LISTOPADOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

A je tu předposlední měsíc roku. Podzimní mlhy, plískanice a nepohoda venku jsou logickou pozvánkou na akce pod střechou, kde se zahřejete nejen zvenčí, ale i uvnitř na duši. Pozvánek je tu hodně. Kapela Znouzecnost na Střelnici, legendární Vladimír Mišík v Kacanovech, skupina Wohnout akusticky v divadle, Snap Call v Magicu. Z dalších akcí jsou to lampionové průvody pro děti, koncert Podkrkonošského symfonického orchestru, cestovatelské přednášky a první adventní koncerty…

Středa 1. listopadu
* SMRT A POHŘEBNÍ ZVYKLOSTI VE STŘEDOVĚKU A NOVOVĚKU. Přednáškové posezení na „dušičkové“ téma z oblasti dějin každodennosti bude kromě samotného vývoje pohřbívání zaměřeno na problematiku vnímání smrti a přístupu k ní. Kamenářský dům v areálu Muzea Českého ráje od 17.00 hodin

Čtvrtek 2. listopadu
* TANEČNÍ PRO MANŽELSKÉ A PŘÁTELSKÉ PÁRY 2017. Začátečníci 3. lekce. Taneční kurzy pod vedením Petra Mertlíka. KC Střelnice od 18.30 hodin.
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Máte rádi televizní soutěže? Znáte četné odpovědi a jste soutěživí? Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2 – 4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na: weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. Kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Pátek 3. listopadu
* ZNOUZECNOST. 31 let v životě člověka není zrovna málo. A v životě kapely už vůbec ne. Znouzecnost je svérázný mix punku, undergroundu, folku, garážového rocku, šansonu i lehce archetypálního primitivismu, vycházející především z tradičního tříakordového písničkářství. Vznikla v roce 1986 v Plzni, inspirována jednoduchostí punkové a nové vlny. Jako předkapela vystoupí psycho-punk-popový kvintet Ba naopank. Koncert. KC Střelnice – velký sál od 20.00 hodin. Vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 200 Kč.

Sobota 4. listopadu
* LAMPIONOVÝ PRŮVOD. Tradiční podzimní akce. Průvod se sejde opět v městském parku za letním kinem v 17.00 hodin a zakončen bude na stejném místě. Pořádá Žlutá ponorka.
* POSVÍCENSKÁ ZÁBAVA S KAPELOU WALDOVY MATUŠKY. Sál hospody v Olešnici od 20.00 hodin.
* BRUTUS ROCK a EXTRA BAND – legendární rockové kapely zahrají ROUDEN BANDU, který slaví 35 let! Sál radnice v Rovensku pod Troskami od 20.00 hodin.
* GOLDDIGGER NIGHT – kapela Snap Call zve do turnovského klubu Magic, kde bude pěkně živo. Skupina zde totiž v předpremiéře představí a zároveň pokřtí svůj nový singl a klip The Old Golddigger. A to není zdaleka všechno. „Nadupaný“ je totiž i další program. Snap Call zde odehrají koncert a podporou jim budou i dvě spřátelené kapely. Tou první budou pro turnovské publikum známí Silent Session a druhým překvapením bude pražská kapela Curlies. Ti se specifikují pod žánrem cirkus-punk. Akce začíná ve 20.00 hodin a vstupné je 120 Kč.

Pondělí 6. listopadu
* HORNÍ DOLPO – UTAJENÁ ZEMĚ HIMÁLAJE. Cestovatelská diashow Pavly Bičíkové. Sál Žluté ponorky v Husově ulici od 18.00 hodin. Více na www.bicikova.cz.

