PODZIMNÍ PŘIPRAVENOST HLÁSÍ I FOTBALOVÝ KRAJ, FOTBALOVÉ ČERTICE HLEDAJÍ DALŠÍ ZÁJEMKYNĚ

0

S krátkým zpožděním za ligami a vyššími soutěžemi vstoupí o nadcházejícím víkendu do podzimní části mistrovské sezony 2021–2022 také kluby hrající krajské a okresní soutěže. Až na jenišovickou výjimku – přihláška do nižší třídy – zůstává zastoupení Turnovska v podstatě stejné jako před covidem, který se však i nadále promítne do dění na hřištích. Konkrétní pravidla už FAČR zveřejnil, takže se s nimi musí všichni zúčastnění nějak popasovat. A jaká je v jednotlivých oddílech situace před ostrým startem?

TURNOV
V nejvyšší krajské soutěži – krajském přeboru bude pozornost upřena především do Turnova. Modrobílí začali letní přípravu v půli července a absolvovali ji také dorostenci Marek, Falkenberg, Třešňák a Parsi. Brankářský tým v čele s Kopalem posílil ke Kalousovi ještě Filla a expřepeřský Vrána. „Momentálně dotahujeme přestupy libereckých mladíků Jakuba Flesnera, levého beka Jana Křeše a Jaromíra Ježka, ovšem ten je nyní zraněný, stejně jako Drahovzal a Žďárský. Po delší nemoci se objevil Lukáš Havel,“ prozradil manažer FKT Petr Koubus. Herně Turnovské prověřilo nejprve Mnichovo Hradiště, kterému podlehli 1:2, když čestný úspěch vstřelil čerstvý ženáč Štěpán Havel. Šmicerovy Dolní Chabry zdolali 4:2 po brankách Lenfelda, Drahoše, Flesnera a Svobody, Vrchlabí vysoko 7:2 (2 Beneš a Flesner, P. Havel, Svoboda, Lanfeld) a v generálce na KP vyhráli v Poděbradech 5:3, kde čtyři branky vsítil v přípravě střelecky nejúspěšnější Beneš a jednu přidal novic Flesner, který po příchodu do Turnova, jak vidno, rovněž potvrzoval své vlohy. Otazníky veřejnosti tak visí snad jenom nad fungováním B-týmu. Výbor má ovšem jasno. „Kostru béčka by měla tvořit pětice zkušených hráčů, kolem nichž by se měli prosazovat dorostenci, a měli tak větší kontakt s dospělým fotbalem a neměli potom problém přecházet do této kategorie. Cílem klubu samotného je vrátit se po složitém období do normálního fotbalového života, postupně vybudovat tým ochotný na sobě pracovat a schopný hrát o postup do vyšší soutěže s potencionálem ji dlouhodobě hrát, což je ovšem běh na dlouhou trať s nejistým cílem,“ přiblížil Koubus.

SEDMIHORKY
FK Sedmihorky posílil již avizovaný navrátilec Vaníček a jenišovický špílmachr Matěj Randák, jenž se střelecky předvedl už v Pěnčíně, kde však ani zdaleka neodvrátil nepříjemně vysokou prohru FKS. Trenéry Bekakise a P. Šafáře si pak Karlovičtí museli udobřovat výhrou v Bělé p. B. Po poločasu 0:3 se na debaklu domácích podílel dvěma góly Černý, jednou skórovali Ložek, Špína, Urbánek a Pařík. „Hostování ve Mšeně končí gólmanu Zachovalovi. V novém ročníku chceme navázat na svou dřívější výkonnost. Oddílovou novinkou je přihlášení mladšího dorostu, který si vypiplal Petr Bajer a měl by do budoucna produkovat nové hráče pro áčko,“ krátce shrnul léto sportovní ředitel Ondřej Staněk.

ROVENSKO
Příliš změn nehlásí Rovensko, které i přes zrušení B-týmu rozhodně nečeká lehká sezona. Rovenští v přípravě porazili Mírovou a kombinovaný Jičín. Proti středočeským Pěčicím sice vedli gólem Šimka, ale promarnili další šance a díky brance hostů v samém závěru prohráli. Příležitost v duelu s četnými dovolenkovými absencemi dostal v druhé půli mj. mladý brankář Pavel Jíra (16), protože námluvy se zkušeným exturnovákem Mírou Hykou jsou stále na bodu nula. Kádr se bude po kanonýrech Lukáši Malém a Filipu Koubkovi loučit také s tvořivým Štěpničkou. „Od nové sezony si toho raději moc neslibuju, obzvlášť když už teď vím, že rozlučka mužstva se Štěpňou je naplánována v ne zrovna vhodný termín, navíc před utkáním v ambiciózním Hrádku má několik hráčů základu nahlášenou dovolenou,“ děsí se prezident Marek Náhlovský, který však jménem klubu nezapomněl poblahopřát funkcionářské legendě Karlu Fialovi k jeho 70. narozeninám.

PĚNČÍN
Náš jediný zástupce v I. A třídě – TJ Sokol Pěnčín, který nově vede exligista Lukáš Hodan se v letní přípravě prezentoval velice dobrými výsledky. Již zmíněné Sedmihorky deklasoval doma i s halvem Tomášem Kratochvílem v bráně 7:3, Hodkovicím nasázel půltucet branek 6:0 a stejně takovou porci při výsledku 6:3 nadělil Jenišovicím. „Nový trenér si pochvaluje tréninkovou docházkou v rytmu úterý, čtvrtek a sobota, zkreslenou pouze plánovanými dovolenými. Gólově se nejvíc dařilo Vítovi s Bártou, jimž na paty šlapal Schmeiler. Naopak stínem přípravy je zranění Davida Primáska. V nastávajícím podzimu budeme i nadále spoléhat na brankáře Martina Semenského a z Turnova se možná vrátí Mikuláš Žďárský. Tým by měli omladit ještě další mladíci, které jsme zkoušeli a na jejichž příchodu pracujeme,“ sdělil nám člen výboru Pavel Mizera.

