LETOŠNÍ PROGRAM VE ŠŤASTNÉ ZEMI SE UZAVÍRÁ, I PŘES VEDRA LETOŠNÍCH PRÁZDNIN TO BYLA DOBRÁ SEZONA!

0

„Tropická vedra letošních prázdnin nám jistě ubrala desítky a možná stovky návštěvníků. Chápu, že příjemněji bylo někde u vody, i když i my v areálu jsme se snažili nějaké vodní hrátky připravit. I tak jsme ale přivítali asi o patnáct procent více lidí než vloni, což nás velmi těší,“ přináší první hodnocení letošní návštěvnické sezony správce areálu Pavel Faltus.

Poslední velkou akcí bude letos ve Šťastné zemi festival s dětskou tematikou v sobotu 12. září s názvem Babí léto. Program začíná už v 10.00 hodin, připraveny jsou různé soutěže, přijde kouzelník a zahraje loutkové divadlo, rozdávat se budou vstupenky do areálu na příští rok. Od 14.00 hodin vystoupí Waldovy Matušky, na závěr akce bude probíhat dětská diskotéka.

n201509090900_vakci_174_015_akcezari„V srpnu jsme zde v rámci Slavností slámy měli první Dřevosochání. Třináct renomovaných sochařů zde tvořilo v týdnu od 17. do 23. srpna před zraky návštěvníků. V neděli 23. srpna jsme potom uspořádali dražbu uměleckých děl. Bylo to poprvé, hodně lidí se přišlo podívat, jak taková dražba vůbec probíhá, přesto se některá díla v celkové hodnotě přes 50 tisíc korun vydražila,“ přibližuje Pavel Faltus. Část prací v areálu ještě zůstala, jedná se o větší či menší dřevěné doplňky do zahrad či interiérů, když bude mít někdo z návštěvníků zájem, může se na koupi dodatečně domluvit. Seznámit se s nimi můžete na internetových stránkách Šťastné země.

Areál s největším přírodním hřištěm v republice bude otevřen do konce září ve všedních dnech od 14.00 do 19.00 hodin a o víkendech od 9.00 do 19.00 hodin. Využít budete moci zvýhodněné vstupné – dětská vstupenka zůstává na 100 Kč, cena pro dospělé byla snížena na 60 Kč na osobu. Možné je i prodloužení sezony v říjnu, záleží na počasí. „Už nyní přemýšlíme o další sezoně, místo v ní budou mít koncerty, dřevosochání, mělo by dojít k rekonstrukci občerstvení, kde vznikne malá samoobslužná restaurace a rychlé občerstvení. Rozšířeny mají být dětská ZOO a ubytovací kapacity. Samozřejmě zůstane i nabídka prolézaček a dalších dřevěných herních prvků, letos doplněná o repliku hradu Trosky, která se stala opravdovým magnetem areálu,“ uzavřel Pavel Faltus.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.