Úterý 7. listopadu
* ZÁHADNÁ A DRSNÁ NAMIBIE. Červená Namibijská poušť, unikátní přírodní poklady, život v poušti, pusté a obávané Pobřeží koster, kolonie lachtanů, diamanty a diamantová města, pouštní sloni, žirafy, nosorožci, damani a další africká zvířata, stromové aloe a jiné zvláštní rostliny, nadmíru zajímavé africké kmeny. Namibií zájemce provedou manželé Motani. Cestovatelský klub. KC Střelnice – velký sál od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.
* ŽIVOT SE STROMY. Uvedení nové knihy Marie Hruškové, Václava Větvičky a dalších autorů. Součástí večera je také vyhlášení výsledků soutěže Rozkvetlý Turnov 2017, kterou vyhlásilo město Turnov, odbor životního prostředí. Dům Na Sboře od 18.00 hodin.

Středa 8. listopadu
* MARTINSKÁ SVĚTÝLKA. Tradiční akce pro rodiče s malými dětmi Centra pro rodinu Náruč. Zjeví se i letos cestou k pokladu bílý kůň? 16.00 – 16.45 dílnička v centru Náruč s možností vyrobit si vlastní jednoduchý lampionek, 16.45 – sraz účastníků průvodu u Náruče ve Skálově ulici, rozsvěcení světýlek, 17.00 – odchod průvodu po stopách sv. Martina. Více najdete na www.naruc.cz.

Čtvrtek 9. listopadu
* LOUTKY ZE STARÉ PŮDY. Rodinná loutková divadla ze sbírky Marie a Pavla Jiráskových. K vánočním svátkům patřily dříve neodmyslitelně loutky a loutková divadla. Jednoduché scény doplněné postavami Kašpárka, Čerta či Princezny s Rytířem se rozehrávaly a naplňovaly sváteční podvečery vánočních dnů v mnoha rodinách. V rámci programu vernisáže vystoupí Čmukaři Turnov s pohádkou Jak se víla… Kamenářský dům v areálu Muzea Českého ráje od 16.30 hodin. Výstava potrvá do 21. ledna 2018.
* GALAKONCERT POETIKY: OSTRAK MODE A WOLF LOST IN THE POEM. Tradiční recitační soutěž Poetika i letos vyvrcholí galakoncertem, v němž se snoubí písně Ostrak Mode a jedinečná poezie písničkářů Wolf lost in the poem. Městské divadlo Turnov od 18.00 hodin. Vlastní recitační soutěž probíhá v městském divadle ve středu a ve čtvrtek vždy od 9.00 hodin.
* TANEČNÍ PRO MANŽELSKÉ A PŘÁTELSKÉ PÁRY 2017. Začátečníci, 4. lekce. Taneční kurzy pod vedením Petra Mertlíka. KC Střelnice od 18.30 hodin.

Pátek 10. listopadu
* VZPOMÍNKOVÝ KONCERT TVOJE HVĚZDA NA NEBI. Společný koncert turnovského písničkáře a básníka Mr Fraše a znovuobnovené, původně turnovské rockové formace Hitmakers je věnován Kláře Šafrové. Na programu budou písně z nově připravovaného alba z autorské dílny básníkovy a také výběr známých i méně známých skladeb kapely. Večer bude pojatý jako vzpomínka na vzácnou osobu, Kláru Šafrovou, a výtěžek z dobrovolného vstupného bude poskytnut Nadaci na léčbu rakoviny prsu. KC Střelnice, velký sál, od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Pátek 10. a sobota 11. listopadu
* DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VÝZKUMNÉHO CENTRA TOPTEC. V pátek 10. listopadu pro školy – jediné pracoviště Akademie věd v Libereckém kraji zve studenty a jejich učitele na prohlídku turnovských laboratoří pro výzkum a vývoj optiky. Registrace škol na kovacicinova@ipp.cas.cz, nebo tel. 487 953 915.
Sobota 11. listopadu: Den otevřených dveří pro veřejnost od 10.00 do 15.00 hodin, prohlídky začínají vždy v celou hodinu. Přijďte se podívat na jediné pracoviště Akademie věd v Libereckém kraji. V turnovských laboratořích se vyvíjí špičková optika pro výzkum vesmíru. Bližší informace na www.toptec.eu nebo na tel. 487 953 915.