JENIŠOVICE
Po nedávné postupové euforii nastalo vystřízlivění v Jenišovicích, které zrušily béčko a svůj jediný celek přihlásilo do I. B třídy. „Zatím jsme bez oficiálního trenéra, takže to dáváme dohromady s radou starších. Zrušením béčka bychom měli mít dostatek hráčů, ale doba je více než složitá, takže teprve uvidíme, co změny přinesou,“ řekl jménem Sokolů Leoš Bernard, který po prohře v Pěnčíně potvrdil jenom odchod Matěje Randáka do Sedmihorek, když to předtím zkoušel také v Rovensku.

MÍROVÁ POD KOZÁKOVEM
Příliš se nevzrušují v Mírové p. Koz., kde kouč Pavel Janda musel nejprve zkousnout prohru v Rovensku 5:0, aby si následně spravil chuť výpraskem turnovského dorostu 7:0. „V kádru nejsou prakticky žádné změny. Opět to chce zkusit Hlubůček, a nadále zůstávají zkušení Hejduk s Márou Jírou, takže se dál budeme stabilizovat a zabydlovat v krajské soutěži,“ prohlásil předseda klubu Petr Dědeček, jenž se už těší na třaskavé derby s Jenišovicemi, které mistrovský podzim otevře.

PŘEPEŘE
Hlavu si zatím příliš nelámou ani v Přepeřích. Po zrušení třetího dospělého celku by měl být kádr toho druhého natolik široký, aby se při posílení některými ligisty pod trenérskými zkušenostmi Josefa Petříka staršího opět pokusil vykopat již několikrát avizovaný postup do vyšší třídy.

ČERTICE URČITĚ NEZNAMENÁ ČERTIT SE…
Amatérský tým TJ Čert Fénix, složený z fotbalistek čtyř okresů, jemuž jsme mediálním partnerem, nezahálí ani v létě a plně si užívá návratu ke kopané. Po krátkém „klidovém“ období, v němž se při interním fotbálku u Jizery vyhlašovala fotbalistka roku, došlo i na další turnajové měření sil daleko za hranicemi našeho regionu. V plánu jsou rovněž přípravná utkání na nový mistrovský ročník pravidelné soutěže – „Holčiny Cup“.

Mezi řadou speciálních ocenění byla na společném červnovém opékání Fotbalistkou roku 2020 vyhlášena kanonýrka Franziska Pradella z Turnova. Nejlepší střelkyně bohužel chyběla na turnaji Sázava 2021, kde však zejména díky bezgólové remíze s Mnichovým Hradištěm posíleným sparťankami, dokázaly čertice i tak postoupit z 2. místa své skupiny! V dalším průběhu turnaje v obci u Lanškrouna se již tolik nedařilo, takže z toho rezultovalo konečné 6. místo. Triumf alespoň v něčem však Fénix přece jen zaznamenal, když TOP obránkyní byla vyhlášena stoperka Majda Ščuková. „Pro mě osobně byl příjemným a velkým překvapením debut Terezy Hanušové v bráně, která se při absenci naší jedničky Verunky Tůmové mezi tyčemi teprve zabydluje, a několikrát náš tým v těžkých situacích podržela,“ vyzdvihl manažer Jan Štol.

Další každoroční akcí Fénixu je účast na dvoudenním Summer Women´s Cupu v Jehnědí u Chocně. Letos byl k čerticím los velice krutý, protože měly ve skupině hned dva prvoligové celky z Hradce Králové a Pardubic, na něž při sebevětší snaze prostě neměly. V nedělních soubojích o konečné umístění, poněkud „zkreslených“ předešlou večerní diskotékou, došlo také na divizní soupeřky z královéhradecké Třebše a přes poměrně slušný výkon to stačilo pouze na 12. místo mezi patnácti účastníky. „Proti ostatním jsme stále ještě amatéři, a tady konkrétně rozhoduje hlavně koncovka, kterou mají všechny naše soupeřky rozhodně propracovanější. O to nečekanější je náš úspěch v doprovodných individuálních soutěžích, takže se do budoucna máme o co opřít, a to nemluvím o stmelení našeho různorodého kolektivu,“ byl za realizační tým spokojen jeho vedoucí Jan Štol.

Zkušená Mária Hroncová totiž s přehledem vyhrála v hlavičkách a zdatně si vedly i další čtyři zástupkyně čertic, takže to v konečném součtu dalo na krásný bronz! Před brankářkou Hanušovou, za kterou po jejím zranění s přehledem zaskočila Eva Horáková, se ve hře objevily ještě Třísková, Kubáčková, Žižková, Schmidtová, Ščuková, Fabianová, Honzíková, Janečková, Runčíková a Bartošová.

Hráčky TJ Čert Fénix čeká ve čtvrtek 5. srpna přátelský souboj s dorostenkami Sokola Třebeš, které jsou na soustředění pod hradem Pecka u Nové Paky, a hned druhý den na to se v Seleticích utkají s divizním Mělníkem. Na neděli 15. srpna je domluven přátelák v Dobrém Poli a o poslední srpnové neděli pekelné léto zakončí duel v Chotusicích u Čáslavi.

Parta čertic dál vyzývá zájemkyně z řad dívek a žen, které by chtěly posílit jejich kádr, aby se kdykoliv ozvaly přes sociální sítě nebo osobně přišly na jejich tréninky, které se konají každé úterý od 17.00 hodin na hřišti pod halou TSC v Turnově II.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.