13.00 hodin: ŘEČOVÉ OBTÍŽE U DĚTÍ, beseda s logopedkou Helenou Vackovou, vhodné pro rodiče dětí do sedmi let (nutné se přihlásit).
* Středa 16. listopadu od 10.00 hodin: beseda waldorfského klubu na téma STRACH – Hana Hajnová (waldorfská pedagožka).
* Úterý 22. listopadu od 16.30 hodin: ČAJOVNA a VÝTVARNÁ DÍLNA s Jančou Chmelíkovou pro maminky s dětmi; výroba adventních věnců.
* Pátek 25. listopadu od 8.00 hodin: KRÁSNÁ MAMINKA – manikúra pro členy na objednání s možností hlídání dětí.
* Úterý 29. listopadu od 16.00 hodin: ADVENTNÍ SPIRÁLA – již tradičně nás Hanka Hajnová provede adventní spirálou (vánoční rituál).

* RODINNÉ CENTRUM ÚSMĚV, Přepeře, čp. 85 (vedle pošty v centru obce), tel. 603 444 904, www.rcusmev.cz , rcusmev@centrum.cz . Otevřeno je od pondělí do pátku od 8.00 do 16.00 hodin. Hlídání dětí s programem na rozvoj všech dovedností pro zaměstnané maminky, nebo pro zvykání si na školku. Cena za hodinu v herně je 20 Kč, pro obyvatele Přepeř je díky dotaci obecního úřadu herna zdarma.
– Úterý 9.00 až 9.45 Zpívánky, 10.00 až 10.45 Cvičeníčko s říkankami.
– Čtvrtek 9.00 až 9.45 Výtvarka (kreslení, stříhání, modelování…), 10.00 – 10.45 Montessori pedagogika, práce se speciálními pomůckami.

* THE BOUDA PRO VEŘEJNOST. Aktivity pod patronací turnovské Jednoty bratrské a Nové naděje, o. s. v čajovně (v suterénu budovy Městské knihovny A. Marka, Jeronýmova 517) nebo v domě The Bouda na ulici 28. října 543. Kalendář akcí a podrobné informace najdete na www.thebouda.cz . V nabídce jsou setkání maminek s dětmi, i třeba florbal pro muže. V týdnu je pro veřejnost otevřena Čajovna Tea Bouda v suterénu knihovny. Zde funguje dvakrát týdně Klub 13 pro děti a mládež s deskovými hrami. Nově je v nabídce i krátkodobé hlídání dětí ve středu od 9.00 do 12.00 hodin. Bližší informace na telefonním čísle 776 756 223.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.