Sobota 11. listopadu
* VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ A KREATIVITY se koná od 10.00 do 17.00 hodin v prostorách obecního úřadu Karlovice.
* SVATOMARTINSKÉ VESELENÍ na hřišti v Ohrazenicích od 14.30 hodin. Na co se můžete těšit? Na soutěže pro děti a jejich doprovod na hřišti i v místní škole, na výuku žonglování, svezení na koni, na lampionový průvod obcí od 16.45 hodin i s ohňostrojem, na Rachot bandu, fire show, vyhlášení cyklisty roku, občerstvení. Akce trvá až do večerních hodin. Více na www.ohrazenice.cz – odkaz na TJ Sokol.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE – „hasičárna“ Daliměřice od 16.00 hodin. K poslechu i tanci hraje Turnovanka. Více info na www.turnovanka.cz.
* DON CARLOS. Opéra Bastille v Paříži, 290 minut. Opera v kině. Kino Sféra od 17.00 hodin. Vstupné 270 Kč.
* VLADIMÍR MIŠÍK a ETC. Koncert legendy! KD Kacanovy od 20.00 hodin. Vstupné 270 Kč, předprodej v rest. Králíček a v Trafice U Vildy ve Skálově ulici.
* JAKUB NOHA BAND. Současné hudební uskupení Jakub Noha band vzniklo v roce 1992. Vlastní tvorba tohoto hudebního uskupení se pohybuje na pomezí folku, blues a rocku. Hosty budou Jiří Konvrzek a skupina Za-Beat. Koncert a křest alba. Kulturní kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* ČESKO-SLOVENSKÁ DISKOTÉKA. DJ Aleš Mastník a Jarda Hoření. Riegrova turistická chata Kozákov od 20.00 hodin.

Vladimír Mišík

Neděle 12. listopadu
* Z MUZIKÁLU DO MUZIKÁLU II. Další příběhy, nové osudy a nesmrtelné písně. Tak by se dalo stručně charakterizovat dlouho očekávané pokračování hudebně dramatického pořadu Z muzikálu do muzikálu, které opět připravil pěvecký sbor SDS z Lomnice nad Popelkou. Zážitek z představení je umocněn projekcí, světelnými efekty firmy Bukovinský, výpravnou scénou a velkým množstvím kostýmů. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné 120 Kč.

Z představení Z muzikálu do muzikálu II divadelních ochotníků z Lomnice nad Popelkou

Pondělí 13. listopadu
* HISTORIK JOSEF PEKAŘ. Pekař byl přední český historik přelomu 19. a 20. století, žák Jaroslava Golla, profesor a rektor Univerzity Karlovy. Přednáší historik Marek Fapšo. Budova ZŠ v Alešově ulici, Turnov II, od 18.00 hodin.

Úterý 14. listopadu
* POEZIE V ULICÍCH. Prezentace vlastní básnické tvorby studentů SUPŠ Turnov a ZŠ Skálova proběhne v městském parku po celý den. V případě nepříznivého počasí se akce koná v prostorách SUPŠ.

Středa 15. listopadu
* UGANDA – TROCHU JINÁ AFRIKA. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.
* KLUB ZAČÍNAJÍCÍCH AUTORŮ – čítárna v oddělení dospělých městské knihovny od 18.00 hodin.
* TANEČNÍ PRO MANŽELSKÉ A PŘÁTELSKÉ PÁRY 2017. KC Střelnice od 18.30 hodin.

Čtvrtek 16. listopadu
* PODKRKONOŠSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR. PSO slaví v letošním roce 10 let svého působení. Hraje v něm přes osmdesát hudebníků ve věku od dvanácti do pětaosmdesáti let, a to z okruhu zhruba sto kilometrů kolem Semil, kde spolek sídlí. KC Střelnice, velký sál od 19.30 hodin.

Podkrkonošský symfonický orchestr

Pátek 17. listopadu
* SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ HASIČSKÉHO AUTA. Město Rovensko pod Troskami a zdejší Sbor dobrovolných hasičů zvou všechny občany – dospělé i děti – na SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ NOVÉHO HASIČSKÉHO AUTA jednotce dobrovolných hasičů Rovensko pod Troskami. Začátek ve 12.00 hodin na rovenském náměstí.
* ASTRONOMIE V KACANOVECH. Beseda s prof. RNDr. Petrem Kulhánkem, CSc., o novinkách v astronomii posledních let se uskuteční v KD Kacanovy od 18.00 hodin. Vstupné 60 Kč, děti zdarma.
* WOHNOUT UNPLUGGED. Historicky druhá unplugged sezona oblíbené české kapely. Potvrzeným hostem je například houslista Vojta Lavička. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné dle místa sezení 280 Kč / 250 Kč.

Pondělí 20. listopadu
* OVČÁČEK MILÁČEK. Městské divadlo Zlín přichází s pokračováním nekorektního kabaretu na téma české politické scény. Po úspěšné inscenaci Ovčáček čtveráček přichází zlínští divadelníci s pokračováním, ve kterém se objeví nové postavy včetně Andreje Babiše. Děj je tentokrát umístěn do blízké budoucnosti, a sice do vrcholící prezidentské kampaně v roce 2018. Přímý přenos divadla. Kino Sféra od 19.00 hodin. Vstupné 250 Kč / 200 Kč studenti a senioři.

Úterý 21. listopadu
* VEČER NA SBOŘE: BÁSNÍK JOSEF KAINAR. Komponovaný pořad slova a hudby k 100. výročí básníkova narození. Průvodní slovo Vlastislav Hnízdo, hudební doprovod Martin Hybler, recitace Eva Kordová. Dům Na Sboře od 18.00 hodin.

Středa 22. listopadu
* DVOULETÉ DĚTI A MATEŘSKÉ ŠKOLY V TURNOVĚ. Od roku 2020 budou mít dle zákona právo na školku rodiče všech dvouletých dětí. Jak se na tuto skutečnost připravují školky v Turnově? Beseda s místostarostkou Petrou Houškovou v Centru pro rodinu Náruč od 10.00 hodin. Více najdete na www.naruc.cz.
* O LITERATUŘE S ONDŘEJEM NEZBEDOU. Další pořad z cyklu literárních besed. Nezbeda v rámci grantu Rok jinak zpracoval knihu Průvodce smrtelníka, za kterou získal v roce 2017 cenu Magnesia Litera – pro Dilia litera objev roku. Od roku 2015 zároveň pracuje jako redaktor v neziskové společnosti Post Bellum a od roku 2017 jako dramaturg pořadu Kultura+ na ČT24. Kulturní kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Čtvrtek 23. listopadu
* reGenerace 3. Na počátku cyklu výstav reGenerace bylo zjištění, že v posledních desetiletích turnovské muzeum věnovalo výrazně více pozornosti mezinárodní šperkařské scéně a historickému šperku než současné autorské tvorbě zdejších zlatníků a šperkařů. Výstavou reGenerace chtějí organizátoři dluh našim domácím šperkařům alespoň částečně splatit. Výstavní sál Muzea Českého ráje od 17.00 hodin. Výstava potrvá do 14. ledna 2018.
* TANEČNÍ PRO MANŽELSKÉ A PŘÁTELSKÉ PÁRY 2017. KC Střelnice od 18.30 hodin.
* LIBUŠE ŠVORMOVÁ. Spisovatelka Zuzana Maléřová si na Pohovku pozvala významnou divadelní a filmovou herečku Libuši Švormovou, jejíž jméno se pojí s velkou érou Městských divadel pražských a v současnosti především s prkny Divadla na Vinohradech. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, seniorské vstupné na OSV 140 Kč.

Pátek 24. listopadu
* PEROKRESBY IVETY KLEINOVÉ. V rámci blížícího se výročí 700 let obce Všeň jste zváni na výstavu všeňské rodačky a výtvarnice Ivety Kleinové. Výstavu zahájí starosta obce Radim Janeček a hudební doprovod obstará Týna Poláková. Přijďte se podívat na romanticky laděné obrázky ze Všeně a blízkého okolí. Vernisáž proběhne od 17.00 hodin v prostorách obecního úřadu ve Všeni. Výstava potrvá do konce dubna 2018. Více na www.vsen.cz.
* NAPŘÍČ. Myšlenkou minifestivalu NAPŘÍČ je spojit zajímavé muzikanty, kteří by se třeba na pódiu nikdy nesetkaly. Tentokrát se můžete těšit na tři hudební bloky. První zahájí písničkářka se silným hlasem a harmonikou Jana Vébrová, na kterou naváže Pája Táboříková, která představí ambiciózní projekt PayaNoia. Dále vystoupí uskupení Něžná noc, v jejímž čele uvidíte textaře a zpěváka Jana Saharu Hedla a zpěvačku Blanku Šrůmovou. Celým večerem vás bude provázet Ondřej Halama. KC Střelnice, velký sál, od 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.
* PREMIÉRA KLIPU, BLACK & WHITE PARTY A AFTERPARTY S ŽIVÝM VYSTOUPENÍM – PAYYA MATYS. Mladá zpěvačka Payya Matys vydala svoje první album Ze Stínů, na kterém je jedenáct písní. Sama Payya v rozhovoru pro TvA (ZDE) uvedla, že se v nejbližší době bude věnovat natáčení klipů k písním. Nyní je tu aktuálně podzimní premiéra jednoho z nich, konkrétně k singlu Jin-jang. Chytlavou písničku o protikladech s Payyou zrealizoval Santo Woreal, který je zároveň autorem textu. Můžete se těšit na Black & White party v turnovské restauraci Korunní princ, jejíž součástí bude zmíněná premiéra. A pro všechny je připravená i afterparty v klubu Turn Off, kde proběhne živá show, takže si umělce budete moci poslechnout live. Vstup volný. Start ve 20.00 hodin.

Sobota 25. listopadu
* DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ. Pohádkový příběh o přátelství a pomoci, ale i lásce přiveze táborské loutkové Divadlo Dokola. Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin, vstupné 60 Kč.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE – „hasičárna“ Daliměřice od 16.00 hodin. K poslechu i tanci hraje Turnovanka. Více info na www.turnovanka.cz.

Dechovka Turnovanka

Neděle 26. listopadu
* POSLÁN JEST OD BOHA ANDĚL… Na prvním adventním koncertě – čistě instrumentálního rázu – zahrají Jindřich Macek (loutna) a Jitka Baštová (akordeon). Kostel sv. Františka z Assisi od 15.00 hodin. Vstupné 80 Kč.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU A VÁNOČNÍ ZPÍVANÍ v Rovensku pod Troskami.
Program v sále radnice:
– od 15.00 hod. výstava pohlednic Josefa Lady připravená Klubem filatelistů Rovensko pod Troskami
– od 15.30 do 16.00 hod. vystoupení královéhradecké folkové skupiny Zemědým
– od 16.00 do 17.00 hod. vánoční zpívání v podání pražské skupiny Muzika Rebel. Vstup zdarma
Program na náměstí prof. Drahoňovského:
– od 15.00 hod. – prodej adventních věnečků a dárků s vánoční tématikou
– od 17.30 hod. – rozsvícení vánočního stromu doprovázené vystoupením dětí z rovenské ZŠ a MŠ, svátečním slovem farářky a starostky města
* GAGARIN! Do turnovského divadla se vrací divadelní spolek Športniki! s inscenací o životě a díle Jurije Alexejeviče Gagarina. Těšte se na loutky, zpěvy, tance a ke slovu přijdou i filmové týdeníky. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin.

Pondělí 27. listopadu
* JAK NA INTERNETU NENALETĚT. Internet a sociální sítě jsou otevřeným prostorem pro svobodnou výměnu informací a myšlenek, ale také prostředím pro šíření polopravd, lží, strachu a nenávisti. Srdečně vás zveme na diskuzi s odborníky z oblasti médií, komunikace a psychologie. Začátek v 18.00 hodin ve společenském sálku knihovny A. Marka.

Úterý 28. listopadu
* POHÁDKOVÝ PODVEČER: PODZIMNÍ POHÁDKY. Dětské oddělení knihovny od 16.00 hodin.
* PODVEČER S DESKOVÝMI HRAMI. Kajuta č. 25 ve druhém patře Žluté ponorky v Husově ulici od 16.00 do 21.00 hodin.
* JIŘÍ SUCHÝ A JITKA MOLAVCOVÁ. Návrat do nejlepších let divadla Semafor. KC Střelnice, velký sál, od 19.00 hodin. Vstupné dle místa sezení od 250 Kč.

Středa 29. listopadu
* Na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ zve Obchodní akademie, Hotelová škola a střední odborná škola. Seznámit se s výukou můžete v budovách školy ve Zborovské a Alešově ulici od 11.30 do 17.00 hodin.
* GALERIE ČESKÝ RÁJ zve na vernisáž děl regionálních autorů, spojenou s ochutnávkou známých všeňských koláčů. Můžete se seznámit s perokresbami současné turnovské autorky Ivety Kleinové či s krajinnými motivy z Českého ráje, které malovali Jaroslav Korčák, Václav Starý a Eduard Brabenec. Zajímavým dílem je zobrazení skalního města Miroslavem Šilhánem, který byl současně akademickým malířem i velitelem turnovské policie. Vrcholem sbírky je velký obraz „Z Turnovska“ známého malíře Jaroslava Klápštěho. Výstavu doplňuje keramika další regionální autorky Hany Hlubučkové. Galerii najdete v prostorách společnosti AGRA Český ráj, Všeň 124 (pod obecním úřadem). Má ve svých sbírkách zhruba 250 obrazů více než stovky autorů. Zahájení v 17.00 hodin.
* ISLAND – ZEMĚ OHNĚ A LEDU. Přednášku o jednom z nejkrásnějších ostrovů světa si připravila Pavla Bičíková, s kterou prostřednictvím fotografií budeme putovat kolem činných sopek, ledovců, vodopádů, gejzírů přes duhové hory až k měsíční krajině. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč. Více na www.bicikova.cz.
* JAK SE HUSÁKOVI ZDÁLO, ŽE JE VĚRA ČÁSLAVSKÁ. Komediograf Brno v čele s Tomášem Matonohou přiveze výtečnou komedii, která je originálním zpracováním naší nedávné minulosti. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 340 Kč, na místě 380 Kč.

Čtvrtek 30. listopadu
* ADVENTNÍ VĚNCOVÁNÍ. Přijďte si s námi vytvořit adventní věnec nebo aranžmá dle svého přání. K dispozici bude větvoví jehličnaté i bez, drátky, tavné pistole a různé další doplňkové materiály. Kapacita 10 osob, rezervace místa nutná na e-mailu ladicka@email.cz. Výtvarná dílna v přízemí Žluté ponorky od 18.00 do 22.00 hodin.
* PROČ MUŽI NEPOSLOUCHAJÍ A ŽENY NEUMĚJÍ ČÍST V MAPÁCH. Amatérský soubor Sokol Bozkov vás zve na komedii, která vám pomůže k tomu, abyste vedli šťastnější, zdravější a harmoničtější život. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

Sobota 2. prosince
* ADVENTNÍ KONCERT V PŘEPEŘÍCH v kostele svatého Jakuba Staršího. Tentokrát budete mít příležitost slyšet původní sebrané „Železnobrodské koledy“ upravené pro sbor s instrumentálním doprovodem v podání Kostelíčkového pěveckého sboru ze Železného Brodu. Po koncertě bude následovat požehnání vašim adventním věncům. Přineste si svůj adventní věnec a začněte letošní advent s unikátními koledami z našeho kraje. Začátek v 17.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* VÁNOCE NA DLASKOVĚ STATKU. Na závěr návštěvní sezony připravilo Muzeum Českého ráje na Dlaskově statku v Dolánkách již tradiční výstavu, která návštěvníky uvede do přípravy a vlastní oslavy vánočních svátků v bohaté selské usedlosti. Expozice bude otevřena do konce roku. VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ – v sobotu 2. prosince zavítá na Dlaskův statek ve 14.00 hodin hudební uskupení PROVAZ – sousedský sbor ze Skalan a okolí. V jejich podání si návštěvníci budou moci vyslechnout a zazpívat koledy a adventní gospely. Pro všechny, kdo zavítají na první „Vánoční zpívání“ na Dlaskově statku, bude přichystáno malé pohoštění – pro zahřátí svařené víno, k ochutnávce tradiční calta a perník.

Sobota 2. a neděle 3. prosince
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV – ADVENTNÍ TRHY. Čestný dvůr zámku Sychrov se o prvním prosincovém víkendu opět promění v místo, kde na vás dýchne atmosféra vánočního času. Vstupné jednotné 50 Kč (www.zamek-sychrov.cz).

Z vystoupení PS Musica Fortuna

Neděle 3. prosince
* ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Program na náměstí Českého ráje v Turnově bude zahájen v 16.30 hodin vystoupením dechového souboru ZUŠ. Vystoupí také dětský pěvecký soubor Karmínek pod vedením Jindřicha Bady a dramatický kroužek ZŠ Žižkova pod vedením Jany Kepkové. Představí se i skřítek Turnováček, který společně s dalšími adventními postavami obdaruje přítomné děti sladkou nadílkou. Po dobu trvání akce bude pro provoz náměstí uzavřeno. Rozsvícení vánočního stromu předchází Den pro dětskou knihu v Městské knihovně Antonína Marka od 9.00 do 14.00 hodin.
* MUSICA FORTUNA. Adventní koncert pěveckého sboru. Kostel sv. Mikuláše od 15.00 hodin. Vstupné 80 Kč.
* SICÍLIE, LIPARSKÉ OSTROVY. Cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové. KD Lažany od 18.00 hodin. Více na www.bicikova.cz.

Pondělí 4. prosince
* ČOCHTAN VYPRAVUJE. Pohádkový příběh přistěhovalců hledajících nový domov, dobré bydlo a trochu štěstí. To vše v podání nezaměnitelného Josefa Dvořáka. KC Střelnice, velký sál, od 19.30 hodin. Vstupné 390 Kč.

Úterý 5. prosince
* MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V PONORCE. Rodinné setkání s Mikulášem a čertem pro děti od 4 do 8 let od 16.30 hodin. Rezervace místa je nutná, kapacita omezena. Více informací na www.zlutaponorka.turnov.cz.
* LOUSKÁČEK. Přímý přenos baletu z Royal Opera House v Londýně. Kino Sféra od 20.15 hodin. Vstupné 250 Kč.

Pátek 8. a sobota 9. prosince
* VÁNOČNÍ ŘEMESLNICKÉ TRHY V TURNOVĚ 2017. Na náměstí Českého ráje se můžete těšit na nabídku tradičních výrobců a na doprovodný program. Tradicí je páteční dopolední vystoupení žáků základních škol a závěrečné sobotní vyvrcholení trhů v podobě turnovského pěveckého sboru Antonín Dvořák a orchestru přátel J. J. Ryby, kteří představí slavnou Českou mši vánoční. Program bude i letos probíhat také v Muzeu Českého ráje ve Skálově ulici.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.